Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдът в Одрин постанови доживотна присъда за убийството на граничния полицай Петър Бъчваров

Снимка: Pixabay

Съдът в Одрин постанови доживотна присъда за убийството на българския граничен полицай Петър Бъчваров и 12 години за опит за убийство на българския военнослужещ, който е дежурил заедно с него в нощта на инцидента. Присъдата е само за подсъдимия Ергин Ергуван, неговият брат Мустафа получи условна присъда.

32- годишният Петър Бъчваров от Елхово беше смъртоносно прострелян на 7 ноември 2022 година при охрана на държавната граница в района на село Голям Дервент. Заедно със своя колега  военнослужещия Рашко Рашков, те се натъкват на пробив в оградата на границата. При огледа Петър Бъчваро е прострелян смъртоносно от куршум, изстрелян от посока Турция. По случая от турските власти бяха  задържани двама турски граждани, които стана ясно, че са крадци на добитък. След прочитането на присъдата в Одрин окръжният прокурор на Ямбол Дойчин Дойчев заяви, че на този етап не може да коментира присъдата на турските магистрати:

"Трябва да видим каква точно е присъдата, защото сега ние разбираме все пак от медиите. Когато се запознаем официално, но когато вече официално пристигне съдебният акт, съответно ще вземем и нашето решение, дотогава ние не можем да кажем как ще продължи нашето производство"

В нашата страна на двамата братя са обвинени в умишлено убийство и опит за убийство.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бъдете внимателни при получаване на съобщения за онлайн банкиране

От ГДБОП не изключват възможността да има бъдещи опити за измами, свързани с въвеждането на еврото у нас. От дирекция Киберпрестъпност апелираха към хората да бъдат внимателни при получаване на имейли или съобщения за достъп до онлайн банкиране. Старши комисар Владимир Димитров от ГДБОП:  "Не изключваме възможността да продължат тези измамници от..

публикувано на 23.08.25 в 14:02

4 коли изгоряха в рамките на час в Бургас, има задържан

Полицията задържа 42-годишен мъж от града броени часове след като само за час извършил два палежа в комплексите "Славейков" и "Изгрев". Изгорели са общо четири леки автомобила, а частично обгорели са пет коли.  Задържането е извършено в резултат на бързите оперативно-издирвателни мероприятия, предприети от служителите на Пето Районно управление -..

публикувано на 23.08.25 в 12:31

Петима души са задържани за кражба на стойност 95 хиляди лева от фирма в Сливен

Петима души са задържани за кражба на стойност 95 хиляди лева от фирма в индустриалната зона на Сливен. Задържаните са на възраст от 26 до 42 години. В края на миналата седмица е подаден сигнал в полицията за кражба на кабели от електрически табла, контактори, електродвигатели и други електрически материали.  След проведените издирвателни действия от..

публикувано на 22.08.25 в 16:30

18-годишният Никола Бургазлиев остава за постоянно в ареста след инцидента с АТВ

Най-тежката мярка „задържане под стража“ бе наложена на 18-годишния Никола Бургазлиев, който на 14 август блъсна с АТВ петима души в курорта Слънчев бряг. Решението на съда е окончателно и беше посрещнато с аплодисменти. Изпълнението на  мярката е преведено в действие веднага. Днес стана ясно, че прокуратурата ще поиска от съда преквалификация..

публикувано на 22.08.25 в 14:55

Стотици подкрепиха протеста пред Съдебната палата в Бургас

Справедлива присъда и промяна на мярката за неотклонение на обвиняемия за тежкия инцидент с АТВ в Слънчев бряг поискаха всички роднини, близки и приятели на пострадалото семейство от Пловдив. Те се събраха на мирен протест пред Съдебната палата в Бургас, преди заседанието на  Окръжния съд,  в което държавното обвинение иска оставането на Никола..

публикувано на 22.08.25 в 13:10

19-годишен е задържан за въоръжен грабеж на игрална зала в "Меден рудник"

Полицията в Бургас задържа 19-годишен мъж за опит за въоръжен грабеж в игрална зала в ж.к. „Меден рудник“. Сигналът е подаден около 5:15 ч. тази сутрин. Докато 47-годишна служителка от Сунгурларе почиствала игралните автомати, към нея се приближил младеж, заплашил я с нож и поискал оборота. Жената успяла да напусне помещението и да потърси помощ,..

публикувано на 22.08.25 в 12:01
снимката е илюстративна

Две жени се удавиха в морето край Ахтопол и Поморие

Два смъртни случая във водата бяха регистрирани по Южното Черноморие. Около 12:50 ч. на неохраняемата част на плаж "Делфин" край Ахтопол се е удавила 56-годишна жена от София. Час по-късно, около 13:20 ч., на южния плаж в Поморие, в морето е загинала 72-годишна туристка от Финландия, която е пристигнала у нас на 16 август, заедно със съпруга си...

публикувано на 22.08.25 в 11:33