Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Комисар Николай Николаев, РСПБЗН: На днешния празник ще спазим традицията и пак ще има риба на трапезата


Празничен ден, но с обичайните служебни ангажименти. Такъв е 6 декември за директора на Регионалната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ комисар Николай Николаев. Това е неговият втори имен ден на този пост, но има дългогодишна традиция в отпразнуването му на работа, при условие, че се падне в делничен ден, сподели той. Каква е традицията в семейството с много именици, ще има ли риба на трапезата и тази година, как е започнал днешният празник за него:
„Да, на 6 декември и тази година е работен ден, но е и празник на града. Вече е традиция с колегите в началото на деня да се почерпим, след това да се включим в тържествата на Бургас и с изпълнението на всички останали задачи, защото като структура сме постоянно и денонощно на работа. 

Никулден за мен като един бургазлия е бил винаги по-голям и по-различен празник. Винаги е с повече пожелания, дори е по-популярен и от рождения ден на един човек. По традиция е и с пълнен шаран на трапезата. В по-ранна възраст със семейството, а по-късно с приятели. Като студент учейки в академията на МВР в София ми се е случвало да се прибера задължително в уикенда, преди Никулден, за да можем тук да приготвим пълнения шаран, който да занеса в София. Традицията е да се спазва, но независимо кога и къде. 

На днешния празник пак ще има риба на трапезата, с чаша вино ще отбележим празника. 

Кръстен съм на моя дядо, бил е Николай Ганев Николаев, а аз съм Николай Ганчев Николаев. Нося фамилията по традиция и с гордост, искам да я предам нататък. 

По-малко инциденти му пожелаваме навръх празника и по-малко работа за бургаските огнеборци. 
Чуйте повече в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Десислава Иванчева е на свобода

Бившият кмет на столичния район „Младост“ Десислава Иванчева излезе от затвора в Сливен малко преди 17 часа днес, след като вицепрезидентът Илияна Йотова уважи молбата й за предсрочно освобождаване. Иванчева изтърпява шестгодишна присъда за поискан подкуп от строителния предприемач Александър Ваклин.   Заедно с Иванчева беше обвинена и осъдена, и..

публикувано на 29.07.25 в 17:31

Продължава гасенето на пожара до елховското село Мелница

Усилията на ямболските огнеборци днес бяха насочени в овладяването на два големи пожара. В предобедните часове пламна вилна зона край Ямбол, в Елховско борбата с огнената стихия в землището на село Мелница продължава и към този час, предава кореспондентът ни Даниела Костова. В местността  Курткая край Ямбол, пожарът беше локализиран в рамките на..

публикувано на 29.07.25 в 17:28
архив

Гасят пожар във вилна зона в Сливен (ВИДЕО) (ОБНОВЕНА)

Пожар гори във вилната зона в Сливен, над местността „Андреева чешма“. За това съобщи във фейсбук кметът на Сливен Стефан Радев.  Екипи на пожарната, полицията, горски служители, военни и доброволци се борят с пламъците на място.  В гасенето се е включил и втори хеликоптер. Н яма пострадали хора.  Кметът на община Сливен призова  хората от..

обновено на 29.07.25 в 16:18

Откриха в жилище в Бургас наркотични вещества

Наркотичните вещества са открити от полицаи от Първо Районно управление в Бургас, при извършване на проверка в частен дом, разположен на ул. „Цар Калоян“.  Жилището е обитавано от 25-годишен мъж от Средец и 35-годишна жена. Полицаите са намерили и иззели две торбички с множество сини хапчета (екстази) с общо тегло 90 гр., свивка с кокаин,..

публикувано на 29.07.25 в 15:18

Затварят кръстовище в кв. „Ветрен“ заради ВиК ремонт

Във връзка с изграждане на ВиК мрежа в бургаския кв. „Ветрен“, от 10:00 часа утре (30.07.2025 г.) до 11 август (понеделник) се въвежда временна организация на движението на превозни средства.  Затваря се кръстовището, което е на ъгъла между ул. „Люляците“ и ул. "Емине", съобщи Община Бургас.  Шофьорите трябва да спазват временната организация,..

публикувано на 29.07.25 в 14:30

650 дървета изгоряха в землището на село Поляново

650 дървета изгоряха при пожар в землището на Айтоското село Поляново.  Насажденията - различни видове са собственост на «Бургас-цвет», съобщават от ОД на МВР.  Пожарът е обхванал площ от около 2 декара. Огънят е потушен от два противопожарни автомобила и четирима огнеборци.  Причините за инцидента, както и стойността на нанесените щети са в..

публикувано на 29.07.25 в 10:15

Овладян е пожарът в местността Бакаджика край Ямбол

Овладян е пожарът в местността Бакаджика край Ямбол, след като през целия понеделник продължи гасенето на пожарите в Ямболска област.  Малко след 18 часа беше задействана системата BG-ALERT за елховското село Мелница заради евентуално навлизане на пожар в землището на селото заради горящите огнища в хасковските села в района на селата Устрем и Срем...

публикувано на 29.07.25 в 06:30