Цанко Цанков се срещна с кмета Димитър Николов, за да разкаже за последните си постижения, както и за бъдещите планове, съобщиха от общината.
Припомняме, че миналата седмица бургазлията завоюва два златни медала на 200 и 450 метра и бронзов медал на 25 метра бътерфлай от Световното първенство по плуване в ледени води в естонската столица Талин. В световното първенство в Естония участваха над 970 плувци от 41 държави.
Цанко Цанков благодари на кмета Николов и Община Бургас, които подкрепят мечтата му да участва във всички 7 най-трудни плувни маратона в открити води. Той вече плува в Гибралтар и Каталина, САЩ. Тази година му предстоят още две участия от веригата Oceans Seven. На 26 март той заминава най-напред за Сидни, Австралия, по покана на българската общност там. След това ще се отправи към Уелингтън, столицата на Нова Зеландия. Там, между 1 и 10 април, ще се проведе плуване с много висока трудност, в много студена вода. Разстоянието е 26 километра по права линия. Изминавано е за 6, но и за 12 часа, в зависимост от сезонните и дневни условия.
През октомври 2024 г. пък Цанко планира участие в преплуване на Канала Молокай, друго състезание от веригата Oceans Seven. Той се намира между западния бряг на остров Молокай и източното крайбрежие на О’аху на Хаваите. За него казват следното: 42 км. през дълбока вода (701 м.), при изключително силни течения в средата на Тихия океан и неговия агресивен морски живот.
Жребият за разпределението на групите на eвропейското първенство по волейбол за мъже през следваща година ще бъде теглен в събота (4 октомври) в италианския град Бари на церемония късно вечерта - около 21:45 часа местно време, обявиха от Европейската европейската волейболна конфедерация (ЦЕВ). Турнирът ще се проведе между 10 и 26 септември 2026, като..
Бургас ще бъде домакин на Европейското първенство по кудо, което ще се проведе на 4 и 5 октомври в спортна зала „Арена Бургас“. В надпреварата ще участват над 500 състезатели от 17 държави във всички възрастови категории – от 16–18 години до над 45 години. Откриването е на 4 октомври от 11:30 ч., а награждаването на победителите ще започне в 18:00..
След огромния си успех на Световното първенство по волейбол във Филипините сребърните ни медалисти отново са на родна земя. Тази сутрин те кацнаха на летище "Васил Левски" в София с полет на правителствения самолет от Истанбул. Волейболистите минаха по червен килим и през шпалир от гвардейци. Посрещнаха волейболистите ни с червен килим и венци..
Треньорът на българските волейболисти Джанлоренцо Бленджини е благодарил на Бургас чрез общинския съветник и волейболист Иван Станев за условията, които са били предложени лятото по време на Лигата на нациите. Станев е получил покана да посрещне днес отбора, но е отказал, обясни той на сесия на общинския съвет "Мистър Бленджини на чист..
С червен килим и с гвардейска рота бяха посрещнати волейболните национали на България при пристигането им на летище "Васил Левски" в София днес. Националите се прибраха с полет от Истанбул с правителствения самолет Еърбъс А319, където по-рано тази сутрин бяха посрещнати от министъра на младежта и спорта Иван Пешев. Вторите в света са на самолета за..
Около 10 часа днес на летище "Васил Левски" в София се очаква да кацне мъжкият национален отбор по волейбол, който спечели вицешампионската титла на световното първенство във Филипините, съобщиха от пресцентъра на МС. Волейболните герои се прибират с правителствения самолет От 17:30 ч. е церемонията по посрещането на състезателите, организирана..
Националният отбор на България загуби от Италия с 1:3 (21:25, 17:25, 25:17, 25:10) финала на Световното първенство по волейбол за мъже във Филипините. Мачът се игра в Пасай Сити пред 15 862 зрители. Така за втори път в историята след 1970 в София тимът спечели сребърните медали. Италия показа превъзходството си и по-големия опит в мача за титлата и..