В Поморие за втори път се организира тридневен рибен фестивал за жителите и гостите на града. Идеята на фестивала, финансиран по Програмата за морско дело и рибарство, е чрез концерти, презентации на рибни ястия, театрални скечове и занимания за най-малките да бъде представена част от живота и занаята на рибарите.
Фестивалът продължава до 17 септември.
Първото издание на феста се превърна в перфектно съчетание от национални кухни, кулинарни изкушения, различни видове изкуство, много хумор и занимания за най-малките. Събитието отново цели да бъде по-различно от всички кулинарни фестивали по българското Черноморие и ще се проведе на няколко сцени в града в изпълнение на проект „Насърчаване развитието и популяризирането на рибарството на територията на община Поморие“.
На рибарското пристанище жители и гости на Поморие отново ще имат възможността да опитат вкусни рибни ястия, приготвени от лицата на фестивала тази година – шеф Виктория Зайкова и шеф Махмуд ал Байруми! Програмата и похапването са абсолютно безплатни.
ПРОГРАМА
15.09.2023 г. /петък/
Място на провеждане: централна пешеходна зона
Място на провеждане: пл.„Св.св. Кирил и Методий”
16.09.2023 г. /събота/
Място на провеждане: Рибарско пристанище – Поморие
Място на провеждане: ГХГ „Дечко Стоев“ и централна пешеходна зона
Място на провеждане: централна пешеходна зона
Място на провеждане: пл.„Св.св. Кирил и Методий”
17.09. 2023 г. /неделя/
10:00 ч. – ЗЛАТНА РИБКА /детски ден / – празнично шоу с игри и състезания
Място на провеждане: централната пешеходна зона до Общински детски комплекс – Поморие
Край Созопол потопиха риболовния кораб "Чавдар", за да може плавателният съд да се превърне в изкуствен риф. На събитието присъства и президентът Румен Радев, който се гмурна край кораба. "Ние сме длъжни да утвърждаваме статута на България като морска държава. Не само заради растящото стратегическо значение на Черно море за нашата сигурност и..
Риболовният кораб “Чавдар“, служил в българските води от 1964 година, ще бъде потопен край бреговете на Созопол. Това съобщи в профила си във Фейсбук Михаил Заимов, който е инициатор на идеята за превръщането на плавателния съд в изкуствен риф. Първоначалната дата за потапянето е 6 август, но заради прогнозите за влошаване на времето акцията е изтеглена..
Фестивалът LUNAR: Море от светлини се проведе по крайбрежието на Южното Черноморие – от Лозенец до Синеморец. Събитието представи дигитални проекции и интерактивни инсталации, които превърнаха редица локации в сцени на съвременното изкуство. Програмата включи светлинни структури, реагиращи на движение и звук, както и прожекции върху фасади с..
Владетелят на моретата и океаните Нептун пристига днес в Поморие. По традиция неговото посрещане ще бъде предшествано от парад на ветроходните съдове. Парадът ще започне от 20.15 ч. от Стария кей, като могъщият бог Нептун и неговата свита от русалки ще слязат отново на кея около 30 минути по-късно. Специалното събитие се организира от Община Поморие и..
Впечатляващи дигитални проекции, интерактивни инсталации и артистични трансформации на пространството докоснаха зрителите на старта на LUNAR: Море от светлини по Южното Черноморие. С ветовноизвестният фестивал за дигитално и светлинно изкуство бе открит в Царево от м инистъра на туризма Мирослав Боршош. В рамките на първото..
Цвети Асенова изрисува коридорите на Медицинския център в Царево и направи това безвъзмедно. Ще ви припомня, че тя е художничката, която по своя инициатива разкраси и кея на Приморско. Морското дъно с обитатели от Черно море и световния океан през миналото лято се превърна в атракция за туристите. Цвети Асенова изрисува с морски..
От 15 до 24 август Морска гара Бургас ще бъде домакин на World Taste Fest 2025 – мащабен гастрономически фестивал, който обединява вкусовете на света в едно незабравимо кулинарно преживяване. Топ готвачи от Сърбия, Турция и Испания пристигат специално за събитието, за да представят емблематични ястия в цялото им многообразие и автентичност. Посетителите..
Фестивалът LUNAR: Море от светлини се проведе по крайбрежието на Южното Черноморие – от Лозенец до Синеморец. Събитието представи дигитални проекции и..
Край Созопол потопиха риболовния кораб "Чавдар", за да може плавателният съд да се превърне в изкуствен риф. На събитието присъства и президентът Румен..
Риболовният кораб “Чавдар“, служил в българските води от 1964 година, ще бъде потопен край бреговете на Созопол. Това съобщи в профила си във Фейсбук..