Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва изграждането на моста за квартал "Василико" в Царево

Снимка: Община Сливен

Изграждането на моста за квартал "Василико" ще започне тази седмица, съобщи община Царево. В момента текат подготвителните дейности преди същинското начало.

“Всички мостове са важни, работим усилено по проектиране и съгласуване, имаме готовност за същинско изграждане на моста за кв. "Василико". По другите два моста съгласувателните процедури също са към края си. Знам, че всички искаме да са готови веднага, но се съобразяваме със законовите процедури и срокове”, заяви кметът Марин Киров.

Мостът беше отнесен при наводнение миналата есен заедно с друга общинска инфраструктура. За възстановяването ѝ държавата отпусна 40 милиона лева, които бяха предназначени за 10 обекта. Сред тях са язовирите „Потурнашки“ и „Хаджи Яне“, чиито стени бяха нарушени, 3-те моста в Царево - в квартал „Белият бряг“, вторият, където загинаха 4 души, след като част от него беше отнесена от водата, и пешеходният мост към квартал "Василико".
По публикацията работи: Александра Маркарян

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

платена публикация
Дигиталното образование и ролята на компютърната техника

В последните години дигитализацията преобрази образователния процес. Учениците получават достъп до уроци, тестове и ресурси само с няколко клика, а компютрите се превърнаха в ключов инструмент за модерното обучение. В тази статия ще разгледаме как технологиите и иновациите трансформират образованието и какви предимства носи това за учениците и..

публикувано на 06.08.25 в 18:00

Затварят ул. „Ивайло“ между „Самуил“ и „Христо Фотев“ в Бургас за три месеца

Участъкът между ул. „Цар Самуил“ и ул. „Христо Фотев“ ще бъде затворен за движение поради ремонт на асфалтовата настилка след подмяна на ВиК мрежата. Ремонтните дейности започват на 7 август 2025 г. от 10:00 ч. и ще продължат три месеца, съобщава Община Бургас. Водачите на моторни превозни средства трябва да използват обозначените обходни маршрути,..

публикувано на 06.08.25 в 17:00

Едно на всеки две деца в България е жертва или пострадало от насилие

Нова социална услуга ще бъде предоставяна в  Бургас. Тя ще е част от дейността на Центъра за обществена подкрепа. Проекът, чрез който ще се реализира, е на общината със съдействието на УНИЦЕФ. Целта е, когато е пострадало дете, на едно място да получи помощ и закрила, и в същото време да му бъдат направени експертизи, така няма да бъде..

обновено на 06.08.25 в 16:48

Поскъпват таксите за стопански риболов

За издаване на безсрочно разрешително за стопански риболов ще се плаща 50 лв. вместо 20 лв., както е в момента. Правителството актуализира тарифите по закона за рибарството и аквакултурите. От 2 на 7 лева се увеличава таксата за маркиране на риболовни уреди. Таксата за стопански риболов на миди ще е в размер на 450 лв., а за скариди - 200 лв...

публикувано на 06.08.25 в 16:30

В Бургас стартира проект за социални услуги за интеграция на деца бежанци

Бургас е третата община, в която стартира пилотният проект не само за България, но и за Европейския съюз, свързан с предоставянето на алтернативни социални услуги за непридружени непълнолетни бежанци. В създаването на тези услуги се включват няколко институции на местно, национално и международно ниво. Община Бургас е предоставила Преходно..

публикувано на 06.08.25 в 15:30
снимката е илюстративна

Премахват бетонни колони и метални греди от Порт „Бургас запад“

65 бетонни колони и 60 метални греди ще бъдат премахнати от Пристанищен терминал „Бургас запад“.  Това се налага поради отпаднала им необходимост след модернизация на технологиите за обработка на товари. Предложението за прехвърляне и демонтаж е внесено от концесионера „БМФ Порт Бургас“ АД и е прието от правителството. Премахването на..

публикувано на 06.08.25 в 14:00

Организират благотворителен концерт в помощ 17-годишната Таня от Бургас

Благотворителен концерт под надслов „Да помогнем на Тани“ предстои в Летния театър в Бургас. Събитието ще е в подкрепа на 17-годишната Таня Сурчева, която вече девет години се бори с рядък злокачествен мозъчен тумор. Необходима е нова операция, за която са нужни 35 хиляди евро. Концертът ще обедини музика, танц и човечност,..

публикувано на 06.08.25 в 08:40