Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Живеещи на улица "Д-р Нидер":

Заради ремонт на ВиК повече от 7 месеца тънем в прахоляк и кал

Прахоляк през лятото, кал през зимата, разкопки и насипи. Така изглежда централната бургаска улица „Доктор Нидер“ вече повече от седем месеца, сигнализираха потърпевши. Там тече ремонт на ВиК – Бургас, за чийто краен срок живущите тънат в неведение. От дружеството не са ги уведомили кога ще приключи той. Информационна табела не е поставена. Виждат се само знаци, предупреждаващи за участък в ремонт.

Въпреки полевите условия за придвижване и паркиране по улицата с участъци без настилка, тя все още попада в синята зона на града. Такси продължават да се събират, на нарушителите се поставят скоби, а колите на изрядните платци са потънали в прах и мръсотия, разказват живеещи в проблемния участък.

„Ремонтно-възстановителните дейности по улицата трябва да приключат до средата на февруари“, отговориха от ВиК – Бургас.

„Там се подменя цялостно водопроводната система, както и сградните отклонения и след завършването на тези дейности Община Бургас има ангажимент да обнови цялостно пътната настилка и тротоарите  на  улицата“, допълват оттам.

Ремонтът е на стойност 150 хил. лева , сочи подробната инвестиционна програма на дружеството за миналата година.

Пред БНР – Бургас от общината потвърдиха намерението си да обновят напълно улицата отгоре след приключването на работата под земята на ВиК – Бургас.

„За настилка се предвижда паваж, като са обновени останалите малки улички около „Богориди“ – уточняват от общината. Средствата за ремонта ще бъдат заложени в новия общински бюджет.


Попитахме общината защо е било решено улицата да остане част от синята зона за времето на ремонта въпреки произтичащите от него неудобства за хората; как принципно се преценява дали дадена улица да остане в синята зона при ремонт; каква сума са платили живущите чрез такси за платеното паркиране и как са били изразходвани те или как се планира да бъдат.

„Още преди няколко месеца от Общинско предприятие „Транспорт“ се съобразиха и въведоха нова организация на движението там. Съответно зоната не функционира и за този период не се поставят скоби в частта на улицата, където ВиК работи“, твърдят от общината и уточняват: „Община Бургас избягва да поставя скоби и не вдига автомобили там. Наясно сме, че на места настилката дори липсва след разкопките на ВиК.

Въпреки това хората твърдят, че продължават да получават глоби и скоби, ако не платят за паркиране.
Повече чуйте в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Подновиха стария водопровод на селската чешма в Тополица

С тарата чешма пред Кметство с. Тополица отново дарява прохлада на местните жители и гости на селото. По проект на обща стойност 12 хил. лв беше изцяло подменен стария водопровод на чешмата. Това се случи с безвъзмездно финансиране по Програма „Капка по капка“, благодарение на Фондация „Бикоуз“ в помощ на благотворителността, с финансиране на JTI и..

публикувано на 27.11.25 в 17:00
Зам.-министърът на културата Георги Султанов покани протестиращите в Министерството на културата, за да обсъдят проблемите и исканията им.

Протест на организации с проекти по ПВУ пред Министерството на културата

Представители на организации от сферата на културата, които изпълняват проекти, финансирани по Плана за възстановяване и устойчивост, се събраха на протест пред Министерството на културата. Според тях е блокирано отчитането и е забавено изплащане на средства по процедурите, администрирани от Национален фонд "Култура", което ги изправя пред финансови..

публикувано на 27.11.25 в 16:20

Вдигат тарифите на таксиметровите шофьори в Ямбол от догодина

Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на дневната тарифа ще е 0,90 лв./км, а максималният – 2 лв./км, нощната тарифа ще се определя в рамките от 1 лев до 2,20 лв. за километър, уточни председателят на общинския съвет в Ямбол Антон Шиков, след..

публикувано на 27.11.25 в 14:00

Завършиха асфалтирането в участъка в ремонт на АМ „Тракия“ в област Сливен

Завършиха асфалтовите работи в платното за Бургас в участъка от АМ „Тракия“ в област Сливен, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Обновеното трасе е с дължина 11 км и е между 262-и и 273-и км. При добри метеорологични условия се предвижда до неделя да бъдат монтирани ограничителните системи. През следващата седмица, веднага след като приключи..

публикувано на 27.11.25 в 13:30

ВиК Бургас въведе в експлоатация реконструкцията на деривация "Камчия - Юг"

Две години след старта на строително-монтажните дейности от ВиК Бургас, вече е въведена в експлоатация реконструкцията на Деривация "Камчия-Юг" при айтоското село Черноград. Обектът, който първоначално е бил изграден преди повече от половин век сега подобрява водоснабдяването за десетки хиляди жители на две от бургаските общини - Айтос и Карнобат...

публикувано на 27.11.25 в 12:45

От квартал "Победа" сигнализират: "Живеем като в затвор"

Жители на бургаския квартал „Победа“ са подали молба към Общинския съвет и към Общината относно кражби и посегателства, които с времето ескалират. Според гражданите, в квартала липсват пътни знаци, полицейско присъствие и какъвто и да е контрол. Те са подавали жалби в Районното управление, но не последвала желаната от тях реакция, а именно..

публикувано на 27.11.25 в 11:10

Все още не е ясен броят на задържаните след протеста пред парламента

Към момента няма информация за броя на задържаните по време на вчерашния протест пред парламента срещу проекта за бюджет. Около полунощ група протестиращи се опитаха да преградят булевард "Дондуков" с кофи за смет и да спрат лек автомобил, който се опитваше да премине оттам. Протест срещу Бюджет 2026 в Триъгълника на властта (ОБНОВЕНА) Това..

публикувано на 27.11.25 в 09:45