Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българско движение "Син флаг" открива процедурата за кандидатстване през новата година

Българско движение "Син флаг"
Снимка: blueflag.bg

До 20 януари 2024 г. може да се кандидатства за най-желаното отличие в туризма – „Син флаг“ за предстоящия летен сезон. Това съобщиха днес от Българско движение „Син флаг“, което през настоящата година отбелязва своята 30-а годишнина.През 2023 г. в страната имаше рекорден брой Сини флагове и Зелени ключове.

Общо 21 български плажа и едно яхтено пристанище се наредиха сред най-добрите 5 038 световни туристически обекти, носители на високото отличие.

11 места за настаняване у нас са вече сред най-устойчиво управляваните 4 800 хотела от 60 държави със „Зелен ключ“.„Син флаг“ е утвърден световен стандарт, който гарантира отлични условия и услуги с грижа, както за хората, така и за заобикалящата среда. 

Кандидатите за „Син флаг“ първо ще бъдат оценявани от национално жури, а след това – от международно, което заседава ежегодно в Копенхаген, Дания, като отличените ще бъдат оповестени в края на април.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Плаж Бутамята в село Синеморец получи признанието “Син Флаг”

Плаж Бутамята в село Синеморец получи признанието “Син Флаг”. Три бургаски пристанища със „Син флаг“ С тридесет награди ще бъде отличено Българското черноморско крайбрежие през идния сезон, съобщиха от Българското движение "Син флаг".  От тях 25 са за плажове, а 5 са за пристанища.  22 български плажа и 1 яхтено пристанище..

публикувано на 26.04.25 в 07:16

Бургаската регионална туристическа камара е с нов председател

Стефан Георгиев е новият председател на Бургаската регионална туристическа камара. Решението е взето на г одишното отчетно-изборно събрание на БРТК.  Решено е Управителния съвет да се състои от 11 души. Новоизбраният Управителен съвет включва широк спектър от професионалисти в сферата на туризма с дългогодишен опит. Това са: Деница Колева,..

публикувано на 25.04.25 в 17:46

Balkan Holidays Ltd прекратява дейността си във Великобритания

Специализираният в почивки в България туроператор Balkan Holidays Ltd преустановява дейността си на пазара във Великобритания, считано от 24 април, съобщава TravelWeekly.  Туроператорът е публикувал официално съобщение в сайта си и в своята фейсбук страница, информира Bgtourism.bg.  Клиентите, които в момента са на почивка с Balkan Holidays, няма..

публикувано на 25.04.25 в 18:00

1/3 от хотелиерите у нас вдигат цените с 10% за Лято 2025

"Една трета от хотелиерите у нас предвиждат малко повишение на цените за летния сезон. То ще бъде в рамките на десетина процента. Около 25% въобще няма да ги вдигат". Това съобщи пред БНР Георги Дучев, изпълнителен директор на Българската асоциация на професионалистите в мениджмънта на хотели. "При определени хотели може да има ръст от 20-30%. Най-вече..

публикувано на 25.04.25 в 17:00

Три бургаски пристанища със „Син флаг“

Пристанищата в "Сарафово", "Крайморие" и Ченгене скеле са удостоени с престижната еко награда „Син флаг“. Наградата "Син флаг" е от съществено значение за екологичната устойчивост на българското черноморско крайбрежие, за повишаване на репутацията на отличените дестинации и безспорния икономически ефект, който носи за тях...

публикувано на 25.04.25 в 12:30

Почти 60 млн. лева е проектобюджетът на Община Карнобат

59 800 000 лв. е финансовата рамка на проекта за бюджет на Община Карнобат за 2025 г.  „Бюджетът е напрегнат, но за мен е реално изпълним. До края на годината очакваме още към 13 млн. лв. допълнително от европейски проекти и национални програми.  Активно кандидатстваме за алтернативно финансиране, защото само със собствено няма да стане “,..

публикувано на 24.04.25 в 13:30

Седмица преди крайния срок близо 600 000 души са обявили доходите си пред НАП

Близо 600 000 души са декларирали доходите си пред НАП седмица преди изтичане на крайния срок – 30 април. Повече от 86% от годишните данъчни декларации са подадени по електронен път с персонален идентификационен код (ПИК) или електронен подпис (КЕП). Малко над 1500 данъкоплатци са изпратили формулярите си по пощата, а почти 74 000 са ги подали в офис на..

публикувано на 24.04.25 в 12:02