Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От 7 юни изплащат пенсиите чрез пощенските станции

Снимка: Ани Петрова

Изплащането на пенсиите през юни чрез пощенските станции ще бъде по стандартния график – от 7-и до 20-ти юни, съобщиха от Националния осигурителен институт. Преводите на юнските пенсии по сметките на хората, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени в сряда, 7-и юни.

От НОИ информират, че в сайта на института има нова електронна услуга. Тя е свързана с правото на хората да бъде продължено изплащането на инвалидната им пенсия или на добавката за чужда помощ и след изтичането на срока на експертното решение на ТЕЛК или НЕЛК. Става въпрос за времето до издаването на ново такова решение от съответните комисии, в случай че е налице забавяне в медицинската експертиза при преосвидетелстването.

Справката е "за получени данни от Министерство на здравеопазването/регионални здравни инспекции по Закона за здравето/Преходни и заключителни разпоредби в закона за изменение и допълнение на Закона за хората с увреждания".

Ако хората, за които е постъпила информация по този ред, отговарят на предвидените законови условия, електронната справка ще съдържа данни и за срока на продълженото изплащане, както и за подлежащата на изплащане сума за времето от спирането на плащането до неговото последващо възстановяване.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
снимката е илюстративна

Отново тежък трафик по магистрала "Тракия" заради ремонти

От понеделник до четвъртък на четири пъти в следобедните часове за около половин час ще се спира изцяло трафика за София в участъка в ремонт на АМ „Тракия“ между 24-и и 33-и км, съобщават от АПИ.   В следобедните часове - в 12 ч., 14 ч., 16 ч. и 18 ч., за около 30 - 45 минути ще се спира движението на всички превозни средства, пътуващи..

публикувано на 12.10.25 в 13:30

Пенчо Пенчев е най-дългогодишният кметски наместник в община Средец

Пенчо Пенчев е най-дългогодишният кметски наместник в община Средец. За работата му в местното самоуправление в Деня на българската община разказват във фейсбук страницата на администрацията.  С повече от 25 години служба, неуморна работа в полза на хората, той е пример за всеотдайност, човечност и родолюбие, подчертават от общината. През..

публикувано на 12.10.25 в 12:30

Осем нови къщи са изградени за пострадалите от пожарите в село Воден

Осем нови къщи са изградени за пострадалите от пожарите в крайграничното село Воден.  Допълнително са закупени две, а друга е в процес на завършване, съобщи кметът на община Болярово Христо Христов. Той се надява за зимата голяма част от новоизградените жилища да са обитаеми: "Направихме възможното-удължихме с една година ползването на..

публикувано на 12.10.25 в 10:30

Облачно, но без валежи в неделя

Днес ще има променлива, по-често значителна облачност, но почти без валежи. Ще духа слаб и умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, в София – около 15°. Над Черноморието облачността ще бъде предимно значителна. Ще духа умерен, а по северното крайбрежие и временно силен северозападен вятър. Максималните..

публикувано на 12.10.25 в 08:00

Протест срещу насилието над деца се проведе и в Ямбол

Протест срещу насилието над деца се проведе и в Ямбол. Въпреки лошото време родители излязоха пред съдебната палата в града, за да изразят своето недоволство от реакцията на магистратите по случая в  Каблешково.  Около 100 души протестираха в Бургас срещу насилието над деца "Пред съда сме настояваме за справедливост, настояваме за едно по-..

публикувано на 11.10.25 в 13:17

Около 100 души протестираха в Бургас срещу насилието над деца

Протест срещу насилието над деца се провежда в Бургас и още няколко града. Поводът е случаят със сигнал за тормоз в детска градина "Радост" в Каблешково.   Граждански протест в Бургас срещу насилието над деца Около 100 души се събраха пред Съдебната палата в Бургас въпреки дъжда. Плакати "Не на агресията","Спрете мълчанието, спрете..

публикувано на 11.10.25 в 12:48

Подкрепи родното: Регионално фермерско изложение в Ямбол

В Ямбол днес се провежда шестото издание на Регионалното фермерско-занаятчийско изложение. Организаторите от Фондация "Ямбол - вкус и традиции" очакват да се включат производители от цяла Югоизточна България. Традиционно щандовете на производителите ще бъдат разположени пред сградата на Безистена от 11 до 17 часа. Очакват се над 20 фермери и сдружения..

публикувано на 11.10.25 в 11:25