Хале, в което има и склад за хартия горя тази сутрин в бургаския квартал Лозово. Сигналът за инцидента е подаден към 6:33 ч.
Пет противопожарни автомобила с 15 пожарникари се включиха в гасенето на огъня, който вече е локализиран, каза за БНР Бургас старши комисар Николай Николаев директор на бургаската пожарна.
Както съобщихме по-рано работата на екипите беше затруднена поради липсата на налягане на водата в пожарния хидрант.
Община Бургас е изпратила водоноска, с която се улесни работата на огнеборците.
Складовото хале е разделено на две, в едната половина е с хартия, а другата е склад за метални части.
Няма информация за това какво количество хартия има в помещението и какъв е състава й, но миризмата от пожара се усеща и в Бургас.
Отправили сме запитване към РИОСВ дали има опасност от обгазяване в района, но все още нямаме отговор.
Пожар гори между Стралджа и пътен възел "Петолъчката". Огънят е обхванал сухи треви и ниска растителност. Сигналът за пожара е подаден около 12:00 часа. Пламъците гасят екипи с три противопожарни автомобила. Към момента няма опасност за близки населени места, посочиха от полицията. Служители на Районното управление в Стралджа оказват съдействие на..
Един екип на пожарната продължава да облива незаконното сметище край сливенския квартал „Комлука“, след като вчера от там тръгна пожар който обхвана между 60 и 80-декара борова гора, сухи треви и храсти. Задимяването е забелязано сутринта и веднага е изпратен екип огнеборци към мястото на тлеещото незаконно сметище. Въпреки силния вятър..
Грузински гражданин на 21 години беше задържан днес при опит да напусне района на Царево с таксиметров автомобил. Той беше издирван след инцидента в село Лозенец, при който беше изоставен микробус с 24 нелегални мигранти. Младият мъж е спрян за проверка на контролно-пропускателния пункт „Караагач“ на пътя за Бургас. Бус с 24 нелегални мигранти е..
Запалено незаконно сметище е причината за пожара в гората над сливенския квартал „Комлука“. Според живеещите в близките къщи хора деца са запалили огъня, но за сега няма официална информация от полицията. Пожарът е потушен. Изгорели са между 60 и 80 декара гора, сухи треви и храсти. Огънят в гората над квартал „Комлука “ тръгва в..
Бус с 24 нелегални мигранти е задържан в село Лозенец. При операция на служители от Главна дирекция "Гранична полиция" тази вечер е задържан буса с граждани на Афганистан. Шофьорът на превозното средство с русенска регистрация опитал да избегне полицейска проверка, не се подчинил на звуковите и светлинни сигнали и навлязъл в селото. С цел да бъдат..
Овладян и локализиран е пожарът над сливенския квартал "Комлука". Огънят е тръгнал в обедните часове от нерегламентирано сметище край гората под местността св. Георги. Пожарът е обхванал значителна площ от борова гора. Няма засегнати къщи. Пет екипа на пожарната, горски, доброволци и хора от квартала гасят огъня. Гасенето продължава.
От ГДБОП не изключват възможността да има бъдещи опити за измами, свързани с въвеждането на еврото у нас. От дирекция Киберпрестъпност апелираха към хората да бъдат внимателни при получаване на имейли или съобщения за достъп до онлайн банкиране. Старши комисар Владимир Димитров от ГДБОП: "Не изключваме възможността да продължат тези измамници от..
Грузински гражданин на 21 години беше задържан днес при опит да напусне района на Царево с таксиметров автомобил. Той беше издирван след инцидента в село..
Полицията задържа 42-годишен мъж от града броени часове след като само за час извършил два палежа в комплексите "Славейков" и "Изгрев". Изгорели са общо..
Пожар гори между Стралджа и пътен възел "Петолъчката". Огънят е обхванал сухи треви и ниска растителност. Сигналът за пожара е подаден около 12:00 часа...