Първа литературна среща организира Младежкият център в Бургас. Събитието под надслов "Прочети ме" е в сградата в комплекс „Меден рудник“ от 18.30 часа на 9 януари.
Очакваме всички любители на магическия свят на писаното слово на възраст от 15 до 29 години, съобщи Жулиета Иванова от центъра:
„Получихме запитвания от младежи за литературен клуб, но тъй като трябва да се събере ядро, това ще е нашата първа опознавателна среща. Идеята е всеки да си донесе книжка, която чете или му е любима. Но и да няма книга, добре е дошъл да чуе какво имат да кажат другите!“
В забързания свят, в който живеем в момента и все по-голямата му дигитализация, на младите започва да им убягва това изкуство-човек да се потопи в магията на писаното слово и ми се иска да им върнем интереса, добавя Жулиета Иванова.
Сбирката ще е първа стъпки към създаването на литературен клуб, уточниха от центъра.
Проект № BGLD-2.001-0002 „Създаване на Младежки международен център Бургас“ се реализира в рамките на програма „Местно развитие, намаляване на бедността и подобрено включване на уязвими групи“, финансирана от ФМ на ЕИП 2014 -2021
Рекорден брой документални филми ще имат своите премиери в Бургас на “София филм фест на брега”. Част от тях са българските продукции “Желанието на Гери”, “Писма до… и обратно”, “Ний всички сме деца”, “Аз, морето - Живот в мълчание” и “Дух и тяло”. Световната премиера на „ Желанието на Гери “ беше в програмата на филмовия фестивал в Шанхай,..
Бургаската публика ще има възможност да се наслади днес на концерт на Vienna Strauss Philharmonie Orchestra в Културен дом НХК. Началният час е 19.00 часа. Оркестърът е основан през 2014 г. от създателя на световноизвестния Моцарт оркестър Гералд Грюнбахер (Виена, Австрия). 27 музиканти от целия свят (Австрия, Унгария, Германия, Кипър, Полша, Тайван,..
Предложение за изграждане и поддържане на военни паметници със средства от централния бюджет ще изпрати областният управител на Бургас Мария Нейкова до Министерство на отбраната. Решението е взето на заседание на Областната комисия по военни паметници. Одобрените проекти са на общините Сунгурларе и Созопол. Община Созопол..
23 танцови и певчески състави от 15 населени места в ямболска област са включени в проекта „Живата традиция“ на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“, защитен по програмата "Нематериално наследство за професионални ансамбли“ на Министерството на културата. Дейностите включват образователни програми и творчески школи за деца, ученици и самодейни колективи в..
Област Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонтите на 3 военни паметника през тази година, реши Областна комисия „Военни паметници“. Подлежащите на ремонтно-възстановителни дейности войнишки паметници са в общините Сливен и Нова Загора. Област Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонтите на 3 военни паметника през тази година, реши..
Ник Картър от Backstreet Boy е отменил участието си в тазгодишното издание на SPICE Music Festival, съобщават организаторите. Датите за европейските му концерти се отменят заради настъпили промени в графика на Backstreet Boys и обявени нови дати за SPHERE концертите им в Лас Вегас през месец август 2025 година. "Продължаваме да обсъждаме други..
Поетът, писател и драматург Недялко Славов ще представи новия си роман „Илюзионистът“ на 20 февруари, от 18.00 часа в Центъра за съвременно изкуство и библиотека в Бургас. В едно свое интервю Недялко Славов сам дава ключа към романа „Илюзионистът", а и към цялото си творчество - свободната воля. Тя прави човека различен от всяко друго творение, от..
Изложба „Криптографика“ представя в Бургас доц. д-р Регина Далкалъчева, преподавател в Националната художествена академия. Авторката работи предимно..
Бургаската публика ще има възможност да се наслади днес на концерт на Vienna Strauss Philharmonie Orchestra в Културен дом НХК. Началният час е 19.00 часа...
Ник Картър от Backstreet Boy е отменил участието си в тазгодишното издание на SPICE Music Festival, съобщават организаторите. Датите за европейските му..