Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Булевард Демокрация" - на 7 септември

Докато хората в Царево и региона разчистват последиците от тежките наводнения, които отнеха и човешки животи, а туристическият министър се оправдава дали е хвърлила да плуват в морето две сухоземни костенурки, у нас трябва да завият сирени и да светят червени лампи. Какво да правим, за да намалим ефекта от последващи наводнения. Защото такива ще има. Виждате как дъждовете стават все по-проливни и нанасят все повече щети. И тези мерки не трябва да са половинчати, не трябва да са свързани с наливане на пари за ремонти, за да продължим после пак по старому. Изобщо, не трябва да разчитаме на молитва и да се надяваме, че на нас няма да се случи. Защото утре може да е именно при нас. Трябва да завият сирени и да светят червени лампи. Ама… знам, че няма. И ще е така до следващото наводнение.

Това е предаването „Булевард Демокрация“. До 18 – със Стефан Генчев и с мен, Мариян Иванов.

Ето и акцентите:

-  Кампанията „Един грам живот“ или как родители започнаха инициатива за превенция срещу наркотичната зависимост при децата. Гост – нейният двигател Мариела Кирова

-  В коментарната ни рубрика – можеше ли гората да намали ефектът от наводненията в Царево? Какво може да се направи с цел превенция? Лесовъдът Тома Белев по темата

-  След 17 ч. – как се възстановяват в Царево и региона? Репортерска проверка от засегнатите от наводнението градове и села

-  И още една реакция след тежък инциденте – за пореден път кметът нс сунгурларското село Прилеп алармира държавата да предприеме нещо за движението през населеното място

-  И днес – култура, спорт, вълненията на хората от социалните мрежи и свободните работни места. Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

До юни 2026 година завършва реконстукцията на Дома за стари хора в Средец

В предвидените срокове продължава изпълнението на дейностите по проект „Дом за стари хора-ново строителство и реконструкция на съществуващи сгради в УПИ III, кв.17 по плана на гр. Средец" по инвестиция „Модернизиране на дългосрочна грижа“ към Националния план за възстановяване и устойчивост, процедура BG-RRP-11.010 „Извършване на строителни дейности и..

публикувано на 03.11.25 в 11:00

Изплащат пенсии от 7 ноември

Изплащането на пенсиите през ноември чрез пощенските станции ще започне на 7 ноември (петък) и ще завърши на 20 ноември (четвъртък). Преводите на сумите за ноемврийските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 7 ноември.  На 4 ноември на всички правоимащи лица ще бъдат изплатени паричните..

публикувано на 03.11.25 в 10:00

"Ние не мълчим" с нов протест днес

Гражданският протест е днес, от 16:00 до 18:00 часа пред сградата на Община Поморие. Той се организира от местни жители и Гражданската платформа „Ние не мълчим“, съобщиха за БНР Бургас оттам.  Граждански протест в Бургас срещу насилието над деца Причината за недоволството е случаят от преди 10 месеца, за който се заговори след материал..

публикувано на 03.11.25 в 09:30

Православната църква почита свети Пимен Зографски

В църковния православен календар днешният ден е посветен на свети Пимен Зографски. Считан е за покровител на българските художници, иконописци и реставратори. Той се е родил около 1540 г. със светското име Павел. Родителите му го дали да се учи на писмо, иконопис, църковно пение и светото писаниe при зографския йеромонах Тома, който служел тогава в..

обновено на 03.11.25 в 09:21

НОИ разглежда новите суми за минималната заплата и обезщетението за гледане на дете

Ревизираната план сметка на Държавното обществено осигуряване за следващата година ще обсъжда Надзорния съвет на Националният осигурителен институт.  Това се налага, след като управляващите промениха предварителното си намерение минималната работна заплата да е 605 евро и обезщетението за гледане на дете през втората година да остане замразено...

публикувано на 03.11.25 в 08:40

Почина д-р Светлозар Патарински

Внезапно е починал д-р Светлозар Патарински, изпълнителен директор на Българската агенция по безопасност на храните. Това съобщи Министерството на земеделието и храните.  В информацията се посочва: „Д-р Патарински бе отдаден на мисията за развитие и укрепване на системата за контрол на храните в България. Той беше човек на дълга и професионализма –..

публикувано на 03.11.25 в 07:40

Спират водата на няколко места в Бургас

Без водоподаване днес, 3 ноември ще бъде УМБАЛ-Бургас от 8.30 до 17 часа, съобщават от местното ВиК дружество.  Водата ще бъде спряна за същия период от време и на ул. "Асен Златаров"  в участъка между ул. "Кирил и Методий" и ул. "Хан Аспарух".  Причината е извършването на строително -монтажни дейности.

публикувано на 03.11.25 в 07:03