Полицаи от Второ Районно управление са проверили 30-годишна криминално проявена и осъждана жена от Бургас, в района до областната болница в града.
По време на обиска служителите на МВР са намерили и иззели два плика с марихуана, с общо тегло около 6 грама.
Оказало се е, че жената е обявена за общодържавно издирване от 7 декември. Причината е изтърпяване на влязла в сила присъда „лишаване от свобода“ за срок от 8 месеца по наказателно дело от общ характер, гледано от състав на бургаския Окръжен съд.
Бургазлийката е задържана и ще бъде приведена в Сливенския женски затвор.
15 –годишно момче е в кома, след като е паднало от 5-ия етаж на хотел „Грийнпарк“ в Китен. Детето е от Благоевградски регион и е на детски лагер в курортното селище. Инцидентът е станал тази нощ. Момчето е прескачало от една тераса в друга, когато се е подхлъзнало и паднало, каза кметът на Китен Николай Марков. Детето е транспортирано до..
И днес ще продължава гасенето на огъня, пламнал в събота в землището на елховското село Лесово, в близост до българо-турската граница. Пожарът е обхванал над 16 000 декара нискостеблена растителност. В следобедните часове вчера огънят се е прехвърлил на територията на хасковска област. В момента на терен са 7 противопожарни автомобила, няма..
21 противопожарни екипа, 6 от които от Турция, второ денонощие се опитват да овладеят пожара в землището на село Лесово на българо-турската граница. През последните часове работата се усложнява от силния вятър, който разпалва вече потушени огнища. За село Лесово е в сила частично бедствено положение. Към момента няма пряка опасност за..
На брифинг на щаба за бедствия на МВР, сформиран във връзка с усложнената пожарна обстановка в страната, заместник-министърът на вътрешните работи Тони Тодоров посочи, че в ранния следобед ще започне да пристига летателната техника, която беше поискана по механизма за гражданска защита на ЕС. В същото време турски пожарникари са се включи да помагат за..
Все повече са издадените електронни фишове за скорост, намаляват нарушенията за шофиране в аварийната лента - това отчитат от Пътната полиция за първите близо 7 месеца на годината. Толкамерите са доказателство и за други пътни нарушения, освен карането в аварийната лента. Окончателно: Общинските камери също ще следят за нарушения по пътищата Около..
Локализиран е пожарът край поморийското село Горица, съобщиха от Областната управа в Бургас. На място остава дежурен екип, за да реагира, ако огънят се възобнови. Над 60 огнеборци, доброволци и общински служители се включиха в гасенето, което бе затруднено заради стръмния и труднодостъпен терен. Огънят наложи евакуацията на дом за възрастни..
Продължават пожарогасителните дейности по овладяване на пожара в землището на село Лесово. На терен през нощта са работили 15 противопожарни автомобила от регионалните дирекции в Ямбол, Бургас, Хасково, Пловдив и Стара Загора, Велико Търново и Габрово. Обхванатата от огъня площ е около 15000 декара, трудно проходим терен. Горят сухи треви, храсти и..
Над 60 огнеборци, доброволци и общински служители продължават да гасят пожара в гористата местност над поморийското село Горица. В момента гори стръмна и..
Поради верижна катастрофа на автомагистрала "Тракия" на територията на област Ямбол временно е ограничено движението на тежкотоварни автомобили над 12 тона,..
Локализиран е пожарът край поморийското село Горица, съобщиха от Областната управа в Бургас. На място остава дежурен екип, за да реагира, ако огънят се..