Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

АПИ: До 15-и май ще започне ремонт на участък от пътя през Дюлинския проход

Снимка: БГНЕС

До 15-и май ще започне ремонтът на 34 км от III-906 през Дюлинския проход, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Трасето, което ще се рехабилитира, е между с. Старо Оряхово и с. Гюльовца, като в момента се работи по завършване на процедурите, необходими за подписването на Протокол 2а за откриване на строителна площадка и стартиране на същинските дейности на терен. За участъка има издадено разрешение за строеж от 20 декември 2023 г.

Предвижда се строително-монтажните дейности да се извършват без спиране на движението. При необходимост от ограничаване на трафика като обходен маршрут ще се ползва път I-9 Старо Оряхово – Бяла – Обзор Ахелой – Бургас.

Проектът предвижда пълна реконструкция на участъка и ремонт на два моста над реките Двойница /при 13-и км/ и Бала /при 32-и км/. Срокът за изпълнение на строително-монтажните работи е 540 календарни дни. Ремонтът ще се изпълнява от ДЗЗД „РОУД ПРОДЖЕКТ“, като стойността на договора е 83 999 097,97 лв. с ДДС.

Предвижда се до края на месец юни да започне ремонтът и на отсечката от с. Гюльовца до кръстовището с път I-9 Слънчев бряг – Бургас. Трасето е с дължина 31,5 км. Изпълнител на дейностите е ДЗЗД „РАЗВИТИЕ 2018“, а стойността на договора е 83 994 474,35 лв. с ДДС. За дейностите по отсечката предстои издаване на Разрешение за строеж след изготвянето на комплексен доклад за оценка на съответствието с основните изисквания към строежите и технически контрол по част „Конструктивна“. След това ще може да започнат дейностите на терен. При основния ремонт на пътя ще се обновят и 4 моста, които са над р. Бяла /при 37-и км/, над напоителен канал при 40-и км, над преливника на яз. „Порой“ /42-и км/ и над р. Ахелой /при 45-и км/. Срокът за изпълнение на строителните работи е 540 календарни дни.

Средствата за обновяването на 65 км от път III-906 през Дюлинския проход се осигуряват от републиканския бюджет. Отсечката свързва областите Варна и Бургас и е алтернативно за преминаващите през проходите „Приморски“ /път I-9 Слънчев бряг – Обзор/ и „Айтоски“ /път ІІІ-208 Дъскотна – Айтос/ между двете области.


По публикацията работи: Калина Енчева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Активираха BG-Alert за общините на юг ог Бургас, Свети Влас и Елените

Системата BG-Alert беше активирана по разпореждането на областния управител на Бургас за общините на юг от Бургас, Влас и Елените.  Причината са очаквани интензивни валежи през нощта.  Съобщението има информационен характер и цели да предупреди жителите.  "Поради очаквани интензивни валежи по Южното Черноморие, призоваваме за повишено внимание!..

публикувано на 15.10.25 в 22:30

Символични протести в областните дирекции на ДФ "Земеделие"

Работещите в областните дирекции на Държавен фонд "Земеделие" обявяват символични протестни действия от днес до 24 октомври - съобщават от Федерацията на независимите синдикати в земеделието към КНСБ. В протестна декларация, изпратена до премиера Желязков, председателя на Народното събрание, министъра на земеделието и лидерите на парламентарно..

публикувано на 15.10.25 в 18:00
Снимката е илюстративна

Над 90 % от хотелиерите в България срещат трудности при наемането на персонал

Над 90 % от хотелиерите в България срещат трудности при наемането на персонал, а най-търсени са позициите за готвачи, камериерки и сервитьори. Това показват данните от проучване на Български хотелски форум. В Националния дворец на културата се провежда 10-тата конференция за инвестиции и управление на хотели у нас. Отсъствието на мотивация за работа..

публикувано на 15.10.25 в 16:30

Бургас става все по-достъпен за хора със зрителни увреждания

В Международния ден на белия бастун писателката Мита Иванова, която е член на Съюза на слепите, представи новата си книга - На ръба. Изданието е пригодено за хора със зрителни проблеми, придружено е с диск, а текста е озвучен с гласа на авторката.  Според Иванова достатъчно внимание се отделя на хората със зрителни проблеми. "Тук има редица..

публикувано на 15.10.25 в 13:30

Кметът на Крушаре алармира за непочистено корито на Тунджа, което е предпоставка за наводнение

Непочистено от дървета и храсти корито на река Тунджа около мостовете при село Крушаре създава опасност от наводнение при обилни валежи. За това алармира кметът на селото Димо Станков. Според него коритото никога не е чистено, а прогнозите са за обилни валежи в края на тази седмица. Започна разчистването на фрезования асфалт край с. Крушаре..

публикувано на 15.10.25 в 13:00

Затварят за месец част от ул. „Дебелт“

Продължават ремонтните дейности по ВиК мрежата по ул. "Дебелт".  От 14:00 часа днес за месец се въвежда временна организация на движението, като се затваря за превозни средства участъкът от ул. „Георги С. Раковски“ до ул. „Васил Левски“. 

публикувано на 15.10.25 в 10:00

Стендъп актрисата Деница Кючукова подкрепя кампанията "Бялата лястовица" на КОЦ-Бургас

Всяка година през октомври Комплексния онкологичен център в Бургас обръща специално внимание на рака на гърдата – кампанията носи името „Бялата лястовица“. То е символ на надеждата за много жени, сблъскали се с тежката диагноза карцином на гърдата. През целия месец екипът на Центъра реализира събития и инициативи, чиято цел е да се..

публикувано на 15.10.25 в 09:20