46 940 са предотвратените опити за нелегално влизане в страната през българо-турската граница, съобщават от МВР.
Това представлява ръст със 73 % на недопуснатите нелегални влизания в страната спрямо същия период на 2022 г., когато са били 27 083.
Двойно увеличение бележи броят на мигрантите, задържани от българските гранични власти в рамките на граничната зона – 400 при 200 за същия двумесечен период на предходната година.
В резултат от целенасочените операции, провеждани на територията на страната, е нараснал броят на досъдебните производства по чл. 279, чл. 280 и чл. 281 от Наказателния кодекс - от 194 за месеците юни и юли на 2022 г. на 343 за двата месеца на 2023 г., което е ръст с близо 77 %.
Расте и броят на задържаните граждани на трети страни във вътрешността на страната. От 1 юни до 31 юли те са 3 452, сочат данните на областните дирекции на МВР и дирекция „Миграция“. Това е 3,7 пъти (или 270%) повече спрямо посочения период на 2022 г. (928 души).
Данните за периода от началото на 2023 г. до 7 август показват, че предотвратените опити за нелегално влизане в България през границата с Турция са 108 954, при 67 846 за същия период на миналата година, което е увеличение с 59%.

След получен сигнал за системен нарушител от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) е извършена проверка на пазара в гр.Каблешково, Община Поморие. Екипите установиха лице да продава риба от вида "платика" (20 кг), сребриста каракуда (7 кг) и платерина (5.8 кг), без да притежава необходимите документи, които задължително съпътстват..
Започва от днес акция "Зима". Тя е насочена към безопасността на шофьорите, пешеходците и техническата изправност на превозните средства. От 15 ноември е задължително да се шофира със зимни гуми. Всеки нарушител на пътя ще бъде наказван, обясни комисар Мария Ботева, зам.-директор на "Пътна полиция". "От 1 до 10 ноември акцентът ще бъде върху водачите..
Окръжният съд в Бургас даде ход на делото срещу Божидар Кузманов и още девет подсъдими, обвинени в участие в организирана престъпна група. Заседанието е проведено след няколко отлагания. Съдът ще заседава по дело срещу 10 души, част от ОПГ Обвинителният акт е внесен от Специализираната прокуратура. Според него в периода от май 2013 г. до юни..
Полицията в Сливен е задържала водач на лек автомобил за дрифт и опит да осуети проверка. Опасното шофиране е извършено на обществен паркинг, водачът е задържан за 24 часа, а автомобила му е иззет. Случаят се разиграва на паркинг на търговски комплекс в Сливен вечерта на 28 октомври, след като полицейски автопатрул чува свистене на гуми...
Бургаският апелативен съд потвърди присъдата на Окръжния съд, с която на Станимир Рагевски е наложено наказание „доживотен затвор без замяна“ за убийствата на Теодора Бахлова и Юмер Мехмед, извършени през 2020 г. и 2021 г. До новото решение се стигна след жалба на защитата на подсъдимия, с искане за отмяна на присъдата и признаването му за невинен..
36-годишна жена от Равда е с контузия на главата и гръдния кош след верижна катастрофа с три автомобила на пътя Бургас-Варна до кв. Сарафово снощи. По данни на полицията до инцидента се стига заради неспазване на дистанция. Първо автомобил, управляван от 33-годишен мъж от Генерал Тошево блъска намаляващата скоростта си пред него кола на..
Полицията в Сливен задържа двама извършители на кражби от автомобили — единият хванат след бързи действия на криминалистите, а другият — от самия потърпевш. Първият случай е от село Гергевец. Около десет часа сутринта 36-годишен мъж е подал сигнал, че докато товарел строителни материали в буса си, неизвестен е задигнал портфейла му. Само за няколко..
Окръжният съд в Бургас даде ход на делото срещу Божидар Кузманов и още девет подсъдими, обвинени в участие в организирана престъпна група. Заседанието е..
След получен сигнал за системен нарушител от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) е извършена проверка на пазара в гр.Каблешково, Община..
Започва от днес акция "Зима". Тя е насочена към безопасността на шофьорите, пешеходците и техническата изправност на превозните средства. От 15 ноември е..