Шестима български спортисти в 4 вида спорт ще участват във втория състезателен ден на Олимпийските игри в Париж.
Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева стартира участието си в квалификациите за многобоя в спортната гимнастика. Тя ще играе само на три уреда - греда, смесена успоредка и прескок. Късно снощи при мъжете Кевин Пенев зае 42-ата позиция в квалификациите.
Калояна Налбантова ще срещне корейката Юн Ан Се в първия си двубой от първа група на турнира по бадминтон при жените, а при женските двойки Габриела и Стефани Стоеви излизат срещу китайките Лю Шъ и Тан Нин във втората си среща от втора група. Сестрите стартираха с успех над Нга Еюн и Пюй Еюн от Хонконг с 2:1 гейма.
Рами Киуан ще боксира срещу поляка Дамиан Дуркач в 1/16-финалите в категория 71 кг.
В първия кръг на турнира по тенис при жените Виктория Томова също се изправя срещу полякиня - Магдалена Фрех.
София ще бъде домакин на Европейското първенство по волейбол през 2026 година. Това реши Управителния съвет на Българската федерация по волейбол на свое извънредно заседание. На него са обсъдени редица обективни фактори, сред които възможността за по-голяма посещаемост и осигуряване на достъп за повече зрители за шампионата, който ще се проведе от 10..
В залата на НХК – Бургас ще бъде представен документален филм, посветен на историческото преплуване на Северния канал от плувеца Цанко Цанков . Прожекцията ще се състои в неделя, 19 октомври, от 12:00 часа , в родния град на спортиста. Филмът проследява едно от най-забележителните постижения в българското плуване – успешното преминаване на Северния..
Поредното тежко изпитание за българския национален отбор по футбол предстои тази вечер, когато се изправяме срещу Испания в мач от квалификациите за Мондиал 2026. Двубоят ще се играе във Валядолид от 21:45 часа, като европейският шампион е абсолютен фаворит за трите точки. България допусна една от най-унизителните загуби на свой терен, като отстъпи от..
Екипажът на Мара Ибришимова от „Яхт клуб Порт Бургас“ спечели първо място в тазгодишното издание на дамската регата „Амазонка“. След нея се класира отборът на Мария Александрова-Мъни от Централен спортен яхт клуб, а трети стана екипажът на Гинка Петрова. Надпреварата, организирана от „Яхт клуб Порт Бургас“ и Time2Dare, събра 21 състезателки от..
Селекционерът на българския национален отбор Александър Димитров имаше много тежък дебют на поста - поражението с 1:6 от Турция в третата среща от група "Е" на квалификациите за Мондиал 2026. Димитров обаче не приема прекалено тежко резултата, като отбелязва доброто първото полувреме, но заостри вниманието и върху класата на турците, които имат..
Стотици младежи ще се включат във второто издание на ММЦ-Бургас 3 км Рън. Тази година спортното събитие е организирано от Международен младежки център-Бургас, в партньорство с Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров”. Стартът е в 10 часа, на бариерата на Солниците, като регистрацията започва в 08:30 часа на място. Право на участие..
Единствената регата в България за изцяло дамски екипажи ще се проведе от 10 до 12 октомври в акваторията на Бургас. Организатори на състезанието са яхт клуб „Порт Бургас“ в партньорство с Time To Dare, които дръзнаха да са първият дамски екипаж, участвал и успешно завършил изключително трудната регата AEGEAN 600 през тази година. Регатата..
В залата на НХК – Бургас ще бъде представен документален филм, посветен на историческото преплуване на Северния канал от плувеца Цанко Цанков ...
София ще бъде домакин на Европейското първенство по волейбол през 2026 година. Това реши Управителния съвет на Българската федерация по волейбол на свое..
Поредното тежко изпитание за българския национален отбор по футбол предстои тази вечер, когато се изправяме срещу Испания в мач от квалификациите за..