Временният понтонен мост, който ще бъде изграден между Царево и Ахтопол, трябва да пристигне днес, каза областният управител Пламен Янев. Монтажът му ще отнеме няколко дни. Започват дейностите по разчистване.
"Синеморец е откъснат, въпреки че няколко екипа на ЕВН са успели да пробият. Там има неустановена повреда."
Ще бъде назначена комисия, за да се направи анализ на всички места откъдето са дошли водните потоци, уточни Янев. Ще се установи дали е имало и други проблеми, извън природната стихия.В този район почистване на корита не се сещам да е правено, поне откакто аз съм областен управител, обясни той.
" Водният поток не е следствие от забентване и образуване на приливна вълна, а от голям валеж.Река Велека излиза на моста на Синеморец, а големите щети са в Царево, Единият язовир в деня на бедствието в 9 часа е бил празен, а следобед в 15 часа преливаше по цялата си дължина, което показва какви водни количества са паднали."
Поискана е специална комисия да обследва стените, за да се види дали има опасност, разясни Пламен Янев. Източват се язовирите, може би, до минимум,за да бъдат обследвани стените. Ако е необходимо, те ще бъдат допълнително укрепени, уточни той.
11-годишният Чавдар Русинов – многократен държавен, балкански и европейски шампион по джу джицу, се превърна в истински герой и в реалния живот . Благодарение на неговата съобразителност и наблюдателност, криминално проявен мъж е задържан в Борисовата градина в Бургас, съобщиха от ОД на МВР. Инцидентът се разиграл снощи, когато Чавдар, заедно с баща..
Необходимо е създаването на звено за борба с пожарите от въздуха, което да се задейства още в началото на възникване на огъня, след това то да съдейства за гасенето и обхождането. Предложението е на Борислав Сандов, бивш вицепремиер по климатични политики и министър на околната среда и водите, автор на climateka.bg. Той анализира за БНР Бургас..
Около 30 декара тревни площи и част от черешова градина са горели в квартал „Ветрен“ в Бургас. Инцидентът е станал на 4 август около 13:40 ч., съобщават от ОД на МВР Бургас. Огънят е бил потушен от два противопожарни автомобила и осем огнеборци. По данни на собственика на овощната градина с площ 36 декара, е изгоряло и оборудването за капково..
Три пътнотранспортни произшествия в област Бургас доведоха до трима ранени вследствие на несъобразена скорост и неспазване на дистанция, съобщават от ОД на МВР Бургас. Първият инцидент се е случил около 09:55 ч. в понеделник на пътя между с. Просеник и с. Руен, където лек автомобил с бургаска регистрация, управляван от 80-годишен айтозлия, е..
Мъж на 75 години от Сливен причини пожар в имота си в местността „Дюлева река“, съобщават от полицията. Разчиствал е място за земеделска дейност. Въпреки изричните забрани за палене на открит огън в летния сезон възрастния мъж решава да запали сухите треви в имота си, за да си разчисти място за посеви. Пожарът е потушен с помощта на един екип на..
21-годишен мъж от Шумен се удави на плажа „Вая“ в местността Иракли около 14:30 ч. в понеделник, съобщават от полицията. По данни на очевидци, той влязъл във водата в бурното море около обяд и след това изчезнал. Тялото е намерено и транспортирано до отделението по съдебна медицина на УМБАЛ – Бургас за аутопсия. По случая е образувано досъдебно..
Повече от килограм и половина кокаин бяха открити в София и село Лозенец, община Царево при операция на ГДБОП. При акцията в Сливен е задържан 49 годишен мъж. От МВР уточняват, че наркотиците са намерени у човек, за когото е установено съпричастност със задържаните седмица по-рано 4 души с близо 400 кг. марихуана. Операцията на ГДБОП е проведена в..
Тихомир Инджов от Несебър и Георги Апостолов от Шумен са двамата водачи, които снощи са извършили граждански арест на пиян украински шофьор на..
Двама мъже извършиха граждански арест на пиян шофьор на автобус на пътя Поморие-Слънчев бряг. Инцидентът е от вчера около 18,30 часа. Шофьорите..
46-годишен бургазлия е в болница, с опасност за живота, след като е бил намушкан с нож на улица „Странджа“ снощи, съобщават от ОДМВР. Прободната..