Нефтохимик загуби с 0-3 от Черноморец в дербито на Бургас в мач, който се игра на стадион „Лазур“ пред повече от 5000 зрители, съобщават от футболния клуб. Срещата беше регионален финал за Купата на България, като победителят продължава напред в основната схема на турнира.
В началото на мача Черноморец пое инициативата и опитваше постепенни атаки към вратата на Тотев. „Зелените“ опитваха да контраатакуват и след бързо нападение по лявото крило отправиха и първия удар в мача.
Първите два гола бяха отбелязани по подобен начин. След статични положения пред вратата на Черноморец гостите организираха две бързи контраатаки. Първо юношата на Нефтохимик Манев вкара след добавка, а във втория случай беше отсъден 11-метров наказателен удар, който беше реализиран от друг юноша на Нефтохимик – Петков. Третият гол падна след далечен удар.
Двата бургаски клуба се представиха достойно на първото Европейско отворено първенство на IJKA, проведено в спортна зала „Арена Бургас“. Клубовете от Бургас демонстрираха отлични резултати по време на първото Европейско отворено първенство на IJKA (Международна японска карате асоциация), организирано от IJKA Представителство България и Българската..
Тази събота, 2 август, Бургас ще е домакин на осмия международния турнир по плажно ръгби KRASIKO. На Северния плаж сили ще премерят отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция. От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena Burgas ще се изиграят общо 25 срещи. Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16..
Община Бургас ще проучи въпросът продава ли се стадион „Лазур“ и на каква цена . Междувременнно, за да могат да го ползват отборите "Черноморец" и "Нефтохимик" общината ще го наеме за година и половина срещу 300 000 лева. Това стана ясно на днешното заседание на градския парламент. От трибуната срещу даването на тези пари..
Ансамбълът на България за жени спечели бронзов медал на финала на съчетанията с пет ленти на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния). Това е последно състезание за тима преди Световното първенство в Рио де Жанейро (Бразилия) в края на месец август. София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Даная Атанасова и..
Петър Мицин завърши седми във финала на 400 метра свободен стил за мъже на световното първенство по плуване в Сингапур. 19-годишният българин финишира за време 3:45.28 минути, малко по-слабо от сутрешното му плуване в сериите, където бе четвърти. Мицин стартира много силно и се движеше трети към средата на дистанцията, но не успя да задържи темпото..
Ансамбълът на България за жени завърши на петото място в многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния). Това е последно състезание за тима преди Световното първенство в Рио де Жанейро (Бразилия) в края на месец август. София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Даная Атанасова и Емилия Обретенова..
Над 60 плувци са заявили участие в общинския плувен маратон в открити води от остров Света Анастасия до Моста, който ще се проведе днес. Дистанцията по права линия е 6,4 км. а сборният пункт от 7 часа на Морска гара. Там ще се проведе регистрацията на участниците и задължителният медицински преглед. В 8 часа състезателите ще отплават за острова, а..
Община Бургас ще проучи въпросът продава ли се стадион „Лазур“ и на каква цена . Междувременнно, за да могат да го ползват отборите..
Тази събота, 2 август, Бургас ще е домакин на осмия международния турнир по плажно ръгби KRASIKO. На Северния плаж сили ще премерят отбори от България,..
Двата бургаски клуба се представиха достойно на първото Европейско отворено първенство на IJKA, проведено в спортна зала „Арена Бургас“. Клубовете от..