Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Танцова школа „Естрела“ празнува 15 години с голям спектакъл

| обновено на 17.12.23 в 07:46
Снимка: „Естрела“

Юбилеен спектакъл представя днес бургаската танцова школа „Естрела“.  На сцената в Културния дом НХК ще се качат всички танцьори на школата и ще представят двучасов концерт, посветен на 15-годишнината на школата. Публиката ще види, както хореографии, заслужили почетно място в репертоара на формацията, така и нови, разказа основателят й Олга Мохова.

"Този път ще бъде един мащабен мултимедиен спектакъл, в който ще включим частично и малко история за нас. Ще има няколко интересни клипчета, които разказват за наши преживявания през тези години. Съответно мултимедия ще създаде допълнително настроение в залата, с ярки цветове и различни ефекти", каза Олга Мохова. 

Специалните гости на събитието ще са добре познатите на бургаската публика F.O.&PEEVA. Подготвени са и няколко съвместни изпълнения и страхотно шоу.

Вече 15 години ученици на школата демонстрират своите умения пред широката публика. Участия в общински мероприятия в различни формати, собствени самостоятелни продукции, благотворителни концерти, конкурси в България и чужбина, телевизионния формат „България търси талант“, заснемане на клипове с български изпълнители и снимки в телевизионния сериал „Съни бийч“.

Огромно количество купи, медали и гран при са спечелени от участници на школата за този период. Сред тях има много ценни награди и гран при от национални конкурси и европейско първенство. Няколко поколения деца преминаха през обучение в школата. Освен детско направление, вече за втора година продължава работата с група за възрастни - Ladies Style. 

Билети на касата в деня на спектакъла в Културен дом НХК.


По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Танцова формация „Петлите“ представя нов спектакъл в Бургас

Танцова формация „Петлите“ ще представи своя нов спектакъл на 20 ноември от 19:00 часа в залата на Културен дом НХК – Бургас. Представлението е посветено на България и нейната непреходна красота, изразена чрез танц, музика и сценични картини, вдъхновени от планините, традициите и обичаите на страната. Спектакълът ще покаже величието на българския дух..

публикувано на 31.10.25 в 17:00

Второто издание на подкаста "100лица на културата" на БНР Бургас е посветено на Ваньо Вълчев

Второто издание на подкаста „100лица на културата“ на БНР Бургас е факт. То е посветено на едно от знаковите лица в културния живот на Бургас - поета Ваньо Вълчев.  БНР Бургас стартира нов подкаст „100лица на културата“ Поводът бе представянето на новата му книга „Помниш ли Венеция“. Премиерата, която се състоя в Регионалната библиотека..

публикувано на 31.10.25 в 16:52

Недялко Йорданов: "Моноспектакълът ми "Момчето, което говори с морето" ще е изповед-споделяне с бургазлии!"

Недялко Йорданов ще представи тази вечер, 31 октомври авторския си моноспектакъл „Момчето, което говори с морето“ в Бургас. Един от най – обичаните поети на България ще застане пред своята публика с предпоследната си изповед – спектакъл от стихове и песни, писани през целия му живот. „Искам да направя нещо, което не съм правил до..

публикувано на 31.10.25 в 11:30

Хилда Казасян и Плевенската филхармония канят „Да послушаме кино“

Хилда Казасян и Плевенската филхармония канят на концерт – спектакъл „Да послушаме кино“ в клуб „Модерен театър“ тази вечер, 31 октомври. Магията на българската филмова музика ще оживее в Бургас и ще разказва истории. В програмата са подбрани най-любимите и познати мелодии от български игрални филми за всички времена като „Любимец..

публикувано на 31.10.25 в 09:00

Режисьорът Камен Калев отказа награда на Министерството на културата

Режисьорът Камен Калев отказа награда на Министерство на културата - "Златен век", която се връчва в навечерието на Деня на народните будители - 1 ноември, съобщава БГНЕС.  В декларация режисьорът на филмите "Източни пиеси", "Островът", "С лице надолу", "Февруари", заявява: "Отказът ми от наградата е форма на протест срещу настоящото политическо..

публикувано на 30.10.25 в 17:00

Четирима бургазлии сред носителите на наградите "Златен век" на Министерството на културата

Творци от Бургас бяха отличени с престижните награди "Златен век" на Министерството на културата за принос в развитието и популяризирането на българската култура и изкуство. Сред тях са директорът на Държавния куклен театър в Бургас Христина Арсенова, актьорът Руси Чанев, режисьорът Камен Калев и хореографът Вероника Братанова-Димитрова. Христина..

публикувано на 30.10.25 в 16:45
FB: Професионален фолклорен ансамбъл Странджа

Бургас ще е домакин на празници на професионалното фолклорно изкуство

Бургас ще приеме „Празниците на българското професионално фолклорно музикално и танцово изкуство“ през март 2026 година. Събитието ще събере над 1100 танцьори, певци и музиканти от цялата страна. По време на подготвителна среща в морския град беше уточнена програмата и форматът на концертите. В рамките на девет вечери – от 20 до 29 март – на сцената..

публикувано на 29.10.25 в 11:00