Нов срок за приключване на големия проект на ВиК в кварталите Долно Езерово и Лозово бе даден днес. Заради забавянето на дейностите жители на двата квартала поискаха отново работна среща при областния управител с ръководството на ВиК и изпълнителя. В нея участва и Община Бургас.
След срещата Мариета Рохова и Васил Иванов от квартал „Долно Езерово“ посочиха:
"Ние поставяме едни и същи въпроси-защо се прекратяват дейностите и не се работи, защо не се работи качествено и защо не се спазват сроковете, които се дават."
"Това, което ни беше отговорено от строителя е, тъй като заради предходното забавяне, което се е случило в комплекс "Славейков" инвеститорът твърди, че няма достатъчно финансов ресурс, за да продължи с ремонтните дейности. Преди време той беше казал, че е изтеглил кредит, за да стартират дейностите. Към днешна дата явно отново има затруднения. Опасенията, които имахме за ремонти, които вече приключиха, че ще бъде извършено некачествено асфалтирането и улиците ще се наводняват, тогава ни беше обяснено, че сме некомопетентни и няма да има проблем. Но днес беше дъждовно времето и това за което говорихме се случи-улиците са наводнени."
Станимир Георгиев – управител на фирмата изпълнител заяви:
"Работим затова нещата да се случат по най-бързия начин и последния срок, който си поставяме на базата на развитието на всички технически процедури, които до момента са се случили, имам уверението, че финансирането е осигурено и от следващата седмица ударно ще работим и в Лозово и в Долно Езерово, за да може до 15 декември да сме приключили с двата квартала."
Казусът обобщава инженер Стоян Арабаджиев, експерт от звеното за управление на проекти на ВиК-Бургас:
"ВиК-Бургас е осигурил необходимите средства на всеки обект от Интегрирания воден проект. Строителят е ангажирал целия си финансов ресурс и техника, за да завърши водопроводната и канализационна мрежа, както и възстановяването на настилките до 15 декември в двата квартала. Никой няма интерес да се бавят нещата. Сроковете не бяха спазени заради проблем в изясняване на точното възстановяване на настилките. Това, което е заложено по технически проект, от страна на изпълнителя, е спазено. В момента се водят разговори с Община Бургас, за да може да се намери по-добро конструктивно решение, за да може настилките да бъдат възстановени по начина, по който да има трайна устойчивост и това да не компроментира във времето реконструкцията, която се извършва в населените места."
Повече чуйте в звуковия файл.С изложба на пчелни продукти Болярово отбеляза празникът на пчеларя. След като запалиха свещици в храм „Св.Димитър“ за здраве на пчелите и пчеларите боляровските пчелари откриха своя изложба с произведени в пограничната община пчелни продукти. „Пчелните продукти са екологично чисти, при нас природата е богата на билки“, споделиха пчеларите. Кметът..
Детска градина „Слънце“ в Камено вече е с ремонтирано и обновено дворно пространство. Приключили са дейностите от първия етап на ремонта, които са реализирани в предвидения срок. Проектът, който стартира през октомври 2024 г., се финансира с безвъзмездно дарение от „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“. „Удовлетворен съм от това, което виждам. Най-важно обаче е да..
Кукерски игри предстоят тази неделя, 16 февруари в квартал Меден рудник. Групата „Козият рог“ще обиколи къщите, за да прогони злото. Началото ще бъде поставено в 7.30 ч. от ул. Босна 36, където е къщата на "Царя" за тази година, а финалът ще е в 18 часа на поляната срещу Хлебозавода. Ще бъдат пресъздадени ритуалите заораване и засяване. Иван..
Улица в бургаския комплекс „Изгрев“ ще бъде затворена от 10.02.25г. (понеделник) до 10.04.25г. Автомобилите няма да могат да преминават между бл.184 и бл.181 и част от съществуващия паркинг към МБАЛ „Лайф Хоспитал“. Там се въвежда временна организация на движението заради изграждането на уличен водопровод и улична канализация. Обслужването на..
Възрастен мъж на 96 години пострада след пожар дома му, в бургаския к-с „Братя Миладинови“, съобщи Областната дирекция на полицията. Индцидентът е от вчера, когато във Второ Районно управление - Бургас е съобщено за пожар в апартамент, на шестия етаж, в бл. 70. Огънят е потушен от осем огнецборци и два противопожарни автомобила, но напълно са..
От Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) информират за частично затваряне на републиканския път Царево-Варвара-Ахтопол-Синеморец-Резово. Днес, от 10:30 ч. до 15 ч. ще бъде ограничено преминаването в едната лента в участъка Царево-Ахтопол, в района на Царево / при 4+492/(района на т.нар. „Далян Лафина“). Временната организация е за ремонт..
Бургаското предприятие „Нарисувай ми усмивка“ на сдружение „Онкоболни и приятели“ иска да възроди дейността си. То е създадено преди близо 10 години по европейски проект. В него първоначално са работи 15 души. След приключване на проекта, поради невъзможност да се плащат заплати, работниците са освободени, а дейностите в предприятието продължават..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за..
Кукерски игри предстоят тази неделя, 16 февруари в квартал Меден рудник. Групата „Козият рог“ще обиколи къщите, за да прогони злото. Началото ще бъде..
Бургаското предприятие „Нарисувай ми усмивка“ на сдружение „Онкоболни и приятели“ иска да възроди дейността си. То е създадено преди близо 10 години по..