Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Да помогнем на малкия Алекс в тежката му битка с рака

Малкият Алекс се нуждае от помощ, за да пребори раково заболяване. Детето е диагностицирано с тумор в мозъка. Майката е учител в бургаското училище СУ „Петко Росен“ и колегите й се обръщат към всеки, който има възможност да помогне в тежката битка, която им предстои.

Алекс се нуждае от операция в Турция, а необходимите средства за нея са 100 000 евро. Те са непосилни за семейството му. 

"Нашият скъп малчуган е светлината на живота ни и ние бихме направили всичко по силите си, за да гарантираме неговото здраве и благополучие. Когато забелязахме някои знаци, които ни накараха да се тревожим за възможни проблеми от аутистичния спектър, ние се обърнахме към нашите лекари за насоки и подкрепа. С течение на времето обаче стана ясно, че тези симптоми може да не са свързани с аутизма, както първоначално подозирахме.

Вместо това научихме, че нашият малък герой се бори с мозъчен тумор. Тази новина беше съкрушителна и дойде като удар, но ние отказахме да бъдем победени. След обстойно търсене намерихме реномирана клиника в Турция, която предложи най-добрия план за лечение за нашето дете. Въпреки че цената на лечението е непосилна за нас, ние няма да позволим нищо да застане на пътя ни, докато се борим за възстановяването на нашия любим малчуган", споделят родителите.


Подкрепете Алекс с дарение с карта, PayPal, ApplePay, GooglePay, Revolut или по IBAN сметка:


Банка: Алианц Банк България

IBAN: BG63BUIN95611000739742

BIC: BUINBGSF

Получател: Фондация Павел Андреев

Основание: Александър Добринов Узунов

https://pavelandreev.bg/campaign/speshno-pomogni-na-malkia-aleks


Можете да се включите в онлайн базара на платформата:

https://www.facebook.com/groups/pavelandreevbggroup/?ref=share


По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Никола Димитров: Съмнения за злоупотреба с евросредства при проекти във Варна и Бургас

За възможна злоупотреба със средства по Плана за възстановяване и устойчивост предупреди депутатът от „Възраждане“ Никола Димитров, посочвайки проекта за осигуряване на високоскоростен интернет в над 200 отдалечени населени места в цялата страна. Договорите за изграждането на цифровите мрежи бяха подписани през юни, а стойността на проекта е близо..

публикувано на 11.09.25 в 09:00
Николай Киров

Зърнопроизводителите искат отлагане на кредитите заради трудната година

Асоциацията на зърнопроизводителите в България изпраща писмо към Министерството на земеделието. Целта – държавата да разговаря с БНБ и останалите банки, за да бъдат отложени изискуемите кредити на бенефициентите в зърнопроизводството, както е било по време на Ковид-19. Това съобщи за БНР Бургас председателят на Регионалния съюз на..

публикувано на 11.09.25 в 08:20

Бургас събира световния научен елит на конференцията FQAS 2025

Бургас ще бъде домакин на 16-ата Международна конференция FQAS 2025 – Flexible Query Answering Systems. Форумът ще се проведе от днес до 13 септември в Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ и ще събере учени и изследователи от пет континента. FQAS е сред най-престижните научни събития в света, посветени на изкуствения интелект,..

публикувано на 11.09.25 в 07:20

Плевенските огнеборци спечелиха купа „Бургас“ и трофея на РДПБЗН

Отборът на РДПБЗН – Плевен триумфира в клубния турнир по пожароприложен спорт за купа „Бургас“ и купата на директора на РДПБЗН. Плевенските огнеборци се наложиха безапелационно, като спечелиха и двата трофея в конкуренция с още пет отбора от страната. На второ място се класира миналогодишният шампион – отборът на бургаските пожарникари, а трети..

публикувано на 10.09.25 в 20:00

Пожарникари демонстрираха спасителни действия в Сливен за Седмицата на пожарната безопасност

С демонстрации по спасяване при катастрофа и евакуация на пострадал от покрива на висока сграда Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" – Сливен отбеляза Седмицата на пожарната безопасност. На централния площад "Хаджи Димитър" огнеборците показаха своите действия пред деца от няколко детски градини. Сред..

публикувано на 10.09.25 в 19:00

Окръжната прокуратура в Бургас повдигна по-тежкото обвинение на Никола Бургазлиев

Окръжната прокуратура в Бургас предяви новото по-тежко обвинение на 18-годишния Никола Бургазлиев, който на 14 август блъсна с електрическо АТВ петима души, като вследствие на удара по-късно в болница почина 35-годишна жена. Според новата правна квалификация случаят е определен като особено тежък, престъплението е извършено с евентуален умисъл и след..

публикувано на 10.09.25 в 16:30

Част от ракета бе открита на плаж „Велека“ край Синеморец

Част от ракета е била открита на плаж „Велека“ край Синеморец. Новината потвърди за БНР Бургас концесионерът на ивицата Филип Баров. По думите му снарядът е бил забелязан от един от спасителите. „Вчера изплува на брега и сутринта го извадиха. Пълен беше с туристи плажа, предупредихме всички, извадихме ги от водата, някой се уплашиха, защото не знаеха..

публикувано на 10.09.25 в 15:42