Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бургазлийката Ева Брезалиева с два медала на Световната купа в Баку

Бургазлийката Ева Брезалиева се окичи със сребърно и бронзово отличие от финалите с топка и с обръч на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). 

В първия финал с обръч състезателката на Бранимира Маркова  изгра много добре съчетанието си. С оценка от 34.650 точки (18.500 трудност; 8.150 артистичност; 8.000 изпълнение) националката ни се нареди на трето място. В този финал Краснобаева допусна грешки  и с резултат от 32.100 точки (17.000; 8.000; 7.100) остана на седмата позиция.

Във финала с топка Ева Брезалиева отново игра без грешка, като съдиите и отсъдиха 33.800 точки (17.600; 8.000; 7.600), което и стигна за второто място. Елвира Краснобаева и тук имаше неточности с 32.300 точки (17.000; 7.950; 7.350) завърши на пета.

Световната шампионка от Валенсия 2023 Дария Варфоломеев (Германия) взе златото и в двата финала съответно с оценки от 35.550 този - обръч и 34.200 точки - топка.

С обръч втора е златната медалистка от световния шампионат в София 2022 София Рафаели (Италия) с 35.500 точки, а с топка бронзовото отличие  отиде при  Таисия Онофричук (Украйна) с 33.800 точки.

Българките останаха без класиране в призовата тройка във финала с бухалки. Елвира Краснобаева завърши четвърта след като шеметното си съчетание "Булерия" беше оценена от представителките на Темишда  33.250 точки (16.600; 8.300; 8.350) . Златото тук беше присъдено на италианката София Рафаели с 34.550 точки, следвана от Таисия Онофричук с 33.800 и от Дария Варфоломеев с 33.550 точки.

Финалът с лента се оказа печеливш за Краснобаева. Възпитаничката на Светлана Юриевна, която се нареди на второто място в многобоя, успя да стъпи на стълбичката с резултат от  33.350 точки (16.900 трудност; 8.250 артистичност; 8.300 изпълнение). Ева Брезалиева остана без отличие. Тя се нареди седма след като получи за изпълнението си 30.150 точки (14.600; 7.950; 7.600). Трети златен медал от тези финали  взе световната шампионка Дария Варфоломеев (Германия) с 33.400 точки, а трета се нареди Таисия Онофричук (Украйна) с 33.200.

Така Ева Брезалиева и Елвира Краснобаева завършиха участието си на световната купа в Баку с четири медала - три сребърни и един бронзов. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Футболният „Черноморец“ с поредна победа

ФК „Черноморец“ спечели с 2:0  гостуването си на Секирово - Раковски. Срещата е 20 кръг на Трета лига - Югоизток.  „Черноморец 1919“ е лидер в първенството. Първият гол беше реализиран от Станислав Маламов в 27-ата минута. Вторият падна в 42-ата, изпълнен от Димо Бакалов.  

публикувано на 15.02.25 в 17:24

Волейболистите на „Нефтохимик“ играят днес срещу „Дея“

Шесткратният шампион на България по волейбол за мъже ВК „Нефтохимик 2010“ излиза днес в 19:00 ч. срещу градския съперник „Дея“ в морското дерби на Бургас.  Срещата ще се играе в зала "Бойчо Брънзов" и е в рамките на 17-ия кръг на първенството на страната - Ефбет Суперволей. Първи съдия е Борислав Йорданов, на мрежата ще му помага Симеон Иванов...

публикувано на 15.02.25 в 17:12

Ангел Стойков: Атакуваме Втора лига, тръгваме с нагласата да бием във всеки мач

Черноморец стартира днес пролетния дял от първенството на Трета лига-Югоизток. Акулите са лидери в класирането с пет точки преднина и убедителни игри през есента. Главният мениджър на клуба Ангел Стойков коментира предстоящите мачове, подготовката на отбора и селекцията. „Смятам, че се подготвихме..

публикувано на 15.02.25 в 09:00
Министърът на младежта и спорта Иван Пешев поздравява Цанко Цанков за отличното представяне на Световната купа по зимно плуване в Гдиня, Полша.

Цанко Цанков се завърна в България с три златни медала

Цанко Цанков е вече на родна земя в Бургас, след последното си участие на Световната купа по зимно плуване в Гдиня, Полша преди броени дни. Българският плувец спечели три златни медала – на 1000 м, на 200 м и 450 м свободен стил във водите на Балтийско море. Пред БНТ националната ни гордост изказа радостта си, че е успял да спечели тези три златни..

публикувано на 13.02.25 в 13:00

Волейболистите от "Нефтохимик 2010" играят домакински мач срещу "Пирин" (Разлог)

Волейболистите от "Нефтохимик 2010" играят домакински мач срещу "Пирин" (Разлог) днес. Срещата е от 16-тия кръг на първенството на страната. Началото е от 18.30 часа в бургаската зала „Бойчо Брънзов“. Касите ще отворят по-рано в 17.15 часа. В началото на седмицата стана ясно, че капитанът на бургазлии - Аксел Трухчев е под въпрос за срещата...

публикувано на 12.02.25 в 16:00

Трето злато за Цанко Цанков

Цанко Цанков приключи с три златни медала участието си на Световната купа по зимно плуване в Балтийско море. Българският състезател стигна до крайния успех вчера на 1000 метра, а днес не остави шансове на конкуренцията на 200 и 450 метра свободен стил в Гдиня, Полша. В третия старт на 450 метра Цанков триумфира с време 5:36.06 минути. За..

публикувано на 09.02.25 в 20:15