В Поморие дейностите по благоустройство на крайбрежната алея „П. К. Яворов“ ще бъдат подновени от 15 септември. Проектът се изпълнява със средства по Програмата за морско дело и рибарство 2014-2020 и предвижда цялостна рехабилитация на пространството.
Компрометираната настилка от пясъчни плочи ще бъде подменена, като след проведена среща с екипа по проекта беше решено в по-голямата си част алеята да бъде покрита с щампован бетон, имитиращ старите плочи от камък. Ще бъде изградена площадка от бетон, на която ще се поставят съществуващите вече скулптури. Така оформено, мястото ще позволи да се обособи и интересен арт участък, който да се обогатява с още артистични елементи.
Старите осветителни тела ще бъдат подновени, като се предвижда презатревяване и обособяване на места за разходка и отдих.
Основната цел на проекта е да се повиши привлекателността на рибарския район, като място за живеене, чрез инвестиции за подобряване средата на живот в посока развитие на туризма и свързаната с това инфраструктура.
Министерският съвет прие Решение за приемане на План за използване на системата BG-ALERT за предупреждение на населението. Документът включва мерки, свързани с организацията за ранно предупреждение на населението на областно и общинско ниво, предоставянето на информация до населението за екстремни метеорологични явления, реда за ранно предупреждение..
Тридневната програма за празника на Созопол започва днес. Морският град е избрал за свой патрон Света Марина. Кулминацията на празника е на 17 юли. Днес от 17.30 в Художествената галерия на града се открива изложба на Иван Бахчеванов под надслов „Измити спомени отсам големия остров“. В 18 часа ще има вечерня в храм „Св. св. Кирил и Методий“...
Възможна продажба на държавен имот разбуни духовете в квартал Сарафово. Става въпрос за парцел намиращ се на ул. „Буревестник“, с площ от 5106 кв.м.. Теренът е частна държавна собственост, предоставена за управление на Министерството на отбраната. Иван Илчев от местното „Сдружение За Сарафово“ е направил онлайн петиция за запазване на..
Сдружение „Социален център Бургас“ работи по проект „Магията на глината“. Предвидени са арттерапевтични практики и занимания с глина за хора с увреждания. В тях ще бъдат включени 21 лица с увреждания, които са потребители на социалните услуги на Центъра. „Те ще се впуснат в творчески процес, по време на който ще се учат да изразяват своите..
Една година след опустошителните пожари жителите на селата Воден и Крайново все още се възстановяват от нанесените от стихията щети. Днес от местната власт ще отчетат свършеното през изминалите месеци. В храма "Св. Георги" в село Воден ще бъде отслужена литургия. Близо 40 къщи бяха засегнати в различна степен от огъня, 13 изцяло изгоряха, а те..
Водачите на електрически тротинетки ще трябва да имат навършени 16 години, това предвиждат промени в Закона за движение по пътищата.Те ще могат да карат само с каски и единствено в светлата част на денонощието. Това съобщи в предаването"Булевард Демокрация " народният представител от ГЕРБ Андрей Рунчев. Той е зам.-председател на комисията по транспорт..
Граждани се обявиха против сечта на дървета по бургаската улица „Проф. Асен Златаров“ на спонтанен протест днес . Заради проект за ВиК реконструкция досега там са премахнати близо 20 дървета. Хората смятат, че сечта се извършва без надлежно разрешение. Веселина Божинова спира с тялото си подготвено за сеч дърво и слага началото на..
От 8 август таксиметровите шофьори ще изписват двойното обозначение на тарифите си само на стикерите на стъклата . Касовите апарати ще бъдат сменени..
Граждани се обявиха против сечта на дървета по бургаската улица „Проф. Асен Златаров“ на спонтанен протест днес . Заради проект за ВиК..
Водачите на електрически тротинетки ще трябва да имат навършени 16 години, това предвиждат промени в Закона за движение по пътищата.Те ще могат да карат..