Предстои тематичен уикенд Cinema&Beer Weekend, от 19 до 21 юли, който ще обедини Международния филмов фестивал Бургас (BIFF`24) и Metalhead Beer Fest.
Международен филмов фестивал Бургас е сред най-чаканите летни събития, което среща публиката със свежи таланти и утвърдени имена от киноиндустрията. Събитието стартира на 19 юли и ще продължи чак до 25 юли. Киноманите ги очакват 40 филмови заглавия и интересни съпътстващи модули.
Входът е свободен, а локациите са Културен дом НХК и Културен център „Морско казино”.
Част от гостите, които ще преминат през фестивалната седмица, са: Константин Божанов (жури на фестивала), чийто филм “Безсрамните” направи премиера в секцията "Особен поглед” на фестивала в КАН, а актрисата от филма Анасуя Сенгупта, спечели наградата за на-добра актриса. Те ще бъдат в компанията на харизматичния Юлиан Вергов, който също е в състава на журито, румънската режисьорка Катринел Данаята, италианският режисьор Карло Сиропи - носител на редица международни награди, режисьор Венцислав Сариев и Бора Давутлуоглу от фестивала „ Adana Golden Boll”.
Още едно дългоочаквано събитие - Metalhead Beer Fest ще стартира в събота. Общо 19 елитни пивоварни от България, Германия, Нидерландия, Кипър и Румъния идват на петото издание на фестивала. Датите са 20 и 21 юли, а купонът е обещаващ и заради вкусната храна, и заради хубавата музика, които по традиция вървят с крафт бира на Минералните бани. Освен 70 различни вкуса бира от 5 държави, феновете ще могат да опитат още сайдър и медовина, да пробват и различни коктейли, които ще се предлагат на специално обособен бар, а зад него ще застане главният пивовар на Металхед – 31-годишния Реми Чалонер.
Музиката ще е разнообразна и гореща като юли. Зад пулта ще застанат трима бургаски диджеи - DJ Ryaz, DJ JOHN KATTA и DJ IVO HAPPY. Допълнителни автобуси по линия № 3 ще има на 20.07. (събота) в 23:10 и 23:40 часа, и на 21.07. (неделя) в 23:10 часа.
На 20 юли (събота) в Бургас ще се проведе и едно от най-горещите спортни събития - плувен маратон Port Burgas. Организатор e КПС "Победа" с маратонеца и световен рекордьор Цанко Цанков, с подкрепата на Община Бургас, Военноморски сили на Р България и Порт Бургас. Маратонът ще се проведе в две дистанции - 1000 м и 3000 м. в акваторията на Морска гара.
Бургас e домакин на лятното училище на световната балетна Академия “Ваганова”. В заключителна гала тази вечер, участниците в академията ще представят наученото. Танцьорите ще се представят на сцената на Дома на НХК от 18.00 ч. Входът е свободен. Международната танцова организация Russian Masters Ballet, която представлява академията,..
Последеният ден на фестивала "Джаз в Бургас" е със специално внимание към децата. В експоцентър "Флора" гостува проектът "Джаз за деца". "Големи и още по-големи импровизатори са добре дошли да слушат, пеят и свирят заедно с талантливите джаз музиканти: Велека Цанкова - вокал, Венцислав Благоев - тромпет, Димитър Благоев - китара,..
Фотоизложба на открито ще се проведе в Морската градина в Бургас на 16 и 17 август. Мястото е централната алея между „Гъбката“ и Терасата. Организатор е Бургаската фотографска общност (БФО). Темата е морето. Ще бъдат показани над 50 фотографии от 17 автори. Подборът включва морски пейзажи, абстрактни композиции и кадри на морска флора и фауна...
Една от най-впечатляващите постановки на Държавна опера – Бургас – „Аида“ от Джузепе Верди ще бъде представена на 16 август, събота на сцената на тракийския мегалитен комплекс Бегликташ. Режисьорската версия е на доц. д-р Александър Текелиев, диригент е Григор Паликаров, хореографията е на Хикмет Мехмедов. Събитието е четвъртото от..
Националната изложба „Български исторически комикс“ гостува в Регионалната библиотека „Пейо К. Яворов“ в Бургас. Откриването е от 19:00 ч. в изложбената зала „Проф. Димитър Аврамов“. Експозицията представя над 150 пана с творби на повече от 100 български автори – утвърдени имена и млади художници. Тя проследява развитието на българския комикс от..
Влади Ампов – Графа ще излезе на сцената на амфитеатър „Аполония“ в Стария град на Созопол на 16 август. Публиката ще чуе песни като „Давам всичко за теб“, „Драма куин“, „Дим да ме няма“, „Искам те“, „Ако има рай“, както и заглавия от албума „Синергия“, сред които „Малкият принц“ и „Черен гранит“. „Синергия“ е 16-ият албум на изпълнителя. Клипът..
Концертът „Съкровения“ с Орлин Горанов ще се състои на 24 август от 20:30 ч. в Летния театър – Бургас, по информация на организаторите. Събитието е на Културната организация „Арт Мелпомена“ и МДТ „Константин Кисимов“ – Велико Търново. Диригенти са Георги Патриков и Васил Вълчев, водещ – Цветелин Илчев. Участват солистите Теодора Петрова, Миряна..
Последеният ден на фестивала "Джаз в Бургас" е със специално внимание към децата. В експоцентър "Флора" гостува проектът "Джаз за деца". "Големи..
Бургас e домакин на лятното училище на световната балетна Академия “Ваганова”. В заключителна гала тази вечер, участниците в академията ще представят..