14-годишен несебърлия е в ареста след като служители на Районното управление в курортния град са го проверили. В непълнолетния са открити 20 грама марихуана и с две розови хапчета с формата на череп - екстази. При последващото претърсване и изземване в дома на младежа в блок 1 в на комплекс «Стария възел», е открит и иззет плик с 84 от същите хапчета , а от прилежащото таванско помещение е открит и около половин килограм марихуана. Младежът е в ареста за срок до 24 часа с полицейска заповед. По случая е образувано бързо производство.
Бащата на 14- годишния несебърлия - бе задържан преди седмица от служители на ГДБОП при специализирана акция, насочена срещу наркотрафика, която бе проведена на територията на областите Благоевград, Бургас и Пловдив. При нея бе осуетена сделка за 30 кг. Марихуана. Арестувани бяха шестима души.
Кукерски игри предстоят тази неделя, 16 февруари в квартал Меден рудник. Групата „Козият рог“ще обиколи къщите, за да прогони злото. Началото ще бъде поставено от ул. Босна 36, където е къщата на "Царя" за тази година, а финалът ще е в 18 часа на поляната срещу Хлебозавода. Ще бъдат пресъздадени ритуалите заораване и засяване. Иван Василев..
Над 16 400 мъже са ползвали 15-дневен отпуск при раждане на дете, сочат данните на Националния осигурителен институт за деветте месеца на 2024-а година. За същия период на 2023-а отпуските са били с 1300 повече. Когато майката и бащата са в брак или живеят в едно домакинство, бащата има право на 15-дневен отпуск при раждане на дете от датата на..
Ако съботният ден е ясен за хората, които живеят в град Априлци, защото днес там е празникът на сланината и греяната ракия, то през седмицата всички бяха с полярно настроение по отношение на протестите срещу поскъпващите непрекъснато хранителни продукти в търговски вериги и начина да отбележат 14 февруари. Някои дори се надяваха протестът да..
Традиционният общински Празник на виното ще се проведе днес, 15 февруари, в ямболското село Скалица. Десетки винопроизводители от цялата област ще се съревновават за титлата Цар на виното, местните фермери също ще представят своята продукция. Празникът се провежда за 20-та поредна година, а най-важната част от него са конкурсите, подчерта..
Сливенският владика Арсений благослови лозарите от село Глушник и община Сливен по случай празника Свети Трифон, след което лично той заряза една от лозите в масива край селото. Владиката заедно със свещеници от епархията отслужиха водосвет за благословение на лозята. След водосвета владиката поръси лозовите масиви със светена вода и вино и..
Бургаската улица „Иван Хаджипетров“ ще бъде затворена за почти месец. Ограничението ще важи от 17 февруари (понеделник) до 11 март (вторник) за отсечката между ул. „Инж. Никола Димков“ и входа на сградата на СБА-Бургас. Причината е започване на строително-монтажни работи на канализационни тръби . Там ще бъде въведена временна..
На тържествената церемония четири двойки, които тази година отбелязват сребърната си сватба, подновиха брачните си клетви, съобщават от община Несебър. В знак на уважение към дълголетието на брачния съюз, кметът Николай Димитров връча на семействата почетни плакети. От името на Българската православна църква молитва и благословение към юбилярите..
Традиционният общински Празник на виното ще се проведе днес, 15 февруари, в ямболското село Скалица. Десетки винопроизводители от цялата област ще се..
Бургаската улица „Иван Хаджипетров“ ще бъде затворена за почти месец. Ограничението ще важи от 17 февруари (понеделник) до 11 март (вторник) за..
На тържествената церемония четири двойки, които тази година отбелязват сребърната си сватба, подновиха брачните си клетви, съобщават от община Несебър...