Всеки проблем у нас, всяка ситуация, всяко престъпление, довело до тежки последици или смърт, у нас се решава по един начин – променяме закона. Или законите. Не знам колко години вече прилагаме тази панацея и ефект – никакъв. Или минимален. И сега, след случая с момичето в Стара Загора, подхванахме законите. Ще помпаме още наказанията. Че трябват строги закони – трябват. Но не това е решението. Решението е навсякъде по веригата, докато се стигне до съдебната зала и прочитането на решението „В името на народа“. Трябва, когато някой сигнализира или има данни за това, че нещо се е случило с него, да му се обърне внимание, а не да се случаят му да отиде в „кръглата папка“, щото е „незначителен“ или „тука е така“. Защото не се ли стигне до работещи институции, няма как да очакваме промяна. И тя няма да дойде с поредните кръпки в някой закон.
Това е предаването „Булевард Демокрация“. До 18 – със Стефан Генчев и с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- Вятърните централи в морето и притесненията на рибарите и рибопреработвателния сектор. Генералният секретар на Консултативния съвет за Черно море Йордан Господинов по темата
- В коментарната ни рубрика – защо законовите промени за домашното насилие ще донесат повече проблеми? Адв. Райна Аврамова
- След 17 ч. - до дни започва изграждането на нова водопроводна мрежа в най-голямото село на община Болярово - Стефан Караджово.
- И още – Commedia dell'arte в Созопол и Черноморец. Ще ви поканим на спектакъла „Близнаците“
- И днес – култура, спорт, вълненията на хората от социалните мрежи и премиерите от големия екран. Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите и във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18.
60000 къса или 3000 кутии контрабандни цигари откриха митническите служители на пункт Лесово при проверка на товарен автомобил. Той е превозвал мебели от Турция за Франция. Цигарите са били укрити в кухините на тапицирани матраци. Водачът е турски гражданин е превозвал по документи транзитно мебели от Турция за Франция през България. При проверка със..
Кръстовището на улиците „Цар Калоян“ и „Пробуда" в Бургас ще бъде затворено в понеделник. Причината е ремонтно-възстановителни дейности на битово-фекалната канализация. Затова от 09:00 часа на 03.02.2024г. се въвежда временна организация на движението, която ще трае 2 дена. Движението на моторни превозни..
Една актуална тема особено за кандидат-шофьорите – ще бъдат ли увеличени цените на курсовете за управление на автомобил. След повишаването на цените на хляба, тока и водата, през 2025 година, идва ред и на шофьорските курсове. До няколко месеца се очаква увеличение на цените им, това съобщи Дойчо Пеев, председател на Регионалния..
Облачността над по-голямата част от страната ще се увеличи и на места ще има превалявания от дъжд в Югоизточна България, слаб по Черноморието, информират от НИМХ. Вятърът в Източна България ще се ориентираха от североизток, ще се усили и с него ще нахлува студен въздух. Максималните температури в понеделник ще бъдат между 6° и 9°...
Безработни и заети могат да се включат в обучения на Бюрото по труда в Бургас за професионална квалификация и дигитални компетентности. Обученията са финансирани по Плана за възстановяване и устойчивост и Програмата за развитие на човешките ресурси. "Придобива се първо, второ, трето и четвърто ниво, които лицата могат след завършване..
За изхвърляне на строителни отпадъци в дерето на р. Черна алармираха от община Царево. Снимки показват дървен материал и битови боклуци в коритото на реката. Това е опасно, подчертават от общината и се заканват да налагат строги санкции за нерегламентираното замърсяване. Призоваваме жителите, гостите и собствениците на тежка техника да..
Възстановяването на селата Воден и Крайново, които пострадаха при пожарите миналото лято продължава. Продължава и изграждането на нови къщи на останалите без дом семейства. Близо 40 къщи бяха засегнати при пожарите през юли. 13 от тях са единствен дом за семействата, които ги обитават. Именно тяхното възстановяване се превърна в приоритет за..
Една актуална тема особено за кандидат-шофьорите – ще бъдат ли увеличени цените на курсовете за управление на автомобил. След повишаването на цените..
Бургас почете паметта на жертвите на комунистическия режим. Представители на обществени и политически организации отдадоха почит към..
Общинският съвет обяви конкурс за нов обществен посредник на Бургас. Срокът за подаване на документи е до 7 февруари. Мандатът на настоящия..