Общо 28 отбора и над 300 участници се включват един от най-мащабните детски футболни турнири у нас – “Приморско лято 2023”, който беше открит официално днес в морския курорт. Състезанието ще се проведе в три етапа за три възрастови групи от 3 до 18 юни, като са представени тимове от цялата страна. Това е осмото издание на традиционния турнир, който се организира в Община Приморско и вече се наложи като един от най-популярните у нас.
Първи на стадиона на ММЦ Приморско днес в груповата фаза излизат най-малките, родени през 2014 година. Финалът при тях ще се играе на 6 юни. На 7 юни стартират мачовете на родените през 2013 година, а на 14 юни започва груповата фаза за най-големите – родени през 2011 година.
“Щастлив съм, че за осми път Община Приморско е домакин на този истински футболен празник за най-малките. Традиционният турнир, който организираме, е част от нашата активна политика в подкрепа на детския спорт. Горди сме, че близо 50% от учениците в нашата община тренират безплатно в деветте спортни клуба. Ще стискаме палци и на нашите лъвчета от ФК “Ропотамо” – Приморско, но в такива събития всички са победители, защото най-голямата награда са хубавите емоции, спортният дух и честната игра.”, сподели при откриването кметът на Община Приморско Димитър Германов, който е и председател на организационния комитет на турнира.
Детският футболен турнир традиционно привлича и публика от цялата страна. Участниците, техните поддръжници и любителите на играта традиционно са и едни от първите туристи в курорта Приморско в началото на летния сезон.
Петър Драганов спечели славянския пояс на Световния боксов съвет (WBC) в суперполусредна категория на стадион "Арена" в Созопол. В 10-рундова битка той победи категорично аржентинеца Родриго Кория със съдийско решение и записа 12-а поредна победа (7 с нокаут) в професионалната си кариера – първа титла и дебют на пълната дистанция. Петър показа..
Боксова гала вечер ще превърне "Арена Созопол" в сцена на епични сблъсъци, включително дългоочаквания главен мач за шампионския пояс на Световния боксов съвет. В него българският боец Петър Драганов ще се изправи срещу Родриго Дамиан Кориа от Аржентина. Днес се проведе официалният кантар на състезателите преди мачовете. Събитието започна с..
Мотивационната среща и изложба „Родена за Олимп“ с участието на олимпийската шампионка по художествена гимнастика Стефани Кирякова ще се проведе на 8 август в Експо център „Флора“, Бургас. Събитието е първа спирка от националното олимпийско турне на Стефани Кирякова, посветено на четвъртата годишнина от спечелването на златния олимпийски медал в..
Станислав Жеков ще води тима в А областна група. Първата цел пред него е да направи селекция и да сформира група от млади футболисти, с които да направи подготовка и да стартира участие в надпреварата. Жеков е добре познат на бургаската публика. Има огромен опит и сериозна визитка като футболист в професионалния футбол. Като треньор в последните три..
Арена „Созопол“ ще бъде домакин на бойна гала вечер, която ще се проведе на 9 август. Надпреварата ще събере най-успешните български състезатели по бокс, кикбокс и ММА, които ще премерят сили в поредица от зрелищни двубои. Кулминацията на програмата ще бъде сблъсъкът за пояса на Световния боксов съвет в полусредна категория до 70 кг, за която..
Отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция ще премерят сили в започващия днес в Бургас международен турнир по плажно ръгби KRASIKO. От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena на Северния плаж ще се изиграят общо 25 срещи. Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16 години. Това е осми поред..
Двата бургаски клуба се представиха достойно на първото Европейско отворено първенство на IJKA, проведено в спортна зала „Арена Бургас“. Клубовете от Бургас демонстрираха отлични резултати по време на първото Европейско отворено първенство на IJKA (Международна японска карате асоциация), организирано от IJKA Представителство България и Българската..
Петър Драганов спечели славянския пояс на Световния боксов съвет (WBC) в суперполусредна категория на стадион "Арена" в Созопол. В 10-рундова битка..