В деня на Освобождението, кръшно хоро се изви в Сливен. Проявата е част от програмата на Общината, посветена на Трети март.
Десетки граждани, заедно с популярни любителски клубове за фолклорни танци от Сливен, днес се стекоха на пл. „Хаджи Димитър“, за да отбележат тържествено празника. Малки и големи се хванаха за ръце и споделиха празничните емоции на деня.
Проявите в Сливен днес започнаха с шествие на мотористи с национални знамена, които преминаха по големите булеварди в града. Празникът продължи с лекоатлетическата надпревара „Освободител“, която се проведе за 59-и път.
Община Сливен кани жителите и гости на града да се включат във вечерната заря-проверка на пл. „Хаджи Димитър“. Тя ще бъде и кулминацията на днешните тържества. Началото е от 19 ч.
На извънредна сесия Общинският съвет в Средец прегласува решението си срещу изграждането на голям фотоволтаичен парк в землището на село Дюлево на площ от 6 000 декара след като областният управител на Бургас Владимир Крумов го върна заради неточности и противоречия. С първия вариант, приет след Общо събрание на жителите на Дюлево, се..
Четиринадесет души са приети в сливенската болница със стомашно чревни оплаквания и висока температура, след сватбено тържество в село Филаретово, община Котел, съобщиха за БНР от МБАЛ „Д-р Иван Селимински“. По-рано днес, чрез сайта си Българската агенция за безопасност на храните съобщи, че на тържеството на 17-ти август са присъствали над 750..
Министерският съвет на Република България разреши влизането и пребиваването на турския научноизследователски кораб R/V TUBITAK MARMARA в българските морски пространства в периода 5–20 септември 2025 г. Корабът ще участва в международна научна експедиция в акваторията на Черно море. Експедицията е част от проекта „Оценка на токсините и свързаните с..
Временно движението при км 34 на път II-99 Бургас – Царево, в посока Бургас, се осъществява двупосочно в една лента заради паднало дърво на пътното платно. Трафикът се регулира от екипи на "Пътна полиция". Карайте внимателно при преминаване през участъка.
Пожар на покрив с фотоволтаици на производствен цех на текстилна фирма в Сливен бе ликвидиран за минути от пожарната в ранния следобед. Няма пострадали. Сигналът за пожара е получен в 14.02 минути. На място са изпратени два екипа на пожарната. Огънят е овладян и ликвидиран за около 20 минути. Работниците са изведени от помещенията на..
Планира се изграждането на около 200 нови паркоместа на бул. „Мария Луиза“ в ж.к. „Възраждане“ в Бургас. За целта на предстоящото заседание на 26 август Общинският съвет ще разгледа предложение на кмета Димитър Николов за закупуване на необходимите терени. Правят паркинг на булевард "Мария Луиза" на мястото на старите сервизи Проектът е..
Общинска комисия започва опис на щетите, нанесени след големия пожар в Българово. Предстои обстойно да бъдат проверени унищожените от огъня близо четири хиляди декара общинска собственост, както и разрушената общинска инфраструктура. Започна и приема на заявления от пострадалите собственици на имоти във вилна зона "Лозниците". Екипи на..
Над 170 петна от изхвърлен нефт и корабно гориво са регистрирани за последната година в акваторията на България в Черно море. Това показва..
Регионалната дирекция „Социално подпомагане“ – Бургас ще разкрие днес, приемна в кметството на Българово. Социалните работници ще консултират хората,..
Навършват се 1108 години от прочутата битка край поречието на река Ахелой. Триумфът на Цар Симеон I над византийския главнокомандващ Лъв Фока..