Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Движение на българските майки" - Бургас събра близо 7 хиляди лева чрез Великденски благотворителен базар

Средствата са за деца в нужда

"Движение на българските майки" - Бургас проведе традиционния си Великденски благотворителен базар в продължение на три дни около Цветница. Инициативата се организира за 17 - та поредна година. 

Чрез продажбата на ръчно направени сувенири дарени от творци от Бургас, София, Варна, Шумен е събрана сумата от 6909 лева, като 644 лева от тази сума са от кутията за дарения.

В базара дейно са се включили и порасналите деца на много от майките. Младежите са участвали при продажбата на артикулите и разпространяването на информацията за осъществяването и целите на базара.   



"Благодарим Ви приятели! Благодарим за подкрепата и съпричастността ви!
Пожелаваме светли и благословени празници и искрено вярваме, че през цялата година ще ни подкрепяте, както до сега и с общи усилия ще продължаваме да помагаме и да радваме децата, които имат нужда от помощ и закрила – децата в неравностойно положение. Обичайте и бъдете обичани!", написаха от ДБМ - Бургас в своята фейсбук страница.  

Събраните средства са предназначени за организирането на интересни преживявания и в подкрепа на деца в нужда от ЦОП - Бургас, ЦНСТ "Ронкали" - кв. Ветрен, ЦНСТ - с.Бата, Центровете за настаняване от семеен тип в ж.к. Меден рудник, Дневен център за деца с увреждания в Морската градина - Бургас. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Нов ред за домашни ракия и вино

Всяко домакинство да може да произвежда до 30 литра ракия и до 500 литра вино годишно. Това предвиждат законови промени, публикувани за обществено обсъждане. Според проекта алкохол за лично ползване ще може да се прави само от собствено произведена суровина, което означава, че вече няма да е възможно купуването на плодове от пазара с цел дестилация...

публикувано на 19.09.25 в 11:30

Затруднения при купуването на винетки и маршрутни карти на 23 септември

На 23 септември (вторник) от 20:00 ч. до 1:00 ч. на 24 септември (сряда), както и на 24 септември от 20:00 ч. до 1:00 ч. на 25 септември (четвъртък) ще бъдат извършвани дейности по актуализация на електронната система за събиране на пътни такси.  При изпълнението им са възможни затруднения при купуването на винетки и маршрутни карти.  В тази връзка..

публикувано на 19.09.25 в 11:00

„Ние, потребителите“ със съвети за инвестиция в дълготрайни продукти за бита

Покрай предстоящото влизане на България в еврозоната ежедневно се говори как и къде може да обменим спестени левове в брой.  От онлайн платформата „Ние, потребителите“ насочват фокуса в друг аспект, а именно дали не може да се инвестира в по-дълготрайни продукти за бита, които така или иначе ще ни потрябват. Габриела Руменова от..

публикувано на 19.09.25 в 10:00
снимката е илюстративна

Ограничено е движението по АМ „Тракия“ при мост Кермен в посока София

В участък от автомагистрала „Тракия“ между км 260 и км 262, в района на мост Кермен в посока София, е въведено ограничение на движението в активната и изпреварващата лента. Причината е ремонт на дилатационна фуга. До 13 часа трафикът преминава в аварийната лента и се регулира с пътни знаци. От Агенция „Пътна инфраструктура“ призовават водачите да..

публикувано на 19.09.25 в 09:45

Предлагат кмета на Несебър за почетен гражданин

Общинският съвет на Несебър гласува днес кметът Николай Димитров да бъде обявен за почетен гражданин на хилядолетния град. Предложението е на инициативен комитет и е внесено от председателя на Общинския съвет Върбан Кръстев. В предложението са приложени отличията, които е получил Димитров като кмет на Общината от 2007 г. до настоящия..

публикувано на 19.09.25 в 08:45

Бургас отбелязва Световния ден за борба с болестта на Алцхаймер със специално събитие на пл. "Тройката"

Домашният Социален Патронаж и Дневният център за хора с деменция „Грижовник“ организират специално събитие по повод Световния ден за борба с болестта на Алцхаймер – 21 септември. Проявата е посветена на хората с деменция и техните близки, съобщи управителят на социалните услуги Валентина Станкова: "Решихме да покажем на..

публикувано на 19.09.25 в 08:30

Голям е броят на незаконните ремонти в жилищни сгради в Бургас

Чуйте повече в звуковите файлове:

публикувано на 18.09.25 в 15:14