Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Петлите" играят тази вечер най - новия си спектакъл "Летим над България"



"Летим над България“ е най - новият спектакъл на Танцова формация „Петлите“. Той разказва с музика, танц и мултимедия за красотата на страната ни. Проектът е замислен преди 2 години и сме много щастливи, че успяхме да го реализираме, съобщи ръководителят на формацията Георги Димитров: 

"Целта ни е да привлечем много повече млади хора към българското изкуство и към красивите места в България. Ние представяме в него различните региони чрез нашите колеги и приятели на сцената и нашите танцьори. Самият спектакъл освен танцувална и певческа част ще има и мултимедия, като тя представя различни малко известни красиви места от България. На всеки спектакъл ще има различни гости и така на 30 октомври на сцената ще има 120 души, а на 10 ноември в Бургас те ще бъдат 250. Те се включват с тяхната хореография и заедно с нас разказваме за нашата родина с много любов!"   

Танцова формация "Петлите" се включва и в благотворителната кампания в подкрепа на Михаил Павлов, който има нужда от операция в чужбина, за да проходи. По време на спектакъла ще има поставени дарителски кутии. Началото на „Летим над България“ е от 19 часа в Дома на нефтохимика.

 

Спектакълът се осъществява с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“ и Община Бургас. 

повече може да чуете в звуковия файл:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Представят в Бургас книга за големия писател Константин Петканов

Ценен ръкопис  ще се срещне с читателите 70 години  след създаването си. Книгата на Димитър Петканов „Книга за моя брат – писателя Константин Петканов. Разговори“ ще бъде представена в Центъра за съвременно изкуство и библиотека днес в 18.30 часа. Две десетилетия след бума на явлението „текстове от чекмеджето“ от 90-те години на ХХ век имаме шанс да го..

публикувано на 12.02.25 в 14:40

Концерт с музиката на Едит Пиаф предлага бургаската опера на 14 февруари

В Деня на влюбените и на виното - 14 февруари Държавната опера в Бургас ще предложи на публиката си концерт под надслов „Едит Пиаф – песента на любовта“. В програмата ще бъде съчетано творчеството на Едит Пиаф и на Шарл Азнавур.  Искаме това да е бенефис за френската певица, защото тази година се чества 110 години от нейното рождение, съобщи..

публикувано на 12.02.25 в 10:00

Човешки истории и любов се преплитат в дебютната книга на Добрина Костадинова

Свят от емоции и човешки истории. Това се среща между страниците на дебютната книга на Добрина Костадинова „Разкази“. Светът и героите на Добрина са шарени, а 19-те разказа представят теми от живота. Любовта, семейството, както и тъмната страна на човешките взаимоотношения са част от темите, които се преплитат в сборника...

публикувано на 12.02.25 в 08:30

Песен по стихове на Петя Дубарова представя бургаската група “Прегърнат облак”

Песента “Там някъде” по стихотворението на Петя Дубарова e новата песен на бургаската група “Прегърнат облак”. Теодора Илиева сподели при представянето на песента: „Сякаш Петя беше в залата и работихме заедно по звученето на песента - една специфична бургаска солена тъга…която те потапя дълбоко до най - съкровеното ти, а после те кара да изплуваш..

публикувано на 11.02.25 в 14:30

Избраха Бургас за част от снимките на „Сериалът“

Как се прави сериал и какво коства на създателите му е темата в новия филмов проект на Ники Илиев и Башар Рахал. Телевизионната продукция със заглавие „Сериалът“, предстои да се снима в София, Гърция, Истанбул и Бургас.  Идеята е един цял епизод да бъде заснет в морския град, поясни Георг Киряков пред комисията по оценка. Актьорът също е част от..

обновено на 11.02.25 в 13:36

Поезия и музика за Свети Валентин в спектакъла "Споделени дълбини"

Музикално-поетичният спектакъл "Споделени дълбини" по стихове на бургаски автори ще бъде представен на 14 февруари от 19 часа в Дома на НХК. Изданието, посветено на Свети Валентин, е със специалното участие на Тони Димитрова, която ще изпее песента "Помниш ли?" по текст на Яна Вълчева и музика на Иван Гогов. Песента вече гони 1 милион гледания в..

обновено на 10.02.25 в 15:42
Св. Харалампий върху икона във врачански храм

Православната църква почита паметта на свети Харалампий Чудотворец

Православната църква почита паметта на свещеномъченик Харалампий Чудотворец. Това е единственият ден през годината, в който е отредено след литургията да се освещава мед със специална молитва. Професионален празник имат пчеларите, които приемат светеца за свой покровител. Магнезийският епископ Харалампий бил смел проповедник на вярата при..

публикувано на 10.02.25 в 08:17