Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Окръжният съд ще гледа делото срещу Георги Генджев (ОБНОВЕНА)

| обновено на 06.08.24 в 10:41
Снимка: Свобода Атанасова

За 12 часа беше отложено сутрешното заседание на Окръжния съд в Бургас по делото за убийството на учителката Рада Гешева. Обвиняем е 24-годишният ѝ син Георги Генджев. Мотивът за отлагането е, че подсъдимият все още не е пристигнал от ловешкия затвор в Бургас, обясни прокурорът по делото Ангел Георгиев:

„Отложиха заседанието, защото охраната на Съдебната власт пътува в момента с него от затвора в Ловеч към Бургас. Тръгнали са в 7 часа сутринта, но все още не стигнали до Бургас. Явно трафикът е сериозен“, обясни още прокурор Георгиев. 

В досъдебното производство Георги Генджев е признал вината си, но на предходното разпоредително заседание обвиняемият очакваше да бъде освободен. 

Делото за убийството на 64-годишната жена, извършено на 21 януари трябва днес да продължи по общия ред с разпит на свидетели и вещи лица. Има назначена тройна психологическо-психиатрична, химическа и дактилоскопна експертиза. В съдебната зала се очаква да бъде разпитан и най-близкият приятел на Георги – Мартин Мерджанов. Сред свидетели са и роднини на убитата учителка. Служебният адвокат на обвиняемия Ваня Радиева сподели:

„Георги нищо не обяснява, нищо не помни какво е извършил. В досъдебната фаза е признал вината си. С майка си и баща си е имал обтегнати отношения. Има няколко заведени жалби от тях за домашно насилие срещу него, които след това са прекратени, защото те са оттеглили жалбите. Майката на Георги е искала да го лекува. 7 пъти е лежал в Центъра за психично здраве. Ясно е, че психичното му здраве не е съвсем добро, но аз не мога да кажа дали това се дължи на употребата от него на наркотични вещества и какво е отключило някакво психично състояние.“

Доказателствата по делото сочат, че именно Георги е извършил убийството с 67 удала с нож. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Тихомир Инджов: На пътя е война, другите участници в движение да бъдат внимателни

Тихомир Инджов от Несебър и Георги Апостолов от Шумен са двамата водачи, които снощи са извършили граждански арест на пиян украински шофьор на автобус. Случаят е на пътя Поморие-Слънчев бряг. Двамата мъже са станали свидетели на криволичещ автобус, с украинска регистрация, който е извършил няколко нарушения, включително и обратен завой в..

публикувано на 04.08.25 в 14:30
Снимката е илюстративна

Шофьор опита да подкупи полицаи в Айтос

59-годишен мъж от Шумен опита да подкупи полицаи, след като е бил засечен да шофира след употреба на алкохол в Айтос.  При проверка вчера сутринта дрегерът отчел 0,68 промила алкохол в кръвта му.   На шофьора е издаден и връчен талон за изследване. Той отказал да даде кръвна проба за химичен анализ.  Вместо това мъжът подхвърлил в багажника на..

публикувано на 04.08.25 в 10:25

Граждански арест на пиян шофьор на автобус край Слънчев бряг

Двама мъже извършиха граждански арест на пиян шофьор на автобус на пътя Поморие-Слънчев бряг. Инцидентът е от вчера около 18,30 часа. Шофьорите забелязали, че автобус с украинска регистрация пред тях се движи, криволичейки по пътя и подали сигнал до полицията. След като видели неправилна маневра „обратен завой“ на главния път Бургас – Варна двамата..

публикувано на 04.08.25 в 10:00
Снимката е илюстративна

46-годишен бургазлия е намушкан с нож на улицата

46-годишен бургазлия е в болница, с опасност за живота, след като е бил намушкан с нож на улица „Странджа“ снощи, съобщават от ОДМВР.  Прободната рана е в гръдния кош и е засегнала бял и черен дроб. В резултат на бързите полицейски действия е установен и задържан предполагаемия извършител на деянието – това е 33- годишен криминално проявен..

публикувано на 04.08.25 в 09:05

Спасиха четирима бедстващи в лодка край Несебър

Четирима бедстващи в лодка бяха спасени край Несебър. Катерът, който им е помогнал е „Спасител 4“ на Благотворителната организация „Спасяваща животи в морето – Несебър“.  Веднага след получаването на сигнала около 17,10 часа в неделя плавателният съд с капитан Емил Петров и моряк Калоян Райковски тръгва от Северното пристанище в Несебър. Мястото..

публикувано на 04.08.25 в 07:39

Влязоха в сила новите глоби и наказания за пияни и дрогирани шофьори

В Държавен вестник вече са обнародвани измененията на Наказателния кодекс, част от които са свързани с престъпления, извършени от водачи под въздействие на алкохол или наркотици. Драстично се увеличават глобите, които за някои нарушенията достигат 5 хиляди лева. Част от наказанията са завишени, особено към шофьори употребили алкохол или наркотични..

публикувано на 03.08.25 в 09:19

Нов съдия встъпи в длъжност в Окръжен съд – Бургас

Диана Мицканова – Лазарова встъпи в длъжност „Съдия“ в Окръжен съд – Бургас. Тя положи клетва пред Общото събрание на съдиите и подписа клетвен лист, съгласно изискванията на Закона за съдебната власт, информират от съда. Магистратът е назначен с решение на протокол №23 от 15.07.2025 г. на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет...

публикувано на 01.08.25 в 16:50