Една млада майка на две момиченца завинаги остана на 33 години. Янита Пепелянкова загуби живота си в събота, при кошмарната катастрофа на пътя Бургас – Средец.
Зад волана е била майка ѝ, а в автомобила са били и двете и деца - момиченца на 5 и 8 години, които и до ден днешен са в болница и с травми, но без опасност за живота.
Съпругът на загиналата жена, която е учителка от Айтос, е полицай и едва днес събира кураж да разкаже как смъртта на съпругата му е преобърнала целия им свят - неговият, и на двете им дечица.
"На метри от разклона за Черни връх ги е връхлетял автомобил, като съпругата ми е починала на място. На малката ми дъщеря е причинена черепно-мозъчна травма, голямата ми дъщеря е с комоцио и множествени наранявания. На следващият ден със сълзи на очи трябваше да организирам погребението на съпругата ми. С усмивка и с торта в ръце пък трябваше да вляза в болничната стая, където да отпразнуваме така дългоочаквания ден!", разказа през сълзи пред БГНЕС Иван Дошев.
А двете момичета все още не знаят, че майка им вече я няма.
"Не знаят за момента, за мен по-важно е здравословното им състояние да се закрепи, а след това с помощта на психолози ще започнем да работим . Те не можеха без майка си! Майка им беше водещото колело в нашето семейство", сподели съпрегът ѝ.
Сега автотехническа експертиза трябва да установи дали виновникът за катастрофата е карал с превишена скорост, след като пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни.
"Многократно преди инцидента е криволичел по пътното платно, като е навлизал в лентата за насрещно движение. Не искам този инцидент, тази трагедия отново да става част от статистиката", допълни съкрушеният мъж, който се надява на справедлив процес и присъда.
Фондация „Движение на българските майки“ - звено Бургас и този Великден организира Благотворителен базар. Той ще се проведе в рамките на три дни около Цветница, а мястото е по традиция на площад „Тройката“. Инициативата се осъществява изключително и само от доброволци – от изработването на сувенирите на щанда до хората, които стоят зад него...
Доброволците от инициативата „Бъди човек" - Айтос провеждат за поредна година благотворителна кампания за Великден. Тя е под надслов "Подари вечеря на пенсионер в нужда". Целта е да се съберат средства за закупуването на хранителни продукти, които ще бъдат предоставени на самотни възрастни хора в Айтоско. Ралица Дачева е един от най –..
Сдружението на занаятчиите и творците в Несебър организира поредната благотворителна кампания. Този път тя е подкрепа на Силвия Желева от Равда. Младата жена за втори път в живота си се бори с онкологично заболяване. Необходимата сума за покриване разходите по започнатото лечение е около 40 000 лв. На 12 и 13 април ще се проведе благотворителен..
75 години се навършват днес от първия ритуал по мироварене, извършен от Българската православна църква. Съгласно църковната практика право на приготвяне и раздаване на свето миро имат само главите на отделните напълно автокефални православни църкви - Вселенската, Руската, Румънската, Сръбската и Българската патриаршии. В своята най-нова история..
Семинарът по „Интегриране на Душата“ ще се проведе в Бургас. Той предоставя възможност за задълбочено разбиране на духовния път на човека, пътешествието на душата и нейното възстановяване към цялостност. Основната цел на семинара е да помогне на участниците да интегрират всички аспекти на душата си, за да постигнат пълноценен живот и да реализират..
С подкрепата на община Царево започна ремонт на покрива на храма „Св. Георги“ в село Лозенец. След извършено обследване и становище за необходимост от спешни действия, отец Божил Спасов и църковното настоятелство са потърсили съдействие от кмета на село Лозенец Женя Гандиева и кмета на общината Марин Киров. „Започваме авариен ремонт на..
С благословението на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений, на 6 април, 5-та неделя на Великия пост – Преп. Мария Египетска, в храм "Св. Богородица" в Бургас ще се проведе вечерно богослужение от 16:00 часа. След службата, от 17:00 часа, ще бъде представена книгата "Чудото от село Зидарово" на иконом д-р Стелиян Кунев. След..
Шест автометачни автомобила извършват почистване на улиците в Бургас. Общият размер на разходите през 2024 г. за извършването на тази услуга е 2 280 300..
Водолази ще чистят днес морското дъно около рибарското пристанище в Созопол, съобщи БТА. "От 2018 г. правим почистване, напълно доброволно със..
Семинарът по „Интегриране на Душата“ ще се проведе в Бургас. Той предоставя възможност за задълбочено разбиране на духовния път на човека, пътешествието..