Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

НАП напомня: последни четири дни за плащане на данъка с отстъпка

Остават четири дни, в които физическите лица могат да ползват отстъпката от 5% при плащане на данъка по годишната си данъчна декларация. За да се възползват от нея, гражданите трябва да подадат декларацията си по електронен път и да платят до 1 април данъка за довнасяне, намален с отстъпката, която е не повече от 500 лв., както и да нямат подлежащи на принудително изпълнение публични задължения, напомнят от НАП.

Плащането, за което не се дължат такси, се извършва най-лесно и бързо чрез т.нар. „виртуален ПОС“ (е-услугата за плащане) в Портала за електронни услуги на НАП, достъпни с персонален идентификационен код (ПИК) или квалифициран електронен подпис (КЕП).

Потребителите, които имат ПИК или КЕП, могат да се възползват от предлаганите възможности в Портала за електронни услуги на НАП, като подадат годишните си декларации и платят задълженията си онлайн. Освен през е-портала, данъкоплатците могат да платят с карта, без да дължат такси, и през физическите ПОС терминали в офисите на приходната агенция.

Информация за попълване и подаване на данъчни и осигурителни декларации и внасяне на суми към бюджета клиентите могат да получат от сайта на НАП - https://nra.bg/ или на телефони: 0700 18 700 или 02/9859 6801, на цена, съгласно тарифата на съответния оператор.


По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

„Баница вита – два пъти превита“ днес в Елхово

Община Елхово и НЧ „Развитие – 1893“ – Елхово организират тринадесети пореден празник на традиционната тракийска баница „Баница вита – два пъти превита“. Той започва днес  от 10:00 часа на централния площад. Празникът е  съревнование на майсторството и въображението в приготвянето на традиционната българска баница.  Участниците имат право да представят..

публикувано на 20.09.25 в 08:15

65 години град Средец: Кулминацията на тържествата е днес

Средец чества 65 години от обявяването му за град. Цялата година и наситеният с прояви септември минават под този знак, но кулминацията на тържествата е днес. Президентският указ, с който Средец става град е издаден на 6 февруари 1960 година . Събитията днес по този повод започват с поднасяне на венци и цветя пред паметника..

обновено на 20.09.25 в 08:10

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас заради строителни дейности

Улицата „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена за движение при кръстовището с ул. „Цар Петър“ заради товаро-разтоварни дейности, свързани със строителни материали и техника в района на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП. Ограничението ще важи днес и утре в часовете от 9:00 до 17:00 ч. Информацията е предоставена от Общината в Бургас...

обновено на 20.09.25 в 07:54

Нова 360° камера показва живота на птиците в Атанасовското езеро в реално време

Любителите на природата вече могат да наблюдават отблизо птиците в Атанасовското езеро и да посрещат изгрева над лагуната благодарение на нова камера с 360-градусов обхват. Техниката предава картина от 10 различни точки и е достъпна свободно от всяко устройство – телефон, таблет, компютър или смарт телевизор. Камерата е достъпна онлайн чрез сайта..

публикувано на 19.09.25 в 19:00

Държавна агенция отличи за пътна безопасност общините Бургас, Сунгурларе и Сливен

Държавната агенция „Безопасност на движението по пътищата“ връчи своите годишни награди, с които отличава постиженията на областни и общински администрации към повишаването на безопасността на движението по пътищата в страната. Наградите целят да популяризират добрите практики, устойчивите политики и реалните резултати в опазването на човешкия..

публикувано на 20.09.25 в 11:00

Временна промяна в движението в ж.к. „Зорница“ заради ремонт на ВиК мрежата

Кръстовището между улицата, успоредна на бул. „Стефан Стамболов“, и ул. „Св. Пантелеймон Лечител“ в ж.к. „Зорница“ ще бъде затворено за движение на превозни средства. Ограничението важи от 09:30 ч. на 23 септември до 2 октомври заради ремонтни дейности по ВиК мрежата. В района ще бъде въведена временна организация на движение. От Община Бургас..

публикувано на 19.09.25 в 18:00

Бургас с тържествена програма за Деня на независимостта

България отбелязва 117 години от обявяването на своята независимост – исторически акт, с който през 1908 г. страната отхвърля васалитета си към Османската империя и се утвърждава като суверенна държава. В Бургас честванията ще започнат на площад „Атанас Сиреков“ с официален ритуал по издигане на знамената на Република България, Европейския съюз и..

публикувано на 19.09.25 в 15:40