Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Международната регата "Порт Бургас" се влива в къмпинг фестивала "Explore the world"

| обновено на 27.04.24 в 10:09
Снимка: Община Бургас

Международната регата „Порт Бургас“ е най-голямото ветроходно събитие в страната през последните повече от 20 години. В 31-вото издание, което ще се проведе от 27 април до 1 май, ще се включат близо 250 състезатели от България, Румъния, Гърция, Турция и Украйна. Най-добрите ветроходци ще мерят сили в клас „Оптимист“, ИЛКА 4, 420, Фин и олимпийските класове ИЛКА 6, ИЛКА 7 и 470.

Международно жури и съдии от Гърция, Турция и България ще определят победителите. Организатор на атрактивната регата за килови яхти е яхтклуб „Порт Бургас“, съвместно с Пристанище Бургас и Община Бургас.

„Подобни прояви се провеждат в много страни по света, като сред най-известните са Килската ветроходна седмица в Германия, Йерската ветроходна седмица във Франция, Ветроходната седмица на Маями в САЩ, Истанбулската ветроходна седмица в Турция и др. Бургаската ветроходна седмица заслужено се нарежда сред най-добрите в света, а надпреварата е една от малкото български регати, включени в спортния календар на World sailing за 2024 година“, сподели председателят на яхтклуб „Порт Бургас“ Евгений Мавродиев.  

По програма се предвижда отделните гонки да се провеждат пред централния плаж на Бургас. Ветроходната седмица ще стартира с Парад на участниците, който ще премине пред Морската гара. Зрелищното събитие е планирано за около 13 часа в неделя и е част от първия за Южното Черноморие къмпинг фестивал „Explore the world“.

На 27 и 28 април фестивалното изложение за къмпинг, караванинг и аутдор ще събере на Морската гара любители на този вид почивка от цялата страна. Ще бъдат представени най-новите модели кемпери, палатки, офроуд автомобили, както и възможности за спорт и свободно време.   


По публикацията работи: Свобода Атанасова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бургас е домакин на XXIII педиатрична конференция с участници от цялата страна

Бургас посреща педиатри от цяла България за XXIII Научно-практическа педиатрична конференция. Форумът ще се проведе на 13 и 14 септември в Международния конгресен център до Морска гара. Тази година научната част е посветена на темата: „От лабораторията до клиниката – Съвременен поглед и интерпретация на лабораторните изследвания в..

публикувано на 10.09.25 в 18:00

Предстои спортен празник в Бургас

За поредна година Община Бургас и Спортен център „Аякс“ организират празник за всички възрасти. Целта е участниците да изпробват атрактивни спортове като зумба, карате, каланетика и много други. Специални гости на спортния фест ще бъдат Мими Аврамова - инструктор по зумба, Саша Борисенко от „Игри на волята“ - треньор по въздушна акробатика,..

публикувано на 10.09.25 в 17:30

Христо Стоичков дава старт на детски футболен турнир в Бургас

Централният площад „Тройката“ в Бургас ще бъде домакин на среща на Христо Стоичков с малките футболни надежди на града. На 11 септември от 11:00 ч. легендата на българския футбол ще даде начало на турнира „Пътят към звездите“ за деца, родени до 2018 г. В надпреварата ще се включат отборите на „Бургас спорт“, „Нефтохимик Бургас“, „Черноморец Бургас“,..

публикувано на 10.09.25 в 15:15

„Разходка с кауза“ ще покаже Бургас през Европейската седмица на мобилността

Бургас се включва активно в Европейската седмица на мобилността 2025 (14 – 22 септември), която тази година преминава под мотото „Комбинирай и се движи“. Сред акцентите е социално значимото събитие „Разходка с кауза“ (Walk & Talk Tours), насочено към потребители на социални услуги в града. На 18 септември от 10:30 ч. участниците ще тръгнат от символа..

публикувано на 10.09.25 в 14:15
Георги Братоев

Нефтохимик 2010 и Георги Братоев се разделиха

Волейболният Нефтохимик 2010 (Бургас) се раздели по взаимно съгласие с разпределителя Георги Братоев, съобщиха от клуба. "Клубът благодари на 37-годишния волейболист за всичко, което е направил за отбора през годините. Братоев е трикратен шампион, два пъти носител на Купата на България с тима и четири пъти на Суперкупата на страната. ВК Нефтохимик..

публикувано на 10.09.25 в 10:45

Стоян Копривленски се изправя среду молдовец в битка за място на финалите

Стоян Копривленски отново се качва на ринга в Япония. Днес бургазлията ще се изправи срещу молдовеца Денис Цапу. Срещата е в рамките на квалификационен турнир, който осигурява място на финалите на K-1 World Max. Именно там миналата година Копривленски се окичи със световната титла. Стоян Копривленски победи японския боец Джинку Ода в Осака..

публикувано на 07.09.25 в 10:30

Иван Иванов спечели българския финал в Ню Йорк

На връх 6 септември български тенисист спечели титлата на Откритото първенство на Съединените щати при юношите. В Ню Йорк, в много качествен финал между сънародници, водачът в световната ранглиста Иван Иванов се наложи над петия поставен в схемата Александър Василев със 7:5, 6:3. Роденият във Варна Иванов спечели втори трофей от Големи..

публикувано на 07.09.25 в 07:30