Туроператорите отбелязват 70% ръст на ранните записвания на туристи от Великобритания за предстоящия летен сезон. 20% пък е увеличението и при немските туристи за лято 2024 г. Това заяви министърът на туризма Зарица Динкова по време на разширеното заседание на Български съюз по балнеология и СПА туризъм.
Министър Динкова подчерта, че програмата за реклама на Черноморските общини ясно показва, че „парите, които до момента са изтичали някъде и никой не е виждал ефекта от тях, вече излизат на светло. Работим в сътрудничество с общините и те съвместно с бизнеса, сами могат да изработят своята реклама, която да покаже важните за тях забележителности. Бизнесът пък помага със своите контакти и таргетиране на потенциалните туристи“.
„Разширяването на програмата за реклама на Черноморските общини към вътрешността на страната е на своя финал, остават ни 20% да я довършим и затова разчитам изключително много на местните власти и бизнеса“, каза още министър Динкова.

Три дни преди крайния срок, в който правителството трябва да внесе в парламента проекта на бюджет за следващата година, все още няма публичност по параметрите му. Социалният министър Борислав Гуцанов и днес потвърди, че разговори между управляващите се водят ежедневно през последните седмици, но не потвърди дали окончателно минималната заплата през..
Крайбрежна алея от Южния плаж до бъдещия парк „Кория“ ще бъде изградена в Приморско. Общината подписа споразумения за изпълнението на два инфраструктурни проекта, които целят създаването на панорамна връзка между Приморско и Китен. Вторият обект обхваща трасето от ул. „Съединение“ до моста над река Дяволска, посочи кметът на морската община..
Горивата са подсигурени. Планът, свързан със сигурността на доставките, е задействан. Това заяви енергийният министър Жечо Станков пред журналисти във връзка с наложените от САЩ санкции срещу "Лукойл". Можем да покрием много месеци напред, увери енергийният министър, който заедно с еврокомисаря за енергията Дан Йоргенсен инспектира днес напредъка по..
Забраната след 21 ноември на банкови разплащания с руската компания "Лукойл", респективно с бургаската рафинерия, би блокирало работата на бензиностанциите у нас, смятат от сдружението на малките търговци на горива. Според тях д ържавата трябва да работи за удължаване срока на санкциите или отпадането им. Към момента цените на едро на..
Фермерите ще получат отстъпка от 42 ст. от стойността на акциза за литър закупено гориво, използвано за селскостопанско производство през 2024 г. Отстъпката е определена със заповед на министъра на земеделието Георги Тахов. Годишният бюджет на схемата за тази държавна помощ е до 100 млн. лева. Предстои да бъдат изплатени над 92 млн. лв. по схемата..
Държавата трябва да си свърши работата през следващите три седмици и да обясни, че контролът в оперативната дейност на "Лукойл" ще е достатъчно стегнат, за да може да се получи това, което се цели със санкциите – да не се финансира войната в Украйна". Това заяви пред БНР бившият енергиен министър Александър Николов, след като стана ясно, че рафинерията..
Остров Света Анастасия ще оживее в музикално-танцов спектакъл, който ще пресъздаде неговата история и легенди от древността до днес. Проектът „Музикално-танцов спектакъл Мистика и история на Острова“ е предложение на ОП „Туризъм“, което ще кандидатства за финансиране по програма „Създаване и/или разпространение – малки проекти 2025 г.“ на Национален..
Забраната след 21 ноември на банкови разплащания с руската компания "Лукойл", респективно с бургаската рафинерия, би блокирало работата на..
Крайбрежна алея от Южния плаж до бъдещия парк „Кория“ ще бъде изградена в Приморско. Общината подписа споразумения за изпълнението на два..
Три дни преди крайния срок, в който правителството трябва да внесе в парламента проекта на бюджет за следващата година, все още няма публичност по..