В Бургаска област затворен за движение е пътя Слънчев бряг- Обзор. Главният път Бургас-Малко Търново е отворен за движение, но при зимни условия. Най-тежка е ситуацията в община Руен, където 30 селища са без ток - на места заради съборени от силния вятър стъблове. От Областната управа в Бургас ще поискат да бъде прекратен договора на пътно-поддържащата фирма БГ Нова, заради несправяне с работата.
По пътя Слънчев бряг-Обзор се пренасочват почистващи автомобили от АМ“Тракия“, каза областният управител Пламен Янев. 25-30 сантиметра е снежната покривка в община Малко Търново. По пътя за граничния пункт с Турция има закъсали автомобили, а няколко автобуса изчакват да се освободи пътя от паднали дървета. Заради снегонавявания е затруднено движението на автомобили в община Руен, където екипи на електроразпределителното дружество отстраняват аварии по електропреносната мрежа. Бедстващи хора няма, увери Пламен Янев:
"Молбата е да се ограничи движението на автомобили, защото заради силния вятър има опасност от падащи дървета и клони, предмети, за да може аварийните екипи да си свършат работата. Заради липсваща реакция утре сутринта ще поискам прекратяване на договора с почистващата фирма "Бг Нова", която снощи е отказала да изкара машините си, заради което имаме проблеми и с прохода Обзор.
105 сигнала за проблеми с паднали дървета и селища без ток са постъпили в бургаската полиция, на 53 сигнала се е отзовала службата за пожарна безопасност и защита на населението, съобщи комисар Николай Николаев:
"Най - основно са сигнали за паднали дървета в общините Бургас, Руен, Поморие и Малко Търново. 11 екипа в момента отстраняват в момента дървета на главните пътища, върху автомобили. Имаме и две сигнала за паднали дървета до къщи, единият е в Поморие".
Комисията за енергийно и водно регулиране утвърди цена на природния газ за август в размер на 62,09 лв./MWh, без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС. На тази цена „Булгаргаз“ ЕАД ще продава природен газ на крайните снабдители и на лица, на които е издадена лицензия за производство и пренос на топлинна енергия. Утвърдената цена е с 3,8% по-ниска в..
С до 5 години лишаване от свобода и глоба от 1 000 до 5 000 лв. да бъдат наказвани лицата, които без лиценз предоставят услуги като дом за възрастни хора, ако в едногодишен срок след като веднъж са били глобени, отново извършват такава дейност. А ако юридическо лице се е обогатило от тази дейност, да търпи имуществена санкция от 100 000 лв. Това са..
900 хиляди лева допълнителна помощ за семействата останали без къщи заради пожарите осигури правителството. Освен еднократната помощ от 1914 лева, която се полага от социалните служби, се осигуряват по още 3 хиляди лева, за които може да се кандидатства веднага. Министър Борислав Гуцанов разясни: "Тоест стават 5000 лева, като допълнително могат да..
Министерски съвет на днешното си заседание реши имот - публична държавна собственост в гр. Черноморец да стане частна държавна собственост и предоставя в собственост на община Созопол за изграждане на общински обект от първостепенно значение - Канална помпена станция „Червенка 1“ за отвеждане и пречистване на отпадъчни води. Обектът е част от проект..
Започна работата по подмяна и подобряване на осветлението на 11 основни булеварда в град Сливен, съобщи Общината. Съществуващите осветителни тела ще бъдат демонтирани. Ще се разположат допълнителни стълбове и нови осветителни тела. Ще се полагат нови, захранващи кабели. Предвижда се на тротоара по дължината на някои от булевардите да се изгради..
Снощи катер "СПАСИТЕЛ-4" е провел спасителна операция, продължила три часа, за издирване на мъж, отнесен от вятъра, докато се е държал за падълборд в района на Несебърския залив. За това съобщи във Фейсбук "Благотворителна организация, спасяваща животи в морето". Оттам информират, че благодарение на бързата реакция и професионализма на..
Три малки общини в бургаска област превантивно работят да сведат до минимум пожарите през сезон – Камено, Сунгурлале и Руен. И на трите места са издадени заповеди за спазване на основни правила и забрани през пожароопасния сезон. На териториите им няма засега сериозни огнища. Общината, на която често ѝ се налага да се бори с пожари лятото, е Камено...
Общинският съвет в Бургас гласува общината да поеме дългосрочен дълг за осигуряване на финансиране на ключови проекти. Размерът му трябва да е до 19..
Снощи катер "СПАСИТЕЛ-4" е провел спасителна операция, продължила три часа, за издирване на мъж, отнесен от вятъра, докато се е държал за падълборд в..
Във връзка със старта на ремонти дейности, включващи и подмяна на ВиК мрежа по ул. „Оборище“, от 09:00 часа на 30 юли (сряда) до 9 септември, включително, се..