Окръжна прокуратура-Бургас ръководи досъдебно производство, образувано за пътнотранспортно произшествие с микробус, при което е загинал водачът му - 19-годишен мъж от град Бяла Слатина. В превозното средство освен загиналият са се движили 15 чужди граждани, за които има данни, че са влезли на българска територия в нарушение на закона.
Установено е, че пътнотранспортното произшествие е от днес на път, намиращ се в землището на село Драка, община Средец.
Установено е също така, че управляваният от българския гражданин микробус е катастрофирал самостоятелно минути след като не се е подчинил на сигнал с команда за спиране, подаден от служители на реда.
В резултат от катастрофата е загинал българският гражданин, пострадали са и част от чуждите граждани.
Към настоящия момент е извършен оглед на местопроизшествието, провеждат се и разпити на свидетели.
Полицейски служители влязоха в Регионалната дирекция за национален строителен контрол в Бургас и в Община Несебър. От двете институции се изземат документи, свързани със строителството във вилно селище "Елените" заради образуваните досъдебни производства за смъртта на 4-ма души при наводненията. Повече информация за разследването по..
33-годишен шофьор предизвика катастрофа снощи в Бургас. Пострадало е възрастно семейство от другия автомобил, съобщават от полицията. До инцидента се стига, след като колата му е ударена отзад при завиване на дясно и спиране, за да пропусне пешеходци, преминаващи по пешеходна пътека. Произшествието е станало на кръстовището на улица "Янко Комитов"..
Административен съд Сливен не даде ход на делото срещу изгаряне на RDF гориво в ТЕЦ „Инж. Ангел Ангелов“, заведено от група граждани. Те оспорват измененото комплексно разрешително издадено Министерство на околната среда и водите, с което изгарянето на RDF гориво може да става вече в два котела, разясни адвокатът им Иван Велов. До отлагането се..
Намалява броят на загиналите и ранените при катастрофи в област Сливен, сочат данните на Териториално статистическо бюро Югоизток към НСИ за пътната безопасност в региона. През 2024 г. на територията на област Сливен са регистрирани 141 тежки пътнотранспортни произшествия (ПТП), при които са загинали 13 души, а 170 са ранени. В сравнение с..
Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха 46 455 спортни облекла, чанти и обувки с обозначения на световни марки при две отделни проверки на товарни автомобили. Стоките са превозвани от Турция през България за държави от Европейския съюз. В първия случай митничарите извършили щателна проверка на товарна композиция с чужда..
4 килограма марихуана е открита в жилище, на улица „Сливница“ в Камено. Претърсването на имота от служители от Второ Районно управление – Бургас е извършено в следобедните часове на вчерашния ден, съобщи днес Областната дирекция на полицията. Жилището е обитавано от 27-годишен мъж от Камено. Той е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано..
Спокойна остава към момента ситуацията на територията на Ямболска област. Нивата на реките са далеч от прага за преливане. Ремонтите на Автомагистрала „Тракия“ и на основни пътни артерии се отлагат за по- благоприятни атмосферни условия. Повече от 6 часа продължават дъждовете на територията на областта, но към момента няма опасност от локални..
Намалява броят на загиналите и ранените при катастрофи в област Сливен, сочат данните на Териториално статистическо бюро Югоизток към НСИ за пътната..
Полицейски служители влязоха в Регионалната дирекция за национален строителен контрол в Бургас и в Община Несебър. От двете институции се..
Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха 46 455 спортни облекла, чанти и обувки с обозначения на световни марки при две отделни проверки..