Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Три двойки си казаха "Да" днес, ще празнуват на всеки четири години

| обновено на 29.02.24 в 13:40
Светлана, Йосиф и техните кумове

3 двойки сключиха брак днес в ритуална зала "Вардар". Една от тях са украински граждани, които вече 9 години живеят в Бургас. За тях датата 29 февруари не носи лош късмет, а напротив - те вярват в астрономическата сила на числото.

Светлана и Филип се познават от години, близки са още от времето им в Украйна, но в любовно отношение връзката им се заражда преди 7 години в България.

„Ние обичаме астрономията. 29 февруари, това е практична астрономия. Хората и в Украйна, и в Русия мислят, че това е лоша дата, но за нас – не. За нас е най-специалният ден!

Ето и какво си пожелаха те за бъдещия им семеен живот:

„Дълъг брак, щастие и мир!“

Мария и Йосиф също избраха днешния ден, за да сключат брак. Техният кум Йордан коментира:

„Тази дата им се падна от Бога. Те не знаеха за датата, просто по случайност решиха на този ден да се бракуват.“

По-малко двойки са сключили брак в началото на тази година, в сравнение с 2023 г. Галина Цонкова, която бракосъчетава двойките коментира:

„Разликата е, че имаме много повече чужди граждани. От няколко години насам имаме много смесени бракове. Почти всяка седмица имаме чужди граждани, даже понякога по 2 двойки на седмица. Понякога и двамата са чужди, понякога са смесени. Българите предпочитат през лятото да се бракосъчетават, когато е топло и хубаво времето, на морето, навън. Започнаха вече и записванията за лятото!“

Тя посочи, че интересът към 29 февруари за бракосъчетание не е толкова голям, колкото е бил за 24 февруари, когато 7 двойки са се врекли в любов. Датата бе огледална,а много хора вярват, че подобни числа ще допринесат за щастлив семеен живот.

Чуйте повече в звуковия файл по-горе, а кадри от брака на Светлана и Филип, както и на Мария и Йосиф, можете да видите долу:


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Близо 6000 минути светлинно изкуство на първото морско издание на LUNAR

Фестивалът LUNAR представи близо 6000 минути дигитално изкуство в своето първо морско издание. Във вечерите между 1 и 4 август, курортите Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец засияха под светлините на осем произведения. Фестът преобрази с изкуство не само градската среда, но и едни от най-завладяващите природни забележителности, разположени на брега на..

публикувано на 06.08.25 в 09:55

Румен Радев първи се гмурна при потопения кораб "Чавдар" край Созопол

Край Созопол потопиха риболовния кораб "Чавдар", за да може плавателният съд да се превърне в изкуствен риф. На събитието присъства и президентът Румен Радев, който се гмурна край кораба. "Ние сме длъжни да утвърждаваме статута на България като морска държава. Не само заради растящото стратегическо значение на Черно море за нашата сигурност и..

публикувано на 05.08.25 в 12:55

Риболовният кораб “Чавдар“ ще бъде превърнат в изкуствен риф край Созопол

Риболовният кораб “Чавдар“, служил в българските води от 1964 година, ще бъде потопен край бреговете на Созопол. Това съобщи в профила си във Фейсбук Михаил Заимов, който е инициатор на идеята за превръщането на плавателния съд в изкуствен риф. Първоначалната дата за потапянето е 6 август, но заради прогнозите за влошаване на времето акцията е изтеглена..

публикувано на 05.08.25 в 08:30

платена публикация
Фестивалът LUNAR привлече посетители по Южното Черноморие

Фестивалът LUNAR: Море от светлини се проведе по крайбрежието на Южното Черноморие – от Лозенец до Синеморец. Събитието представи дигитални проекции и интерактивни инсталации, които превърнаха редица локации в сцени на съвременното изкуство. Програмата включи светлинни структури, реагиращи на движение и звук, както и прожекции върху фасади с..

публикувано на 04.08.25 в 13:00

В Поморие посрещат Нептун и свитата му

Владетелят на моретата и океаните Нептун пристига днес в Поморие. По традиция неговото посрещане ще бъде предшествано от парад на ветроходните съдове. Парадът ще започне от 20.15 ч. от Стария кей, като могъщият бог Нептун и неговата свита от русалки ще слязат отново на кея около 30 минути по-късно. Специалното събитие се организира от Община Поморие и..

обновено на 03.08.25 в 14:05

Впечатляващ старт на LUNAR: Море от светлини в община Царево /СНИМКИ/

Впечатляващи дигитални проекции, интерактивни инсталации и артистични трансформации на пространството докоснаха зрителите на старта на LUNAR: Море от светлини  по Южното Черноморие. С ветовноизвестният фестивал за дигитално и светлинно изкуство бе открит в Царево от м инистъра на туризма Мирослав Боршош. В  рамките на първото..

обновено на 02.08.25 в 09:10

Цвети Асенова: Да дарявам изкуство, това ме зарежда с положителна енергия

Цвети Асенова изрисува коридорите на Медицинския център в Царево и направи това безвъзмедно. Ще ви припомня, че тя е художничката, която по своя инициатива разкраси и кея на Приморско. Морското дъно с обитатели от Черно море и световния океан през миналото лято се превърна в атракция за туристите.   Цвети Асенова изрисува с морски..

публикувано на 01.08.25 в 13:05