В Бургас беше открит мемориал в памет на двамата полицаи, загинали при опит да спрат автобус с мигранти. Паметната плоча се намира на лобното им място и е издигната от художника Атанас Стоянов и неговия екип.
Със заупокойна молитва, едноминутно мълчание и поднасянето на венци и цветя беше почетена паметта на полицаите Атанас Градев и Йордан Илиев. 2022-ра година министърът на вътрешните работи Калин Стоянов определи като най-мрачната и трагична година за министерството, година, в която са загинали 5-има полицаи.
"Неправилна координация, комуникация, организация на дейността на всички ангажирани структури в борбата с нелегалната миграция. В момента се опитвам да осигуря максимален брой физическа сила, която да бъде на предна линия и да осигурим високопроходими автомобили, с които да се постараем да опазим нашата граница", каза министър Стоянов.
Една година след смъртта на двамата полицаи нищо не се е променило пък каза Йорданка Лазаринова от Съюза на българските командоси:
"Смяната на ръководството по високите етажи по никакъв начин няма да доведе до това тези случаи да бъдат спрени. Единствено и само със законодателни промени", смята Лазаринова.
Двамата полицаи, които загинаха, станаха символ на усилията на България да пази външната граница на ЕС, заяви бившият министър на вътрешните работа Иван Демерджиев.
"Тези достойни български полицаи отдадоха живота си на една кауза, която тогава изпълнявахме. Каузата да се пази границата на България и на ЕС.
През изминалата седмица потребителската кошница е запазила стойността си от предходната и е била 98 лева. Това сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Поскъпват зелето, краставиците, ябълките, прасковите, кашкавалът, олиото, маслото и пилешкото месо. Поевтиняване има при доматите, картофите, млякото, сиренето и..
Достигат ли до потребителите продукти на родни производители, без посредници, използвайки платформата „Роден дар“. Оказва се, че все повече малки производители на плодове, зеленчуци, ядки, мед, сладка, разсад, са се регистрирали и предлагат свои продукти. Платформата е създадена в края на миналата година от трима млади предприемачи – Ивалина..
Църквата „Преображение Господне“ в Поморие е сред най – старите по българското Черноморие. Тук се пази и голяма колекция от икони, датирани от ХV – ХІХ век. Тази година бяха отбелязани 260 години от освещаването на храма, а дарителска кампания цели събиране на средства за реставриране на иконите в него. Църквата е изградена от камък..
Започва Седмицата за пожарна безопасност, в която ще има турнир по пожароприложен спорт за „Купа "Бургас". Той ще се проведе на 10 септември, на стадион „Лазур“. Отборите ще се състезават в дисциплината „Бойно разгръщане от мотопомпа“, съобщават от Регионалната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“. На 11 септември (четвъртък), в..
Православната църква отбелязва Рождество на Пресвета Богородица. Нарича се още Малка Богородица или Рожен. Това е третият празник в чест на Божията майка. Празникът се почита от жените, защото закриля християнското семейство, а Божията майка е покровителка на родилките и децата. На този ден се носят дарове в храма, приготвят се богородични питки,..
Липсата на вода се дължи предимно на климатичните промени и заради неадекватно управление на водния сектор. Инфраструктурата е собственост на няколко министерства, а МОСВ контролира подземните води - имаме Министерство на енергетиката, Министерство на икономиката, напоителна система, посочи в интервю пред БНР министърът на екологията Манол..
От 9 часа на 9 септември /вторник/ за два месеца се затваря за движение на автомобили вътрешна улица в промишлена зона "Юг - Запад" в участъка от ул. "Търговска" до път I-9 Бургас – Малко Търново, съобщават от общината. Причината е изпълнение на строително-монтажни работи за обект: „Изграждане на улици и техническа инфраструктура в границите..
Прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа започва от днес...
Приключват археологическите разкопки в местността „Червен баир“ край Ямбол. Проучени са три надгробни могили от различни епохи. Разкопките в района на..
От 9 часа на 9 септември /вторник/ за два месеца се затваря за движение на автомобили вътрешна улица в промишлена зона "Юг - Запад" в участъка от ул...