Окръжният съд в Сливен върна делото за катастрофата, при която миналата година в ранните сутрешни часове на Гергьовден бяха пометени и убити от джип четирима мъже, возещи се в каруца без светлинни обозначения. Причината за връщането в досъдебна фаза е, че прокуратурата не е уведомила част от роднините за започналото разследване и други законови положения.
Адвокат Цветослав Желев, повереник на част от пострадалите коментира, че въпреки настояванията на роднините да се запознаят с документите по делото са получили отказ от наблюдаващия прокурор и за това съда отсъди делото да се върне на прокуратурата. "Не всички близки на загиналите момчета при въпросната катастрофа са имали възможност да се запознаят с материалите по разследването, да упражнят своите права. Поради, което съдът прецени, че трябва да им бъде осигурена такава възможност и, че провеждането на наказателното производство в днешния ден е невъзможно преди да бъдат отстранени тези нарушения", обясни той.
Близо 50 души присъстваха днес в съдебната зала, но до напрежение не се стигна, въпреки подхвърлените реплики към обвиняемия. Една част от хората от квартал „Надежда“ бяха отвън пред съдебната палата. Те поискаха съда да разпореди най-тежкото наказание.
Намалява броят на загиналите и ранените при катастрофи в област Сливен, сочат данните на Териториално статистическо бюро Югоизток към НСИ за пътната безопасност в региона. През 2024 г. на територията на област Сливен са регистрирани 141 тежки пътнотранспортни произшествия (ПТП), при които са загинали 13 души, а 170 са ранени. В сравнение с..
Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха 46 455 спортни облекла, чанти и обувки с обозначения на световни марки при две отделни проверки на товарни автомобили. Стоките са превозвани от Турция през България за държави от Европейския съюз. В първия случай митничарите извършили щателна проверка на товарна композиция с чужда..
4 килограма марихуана е открита в жилище, на улица „Сливница“ в Камено. Претърсването на имота от служители от Второ Районно управление – Бургас е извършено в следобедните часове на вчерашния ден, съобщи днес Областната дирекция на полицията. Жилището е обитавано от 27-годишен мъж от Камено. Той е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано..
Спокойна остава към момента ситуацията на територията на Ямболска област. Нивата на реките са далеч от прага за преливане. Ремонтите на Автомагистрала „Тракия“ и на основни пътни артерии се отлагат за по- благоприятни атмосферни условия. Повече от 6 часа продължават дъждовете на територията на областта, но към момента няма опасност от локални..
Агенция „Пътна инфраструктура“ предприе спешни действия за обезопасяване и възстановяване на моста над река Изгревска на път II-99 Царево - Малко Търново, компрометиран при наводненията от 3 октомври. Ограничен е достъпът до него, за да се гарантира безопасността на пътуващите, посочват от АПИ. Работи се по изготвяне на проект и изграждането..
Интерактивната „Ескейп стая на колела“ насочена срещу трафика на хора с цел трудова и сексуална експлоатация е днес в Бургас. Инициативата има за цел под формата на игри и задачи, да повиши информираността на младите хора по темата и да ги направи по-съпричастни. През целия ден групи от по шест души ще влизат в помещенията на специално..
Близо 17 хил. ръчни часовници, имитиращи промишлен дизайн на световна търговска марка, откриха митнически служители от Териториална дирекция "Митница Бургас". Установено е, че артикулите нарушават права върху интелектуалната собственост. Часовниците с "марков" дизайн са открити при митническа проверка на контейнер със стоки – транзит от Китай за..
Близо 17 хил. ръчни часовници, имитиращи промишлен дизайн на световна търговска марка, откриха митнически служители от Териториална дирекция "Митница..
Интерактивната „Ескейп стая на колела“ насочена срещу трафика на хора с цел трудова и сексуална експлоатация е днес в Бургас. Инициативата има за цел..
Спокойна остава към момента ситуацията на територията на Ямболска област. Нивата на реките са далеч от прага за преливане. Ремонтите на Автомагистрала..