„Също така включва мои лични духовни преживявания, защото качването по този маршрут неминуемо е свързан с такова преживяване“, обясни Димитър Георгиев. По думите му всеки може да се запише за подобно пътуване, стига да е в добро здраве.
„Наш спътник беше американец на 74 години, който се качи с нас“, даде пример авторът.
Най-голямо впечатление на Димитър Георгиев обаче прави духовността на местните. „Тези хора, въпреки голямата си бедност, са много усмихнати и много отзивчиви. Не срещнах високомерие, не срещнах някакво отчуждение“, припомня си той. Ние на запад не сме най-развитите, категоричен е Георгиев и според него има какво да научим от хората в Непал.
„Там като видиш това море от хора на прага на бедността, а щастливи до безкрайност, и се учудваш на какво се радват толкова. Някак си са по-свободни според мене“, даде гласност на разсъжденията си Димитър Георгиев. Всичко това го е подтикнало да излее впечатленията си върху белите листи.
Авторът от малък проявява интерес към четенето и знанието. Затова написването на книга е дошло естествено за него след пътешествието до източната страна. Според него трябва повече хора да описват преживяванията си в писмена форма:
„Малцина се наемат да напишат книга, защото изисква търпение, воля, постоянство“, разкрива Димитър Георгиев. Той заръча на българите да пътват и да се откъснат от ежедневието си.
„Да наблюдават какво се случва с тях и пространството около тях, когато променят своята рутина“, допълни химикът.
Чуйте повече в звуковия файл.
Има ли съкровища в Сливенския край? В миналото много хайдути са бродили в района и много злато и оръжие има заровено. Най-известна е местността Злостен, котелско. За нея се носят какви ли не легенди - за Вълчан войвода и неговото несметно богатство, за монетарници и за хайдушки съкровища. Всичко това поражда и нуждата да бъде намерено. Много иманяри..
Родителите често се изправят пред дилемата как да изберат най-доброто за своите деца, особено когато става въпрос за облекло. Качествените детски дрехи не само изглеждат добре, но и осигуряват комфорт и издръжливост, важни за активния живот на малчуганите. Но как да разпознаем истински качествените стоки сред морето от опции на пазара? Нека..
Извънредният и пълномощен посланик на Унгария в България Миклош Борош през тази седмица специално посети Бургас, за да се включи в инициативата на Регионалния музей "Езикът на кухнята: дипломация, история, култура". Дипломатът е от една година в България. Той сподели, че любимият му сладкиш е с ванилов крем, като тестото му е доста подобно..
Първата коледна инициатива в страната тръгна от Бургас през 2007 година. Близо две десетилетия бургазлии обединиха усилия и настроение в украси на входове, блокове и общи пространства. Едномесечната кампания "Да украсим Бургас" е с краен срок 15 декември. Условието за участие е да се създаде атрактивна коледна украса и да се направи снимка или кратко..
След слабото начало на груповия лов на дива свиня в Странджа отчитат добър отстрел. За последните два излета ловците в ловното сдружение Малко Търново са повалили над 15 животни. В сдружението в граничния град членуват 14 ловни дружини. Както обикновено с откриването на сезона на 5 октомври ловците излизат в планината. Късметът им се..
С изложба и кулинарна демонстрация Унгария представи своята кухня и традиции в Етнографския музей в Бургас. Пълномощният й посланик Миклош Борош откри експозицията „Сладки посланици“. В посещението си той беше придружаван от директора на Институт Лист - Унгарският културен институт в София Сандра Мишкеди. Проявата е част от..
Една бъдеща звезда на модната индустрия представихме в предаването "Ева в неделя". Фатме Хасан е трети курс специалност "Мода" във филиала на НХА в Бургас. Наскоро тя се нареди сред победителите в международния конкурс "CROPS" на Feeric Hub. Тази година конкурсът събра 204 модни илюстрации на 34 студенти от 16 университета и 8 държави...