Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избирателите в община Бургас гласуват в 340 избирателни секции

В 13 общини на Бургаска област се провеждат местни избори днес. 12 са кандидатите за кмет на Община Бургас, а 566 души ще се състезават за 51 –местния Общински съвет. 340 са Секционните избирателни комисии в общината. В селата Извор и Изворище има само по 1 кандидат за кмет. 

20 са партиите и коалициите, а 4 са инициативните комитети, които участват на изборите в Община Бургас. 2 от тях са местните коалиции. 11 кандидати за общински съветници ще се състезават за едно място в общинския съвет. Кандидатите са с близо 100 повече от изборите преди 4 години, съобщи председателят на ОИК - Бургас Фани Семерджиева, която обясни и за организацията по отчитането на резултатите: 

"Всичко е проиграно, знаете! Ние нямаме затруднение с обработването на резултатите. Автобусите ще бъдат на паркинга на болницата и около залата.Този решим във времето е проверен, няма да има чакащи, стига да дойдат по на време комисиите. Да си свършат те работата, ние имаме пълна готовност със залата!"  

Премахването на машинното гласуване не се очаква да създаде проблеми в изборния процес, а за попълването на протоколите с изборните резултати при новите обстоятелства има ясни оказания от ЦИК, коментира Фани Семерджиева. 

3 подвижни избирателни секции, чрез които ще упражнят правото си да гласуват 86 души ще има в общината.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Без регистрация и гражданска отговорност за електрическите велосипеди

Регистрацията на електрическите тротинетки ще започне най-рано след Нова година, прогнозира депутатът Андрей Рунчев и председател на парламентарната комисия по безопасност на движение по пътищата. Общинските съвети имат четири месеца, за да изготвят собствени наредби, в които трябва да бъде упоменат начинът на регистрация, посочи бургаският..

публикувано на 04.08.25 в 12:30

Следете дали коректно вписват данните в електронните трудови книжки

Служителите е важно да следят дали всички данни в електронните им трудови книжки са въведени коректно и навреме. Това съветват от Националния осигурителен институт по повод промените в удостоверяването на трудовия стаж. Припомняме, че от 1 юни т. г.  трудовата книжка, водена на хартиен носител бе заменена от единни електронни трудови..

публикувано на 04.08.25 в 08:40

Васил Големански: Въвеждането на еврото не налага преподписване на съществуващи договори

Въвеждането на еврото не налага преподписване на съществуващи договори, предупреди в интервю за БНР председателят на Комисията за финансов надзор Васил Големански.  По думите му сред най-честите измами, свързани с финансови продукти, са предложения за бърза и нереалистично голяма печалба, но с условие договорът да бъде подписан веднага. Ако..

публикувано на 04.08.25 в 08:16

В с. Денница отбелязаха 141 години от създаването на храм "Св. Пророк Илия"

С празнична литургия в с. Денница отбелязаха 141 години от създаването  на храм "Св. Пророк Илия"  – духовната и историческа опора на селото. Тя бе отслужена от отец Янко, в присъствието на кмета на община Болярово Христо Христов, както и кметове и кметски наместници от съседни села, жители и гости на селото.  Кметският наместник на село..

публикувано на 03.08.25 в 15:30
Снимката е илюстративна

В пожароопасния сезон - гасиха няколко огнища в Бургаско

Няколко пожара гасиха днес огнеборците в Бургаско, съобщиха от областната служба "Пожарна безопасност и защита на населението". В района на с. Банево край Бургас днес по обед са се запалили сухи треви и храсти, пламнали са и стари гуми до бившите военни поделения "Погребите".  Екипът, пристигнал на място, е констатирал, че гори на две места, така..

публикувано на 03.08.25 в 15:03

Нова финансова подкрепа от Агенцията по заетостта

Агенцията по заетостта вече ще предоставя нова финансова подкрепа - транспортна надбавка на заети, които са включени или завършили обучения с ваучери по проекти, финансирани от Програма "Развитие на човешките ресурси". Приемът на заявленията за предоставянето на надбавката започва от утре. Агенцията по заетостта ще изплаща на лицата надбавка за..

публикувано на 03.08.25 в 16:30

Чудотворна икона пристига днес в Ямбол

Чудотворната икона на Пресвета Богородица „Предвъзвестителка“ (позната още като „Пожарна“) ще бъде изложена за поклонение в ямболския храм „Успение на Пресвета Богородица” днес с благословението на негово високопреосвещенство Арсений. В храма от 18.00 часа сливенският митрополит ще възглави Архиерейската вечерня с молебен-канон на Пресвета Богородица...

публикувано на 03.08.25 в 07:46