Единственият български плувец с два успешни маратона в открити води от най-трудните в света - Ocean 7Цанко Цанков направи едночасова тренировка в океана тази сутрин. В района на прочутия плаж Менли, близо до Сидни, Цанков проведе първото си занимание преди заминаването в Нова Зеландия, където през следващата седмица му предстои нов плувен маратон от веригата Ocean 7 в протока Кук. Както е известно, бургазлията ще атакува по официалните правила на Световната федерация - WOWSA дистанцията от 26 километра при температура на водата около 14 градуса по Целзий. Цанко Цанков и екипа му от два дни са в Сидни, Австралия, като състезателят използва времето за аклиматизация и тренировки.
"Разликата в часовото време спрямо България е девет часа и се налага да премина през тази аклиматизация постепенно. Избрахме да дойдем в Сидни, заради добрите условия и възможности за последни тренировки в открити води. Днес плувах един час и се чувствам отлично. Утре ми предстоят две занимания рано сутринта и в късния следобед. Ще сменим местата заради по-силни течения и вълни, които търся, за да се доближат максимално до ситуацията в Нова Зеландия и протока Кук. Искам да изкажа огромната си благодарност към част от нашите сънародници в Сидни, които ме трогнаха от сърце със срещата ни близо до емблематичната за града Опера. Организацията и атмосферата бяха страхотни и за пореден път се убеждавам, че всичко което правя има голям смисъл и значение, както за нашия спорт, така и за всички българи, които са извън страната ни. Те се радват и виждам щастието в очите им.
В събота вечер сме поканени отново в голяма зала в Сидни в която ще прожектираме филма от успешното ми преплуване на маратона в САЩ от Санта Каталина до Лос Анджелис през миналата година. Всеки ден се чувам с нашия лодководач в Нова Зеландия и следим прогнозата за времето. Със сигурност след 4 април ще атакувам протока Кук в официален старт. За да бъде зачетен един такъв маратон в открити води трябва да има освен издадени документи за участие, така и съдии от местната федерация през цялото време на лодката. Сертификатите, които са валидни за Ocean 7 имат особености, които трябва да бъдат спазени, иначе се плува само за здраве и адреналин. Аз отивам да направя официално постижение и това е голямата ми цел. За това тренирам усилено през последните шест месеца в Черно море“, каза Цанко Цанков.
72-ото издание на Международната колоездачна обиколка на България ще премине през Бургас на 31 август. Състезанието е част от общинския спортен календар, а във връзка с провеждането му ще има временна организация на движението в града и областта. Старт и финал Етапът започва в Приморско около 14:30 ч. пред сградата на общината. Финалът е пред..
ФК „Черноморец“ приема Спартак (Плевен) в мач от VI кръг на Втора лига. Срещата ще се играе на 30 август (събота), от 18:00 ч., на градския стадион в Несебър. За двубоя ръководството на ФК „Черноморец“ отново осигурява безплатен транспорт, от който всеки желаещ да подкрепи тима може да се възползва.
"Човешките възможности са по-големи от това, което си представяме" . Това твърди Цанко Цанков , който плува без прекъсване, неопрен и помощни средства в река Дунав повече от едно денонощие. Плувецът в екстремни условия постигна този впечатляващ резултат през почивните дни. Маратонът му в открити води започна в събота във Видин и завърши в неделя в..
Фестивалът Burgas Skate Weekend продължава днес с финалните си прояви. Една от спирките в програмата е мола в комплекс "Изгрев". На паркинга му от 16:00 до 19:00 ч. са планирани две състезания: Game of S.K.A.T.E. и Ledge Best Trick . Game of S.K.A.T.E. е игра, в която скейтбордистите последователно изпълняват поредица от трикове, а Ledge..
След победата над „Спартак“ Варна преди седмица, юношите на футболния „Нефтохимик“ до 18 години спечелиха и дебютния си мач пред собствена публика на стадион „Лазур“ срещу столичния „Национал“ с 2:0. Головете за победата реализираха Мартин Николов и Максим Киряков. Момчетата на Васил Цветанов и Костадин Джамбазов са новаци в групата, но..
Плувецът в екстремни условия Цанко Цанков е в разгара на опита си за световен рекорд по 24-часово непрекъснато плуване в свободни води без неопрен и помощни средства. Стартът бе даден вчера по обед във Видин, а маршрутът му преминава по течението на Дунав до Оряхово. Разстоянието е близо 140 километра. Очаква се финалът да бъде достигнат днес между..
Абсолютната европейска шампионка от 2024 година Стилияна Николова спечели сребърен медал на финала в многобоя, а Ева Брезалиева се нареди осма на Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро (Бразилия). Николова демонстрира отново огромния си потенциал и се нареди втора след олимпийската шампионка Даря Варфоломеев (Германия)...
72-ото издание на Международната колоездачна обиколка на България ще премине през Бургас на 31 август. Състезанието е част от общинския спортен календар,..
ФК „Черноморец“ приема Спартак (Плевен) в мач от VI кръг на Втора лига. Срещата ще се играе на 30 август (събота), от 18:00 ч., на градския стадион в..