Заплаха за поставено взривно устройство е бил получена на служебния мейл на Професионалната гимназия по механотехника в Сливен тази сутрин. От ръководството на училището са сигнализирали на телефон 112 за отправената заплаха. Учениците са изведени докато тече огледа от пристигналите в училището полицаи.
След направения оглед е установено, че няма поставен взрив и последните часове на учебните занятия са намалени с 20 минути. Утре предстои нормален учебен ден в гимназията.
В две ямболски училища са извършени полицейски проверки, свързани със злонамерени сигнали, съобщиха от полицията в Ямбол и уточниха, че учебният процес не е прекъсван. Даниела Костова
Регионалният исторически музей в Бургас кани всички ученици да посетят безплатно експозициите му на първия учебен ден, 15 септември. С вход свободен за децата ще са Археологически музей – бул. „Алеко Богориди“ 21, Природонаучен музей – ул. „Константин Фотинов“ 30, Исторически музей – ул. „Лермонтов“ 31 и Етнографски музей – ул...
Националната агенция за оценяване и акредитация (НАОА) организира в Бургас поредица от събития, свързани с осигуряването и повишаването качеството на предлаганото от висшите училища образование, както и със стандартите и насоките за осигуряване на качеството в европейското пространство за висше образование. На 10 септември експерти на Европейската..
На прага на новата учебна година се въвеждат няколко промени в образователните институции – една от тях е забраната за ползване на мобилни телефони в училищата. Законодателните промени ще бъдат гласувани допълнително от Народното събрание. През това време започва подготовката на учебните заведения, за да бъдат те готови. Забраната за телефони..
Близо 30 ще са първокласниците тази година в крайграничната община Болярово. Основно ремонтирани са училищните сгради, всички обявени свободни места за учители вече са заети. Вече приключва основният ремонт на средното училище „Д-р Петър Берон“, който започна през октомври миналата година. По Плана за възстановяване и устойчивост за дейностите по..
Синдиката на Българските учители подкрепя идеята за интегрирани задачи в националното външно оценяване. Според председателят на регионалния синдикат в Бургас Константин Янков, учениците ще имат стимул да учат от 5 до 7 клас и по другите учебни предмети, а не само математика и български както е сега. 1/3 от задачите в изпита по математика..
До началото на новата учебна година община Тунджа ще приключи ремонтът на детската градина в с. Веселиново за 1 млн. лв. и построяването на физкултурния салон на училището в сeло Скалица. За да се осъществи проектът за физкултурния салон, който е от 1986 г., когато са положени основите на сградата, Министерството на образованието е отпуснало 1,5 млн лв,..
Проф. д-р Сотир Сотиров официално встъпи в длъжността „ректор“ на Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“. Това стана днес, след като подписа договор с министъра на образованието и науката. Сотиров беше избран в надпревара с още трима кандидати. Той е учен с международно признание в областта на изкуствения интелект и има активна..
Синдиката на Българските учители подкрепя идеята за интегрирани задачи в националното външно оценяване. Според председателят на регионалния синдикат в..
Националната агенция за оценяване и акредитация (НАОА) организира в Бургас поредица от събития, свързани с осигуряването и повишаването качеството на..
Близо 30 ще са първокласниците тази година в крайграничната община Болярово. Основно ремонтирани са училищните сгради, всички обявени свободни места за..