Заради обновяване на водопроводната и канализационната мрежа по ул. „Патриарх Евтимий“, от 11.00 часа на 24 юни до 24 август, временно се променя организацията на движение. Това съобщават от Община Бургас.
Налага се да бъде затворен за преминаване на автомобили участъкът от ул. „Пробуда“ до ул. „Македония“.
След монтирането на новите тръби, Община Бургас ще започне поетапно цялостно обновление на улицата – с ново покритие, тротоари, зеленина, осветление. Улицата е в лошо състояние, а е важна за придвижването в квартала. Общината иска най-напред да бъдат сменени старите тръби, заради които често има аварии и стават причина за извънредни разкопавания.
Остров "Света Анастасия" е познат на хората от хилядолетия. Той се е появил след изригването на вулкан, а в резултат на бурите и морските вълни са се появили причудливи скални образувания. През Средновековието там е построен манастир, нападан и опожаряван няколко пъти, а за над 40 години островът се нарича "Болшевик". Преди 11 години, обаче, на..
Районната прокуратура – Бургас се самосезира по публикации за посегателство върху Паметника на спасителите на бургаските евреи. Образувана е преписка и е възложена проверка на Областната дирекция на МВР – Бургас. Върху паметника са поставени стикери, които закриват част от надписите. По данни на Центъра за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“..
Бургас е домакин на еднодневна международна работна среща "Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност". Тя е част от проекта "В подкрепа на синята и интелигентна трансформация на Черноморския басейн - Сини порти"/Empowering Blue and Smart Transformation of Black sea Basin- Blue Gates BSB 00189, финансиран от..
Липсата на вода и сушата са едно от големите предизвикателства при гасенето на пожарите край село Скала, община Сунгурларе. Днес на помощ на огнеборците там са и военни, както и самолети, и хеликоптери. Според местни огънят е тръгнал от съседното село Балабанчево. Локализиран, но не загасен, е пожарът край сунгурларското село Скала..
Днес е Международният ден на младежта. Като такъв е отбелязан за пръв път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от..
Иван Тодоров, баща на две деца и дългогодишен служител на Българската армия и Военноморските сили на България, се нуждае спешно от бъбречна трансплантация, която трябва да бъде извършена в Турция. Цената на животоспасяващата интервенция е непосилна за неговото семейство, а времето е решаващ фактор. Това съобщи в емоционален пост в социалните мрежи..
Организацията Амнести Интернешънъл България ще проведе неформална информационна среща днес от 17.30 в град Бургас. Присъстващите ще имат възможност да се запознаят с историята на Амнести Интернешънъл България, приоритетните кампании и начините, по които могат да станат част от общността - като активисти, доброволци или членове . Това заяви..
Бургас е домакин на еднодневна международна работна среща "Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност". Тя е..
Иван Тодоров, баща на две деца и дългогодишен служител на Българската армия и Военноморските сили на България, се нуждае спешно от бъбречна..
Организацията Амнести Интернешънъл България ще проведе неформална информационна среща днес от 17.30 в град Бургас. Присъстващите ще имат..