Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проблем с влаковете в участък от Подбалканския железен път

Въпреки сутрешното съобщение на сайта на БДЖ, че движението на влакове в участъка Долно Камарци - Мирково по Подбалканския железен път е възстановено, в момента влаковете отново не се движат, а хората от пътническите влакове се извозват с автобуси. Бързите по направлението Бургас отново са пренасочени през Пловдив. Композициите се движат със закъснения между 100  и 170 минути. 
Има и отменени пътнически влакове от Сливен за Карлово и от Карлово за Сливен поради липса на локомотиви, там пътници също се извозват с автобуси.

Пътническият влак от София за Копривщица, който към момента се движи със 130 минути закъснение, е престоял на гара Макоцево повече от час, без да има информация от обслужващия персонал на влака към пътуващите кога ще потеглят. За това сигнализира в БНР жена, която пътува с влака:

"Никой нищо не ни казва! В електричка сме, има климатик. Засега не е топло. От Камарци до Копривщица казват, че ще ни превозят с рейсове. Нямало влак. Няма друга информация".

Към 11:30 ч. композицията е потеглила от Макоцево към гара Долно Камарци. 

Оттам до Мирково хората ще бъдат превозвани с автобус и отново ще бъдат качени на влак до гара Копривщица. 

По публикацията работи: Венцислав Василев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
снимката е илюстративна

Цените на шофьорските курсове може да се повишат заради нови изисквания

Увеличение на цените на шофьорските курсове е възможно след нововъведените изисквания към автошколите в страната, коментира за БНР Бургас председателят на Регионалния съюз на автоинструкторите в Бургас – Дойчо Пеев. Изискват се нови GPS приложения за проследяване на целия процес, камери във и извън автомобилите, а за курсистите се предоставят..

публикувано на 18.07.25 в 15:30

Почистиха паметника на Левски в Бургас по повод годишнината от рождението

По повод 188 години от рождението на Васил Левски беше спазена традицията за почистване на паметника му в Морската градина в Бургас. Инициативата се провежда ежегодно на днешната дата, както и на 19 февруари – деня на обесването на Апостола. Паметникът и прилежащата територия бяха измити в ранните часове с вода с подходяща температура и специален..

публикувано на 18.07.25 в 14:40

Осигуряват фургон за дядо Тошко, останал без дом след пожара край Бургас

Властите в Бургас ще осигурят фургон за възрастен мъж, чиито дом изгоря при пожара във вилната зона „Острицата 2 “ в началото на седмицата.  В момента той живее на палатка.  И с днешна дата продължава разчистването на местността от живущи и доброволци. Основно има нужда от дрехи и обувки. Около 30 къщи, по-голямата част необитаеми,..

публикувано на 18.07.25 в 14:00

Панагюрското златно съкровище гостува в Царево до края на август

Копие на прочутото Панагюрско златно съкровище е изложено в Общинския исторически музей в Царево. То пристига от Националния исторически музей и ще остане в града до края на месец август. Съкровището ще се съхранява в трезор под постоянна охрана. Посетителите ще могат да го разгледат всеки ден от 9:00 до 18:00 часа. Панагюрското съкровище е..

публикувано на 18.07.25 в 13:30

Нова крайбрежна алея ще свързва Приморско с Маслен нос и Бегликташ

Крайбрежна алея ще свърже Приморско със залива Маслен нос и тракийското светилище Бегликташ. Идеята е част от усилията за развитие на района като предпочитана туристическа дестинация, съобщи кметът на общината Иван Гайков. По думите му вече е завършен и проектът за укрепване на брега в северната част на Китен. Районът е оформен като живописно място..

публикувано на 18.07.25 в 12:30

Созопол отбеляза празника си с концерт и отличия

По повод празника на Созопол се състоя тържествен концерт-спектакъл "Пей сърце" с участието на Георги Христов. По време на тържеството кметът на Община Созопол Тихомир Янакиев връчи специална статуетка на д-р Найден Прахов - археолог от Националния археологически институт с музей при БАН, за неговия принос към разкриването и съхранението на културното..

публикувано на 18.07.25 в 11:00

Честват 116 години от основаването на село Маринка

С празнична литургия и курбан бургаското село Маринка отбелязва своя празник. За повода от кметството са подготвили двудневна празнична програма, като ще има футболен турнир, борби и фолклорна програма. „Честваме 116 години от основаването на селото“ съобщи кметът Иван Агафонов. От кметството очакват множество гости, отправени са покани да..

публикувано на 18.07.25 в 08:30