Танцова формация „Петлите“ ще представи фолклорен спектакъл за живота на групата. На сцената на Летния театър в Бургас ще се качат над 600 артисти, каза в студиото на БНР Бургас Георги Димитров, създател и ръководител на трупата. Водещ на Мега фолклорния концерт ще бъде актрисата Гергана Стоянова.
"Ще се включат: Детски танцов ансамбъл "Звездички" към ОУ „Свети Климент Охридски“ Бургас с ръководител Николай Парушев, Фолклорен танцов състав “Зорница”, Фолклорен клуб "Лазур", Школа за български и гръцки танци "Бургос", Танцова школа "Трите пъти" на Марио Егов, Професионална танцова формация "Златен пламък", Фолклорен клуб "Гергьовче", с ръководител Ивайло Стоянов, Студио за народни танци "Georgieff" с Тодор Георгиев и вокална група "Таланти" към СУ "Иван Вазов", гр. Поморие", разказа създателят на "Петлите".
Георги Димитров издаде, че фолклорният спектакъл ще започне с шоу с огнени факли. А на финала ще бъдат развяти над 200 български трибагреници под звуците на "Моя страна, моя България".
Мега фолклорният концерт, посветен на живота на Танцова формация „Петлите“, ще бъде днес 03 септември от 19:30 ч. в Летния театър на Бургас
Събитията се организират с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“.
Празникът на „Меден рудник“ за 15-ти път събира жители и гости на най-големия жилищен комплекс в Бургас. Проявата се организира от Народно читалище „Паисий Хилендарски 1928“ с подкрепата на Община Бургас и ще се проведе на 13 септември. Тържествата започват в 10:00 ч. с поднасяне на венци и цветя пред паметната плоча на първите заселници в..
Кольо Кехайов откри ретроспективната си изложба "Фрагменти" в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски". Той е бил нейн директор през 1995-96 г., а в периода 2000-2010 г. е рабитли в нея като уредник. По голямата част от картините включени в експозицията му са от фонда на галерията. "Кольо не е правил много изложби през живота си, но..
Със сценична адаптация на поетичното произведение на Иван Вазов „Епопея на забравените“ бургаският драматичен театър "Адриана Будевска" открива новия театрален сезон. Драматургичният текст е на Емил Бонев, а режисьор е Богдан Петканин. В представлението участват една голяма част от трупата на театъра. „Епопея на забравените“ е вдъхновяващ..
Музика, песни, вкусна риба и морски деликатеси събраха местни жители и гости в Царево по време на любимата вечер на царевската песен „Джурджуна“. „Джурджуна“ е дума, с която местните описват весела компания около маса – с китара, смях и песни за любов, море и приятелство. Тази традиция, родена от местната бохема – спасители, рибари,..
Фестивалът „Музикални зографи“ ще превърне Бургас в сцена на музика, литература и живопис през следващата седмица. Концерти, представяния на книги и рисуване предстоят в културен център „Морско казино“.Това е второто издание на инициативата, която миналата година отново се проведе в Бургас. В продължение на няколко дни публиката ще..
Истински шедьовър на съвременното изкуство, изработен от 24 каратово злато ще гостува в Бургас, домакин е галерия "Неси". Картината и проекта ще представи Миглена Шанова - MIGAL. "Feuille de Tulipe" е шедьовър на изящното изкуство, изработен с техниката GRAPO. Тя е световна иновация и позволява създаването на много фини графични структури с 24..
Фондация „Шанс за децата и природата на България“ и Център за млади таланти за пета поредна година обявяват началото на кампанията „Шанс за таланта на Бургас“. Инициативата тази година е насочена към откриване, насърчаване и развитие на млади хора от Бургас и региона с изявени заложби в областта на творческото писане и изобразителното..
Кольо Кехайов откри ретроспективната си изложба "Фрагменти" в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски". Той е бил нейн директор през 1995-96 г.,..
Със сценична адаптация на поетичното произведение на Иван Вазов „Епопея на забравените“ бургаският драматичен театър "Адриана Будевска" открива новия..
Музика, песни, вкусна риба и морски деликатеси събраха местни жители и гости в Царево по време на любимата вечер на царевската песен „Джурджуна“...