Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ново спортно игрище бе изградено в "Меден рудник"

Снимка: Община Бургас

ДФК „Звездичка“ приключи най-новия си проект за цялостно обновяване на спортното игрище в двора на ОУ „Найден Геров“ в Бургас, съобщават от Общината. Игрището вече разполага с дренажна система, положена след цялостно изравняване на нивата на терена, изкуствена тревна настилка, осветление, видеонаблюдение, скамейки за зрители и ремонтирани съблекални за играчи на клуба и ученици на учебното заведение.

Клубът реши да вложи средства именно за обновяване на спортната база в к-с „Меден рудник“ предвид отдалечеността на комплекса и многобройните запитвания в тази връзка в годините от родителите на децата, на които ежедневно се налага да пътуват, каза Петър Алексиев.

Тази инициатива бе подкрепена единодушно от целия Общински съвет и кмета на Община Бургас Димитър Николов, които дадоха възможност това да се случи. За реализирането на проекта голямо съдействие оказа и директорът на ОУ „Найден Геров“ Лазар Налбантов.

Новият спортен терен ще бъде открит на тържествена церемония, която ще започне на 30.08.2023 г. от 18.30ч. 


По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Председателят на Обс Динко Цъцаров

За втори път Общинският съвет в Средец каза „Не“ на фотоволтаици край Дюлево

На извънредна сесия Общинският съвет в Средец прегласува решението си срещу изграждането на голям фотоволтаичен парк в землището на село Дюлево на площ от 6 000 декара след като областният управител на Бургас Владимир Крумов го върна заради неточности и противоречия.  С първия вариант, приет след Общо събрание на жителите на Дюлево, се..

обновено на 20.08.25 в 19:24

Четиринадесет души с хранително натравяне след сватба в село Филаретово

Четиринадесет души са приети в сливенската болница със стомашно чревни оплаквания и висока температура, след сватбено тържество в село Филаретово, община Котел, съобщиха за БНР от МБАЛ „Д-р Иван Селимински“. По-рано днес, чрез сайта си Българската агенция за безопасност на храните съобщи, че на тържеството на 17-ти август са присъствали над 750..

публикувано на 20.08.25 в 17:43

България разреши експедиция в Черно море на турски научен кораб

Министерският съвет на Република България разреши влизането и пребиваването на турския научноизследователски кораб R/V TUBITAK MARMARA в българските морски пространства в периода 5–20 септември 2025 г. Корабът ще участва в международна научна експедиция в акваторията на Черно море. Експедицията е част от проекта „Оценка на токсините и свързаните с..

публикувано на 20.08.25 в 17:30
Снимката е илюстративна

Затруднено е движението по пътя Бургас – Царево заради паднало дърво

Временно движението при км 34 на път II-99 Бургас – Царево, в посока Бургас, се осъществява двупосочно в една лента заради паднало дърво на пътното платно. Трафикът се регулира от екипи на "Пътна полиция". Карайте внимателно при преминаване през участъка.

публикувано на 20.08.25 в 16:46

Покрив с фотоволтаици се запали в Сливен (видео)

Пожар на покрив с фотоволтаици на производствен цех на текстилна фирма в Сливен бе ликвидиран за минути от пожарната в ранния следобед. Няма пострадали.  Сигналът за пожара е получен в 14.02 минути. На място са изпратени два екипа на пожарната. Огънят е овладян и ликвидиран за около 20 минути. Работниците са изведени от помещенията на..

публикувано на 20.08.25 в 16:00

Бургас купува терени за бъдещия паркинг на бул. „Мария Луиза“

Планира се изграждането на около 200 нови паркоместа на бул. „Мария Луиза“ в ж.к. „Възраждане“ в Бургас. За целта на предстоящото заседание на 26 август Общинският съвет ще разгледа предложение на кмета Димитър Николов за закупуване на необходимите терени. Правят паркинг на булевард "Мария Луиза" на мястото на старите сервизи Проектът е..

публикувано на 20.08.25 в 15:30

По 3 000 лева обезщетение за собствениците на изгорели вили в Българово

Общинска комисия започва опис на щетите, нанесени след големия пожар в Българово. Предстои обстойно да бъдат проверени унищожените от огъня близо четири хиляди декара общинска собственост, както и разрушената общинска инфраструктура. Започна и приема на заявления от пострадалите собственици на имоти във вилна зона "Лозниците". Екипи на..

публикувано на 20.08.25 в 14:30