Посещение по море до културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“ ще се проведе днес, съобщават от Община Бургас. Приключението ще е с кораб „Анастасия“ до рибарското селище. Отплаването е от Магазия 1 в 11.00 часа.
Комплексът се намира до едноименното рибарско селище и в него, в три експозиционни къщички, са представени рибарските традиции. Посетителите ще могат да се потопят в тайните на живота на морските вълци и да разгледат интересни принадлежности от бита им. Най-любопитните могат да опитат уменията си в плетене на мрежи и морски възли. Ресторантът предлага автентични рибни рецепти, а в кафенето може да се разхладите с прохладни напитки.
За децата на разположение е атрактивна площадка в безопасна среда.
Престоят в КТК „Ченгене скеле“ ще бъде до 14.00 ч., след което всички посетители ще отплават обратно към Бургас.
Дирекция „Бюро по труда“ – Бургас организира "Среща с работодатели" в сферата на туризма, хотелиерството и ресторантьорството. Трудовата борса ще се проведе на 12 март 2025 г. от 10:00 часа в сградата на ДНА в град Бургас, ул. „Христо Ботев“ № 48. Събитието ще предостави възможност за запознаване с дейността на водещи компании в бранша,..
Въпреки ниските температури и снега в някои райони на Бургаско миналия месец, няма почти никакви поражения върху есенните култури. Според Николай Киров, председател регионалния съюз на зърнопроизводителите в Бургаско състоянието им е добро. Зърнопроизводителите са обнадеждени за реколтата тази година, макар че е още рано да се направят конкретни..
От днес Община Бургас дава начало на нова сесия за набиране на проекти, които са за подпомагане на стартиращи предприемачи. Инициативата е насочена към граждани и фирми, регистрирани по Търговския закон до 3 години преди датата на кандидатстване, които отговарят на условията за микро или малък бизнес, екипи от минимум 2 физически лица, както и ученици..
На международното туристическо изложение „Ваканция и СПА ЕКСПО 2025“- София община Царево представя местния бизнес. За първи път Общината организира томбола, която ще продължи през трите дни на участието си в изложението. В томболата бизнесът предоставя ваучери за нощувки и за пазаруване от търговски обекти в Царево, както и Странджански манов..
Община Бургас продължава да надгражда дигиталните си услуги в сферата на туризма и през тази година. Това стана ясно по време на участието й в 41-то издание на туристическото изложение "Ваканция & СПА Експо. То се провежда от 9 до 11 март в София. Морският град впечатли всички посетители на събитието с атрактивния си щанд в зала 3 в Интер Експо..
Количеството на произвежданият в България мед намалява, въпреки че пчелните семейства и кошерите се увеличават. Това сочат данните от най-новия аграрен доклад на Министерството на земеделието. Все по-ниска става и цената, на която пчеларите успяват да реализират продукцията си. През последната година у нас са загинали над 34 000 пчелни семейства Към..
Нов кръгов маршрут е изграден около град Малко Търново, съобщиха от туристическото дружество „Насам-натам“. Той свързва трите параклиса Боже име, св. Богородица и св. Марина и минава през местностите Тагарово и Черногорово. Маршрутът е с дължина 14.4 км и се изминава за около 5 часа. С това всички планирани маршрути около Малко Търново са..
Въпреки ниските температури и снега в някои райони на Бургаско миналия месец, няма почти никакви поражения върху есенните култури. Според Николай Киров,..
Дирекция „Бюро по труда“ – Бургас организира "Среща с работодатели" в сферата на туризма, хотелиерството и ресторантьорството. Трудовата борса ще се..