Нека да помним и предаваме историята си, да бъдем сплотени и по-силни и да пазим и надграждаме съединена България - пожела в словото си по случай 139 години от Съединението на Княжество България с Източна Румелия кметът на Болярово Христо Христов.
В текста му се казва:
Уважаеми жители и гости на Община Болярово, Скъпи съграждани, Днес отбелязваме един от най-знаковите общонародни и държавнически актове, довел до поставянето на изключително важните за всички нас основи на независимост и обединение – Съединението на Княжество България и Източна Румелия!
139 години по-късно отново си припомняме паметната дата и историческото събитие.
139 години по-късно отново си припомняме всички онези смели и непримирими българи, отдали ясно и категорично живота си в името на свещената кауза.
139 години по-късно отново си припомняме колко необходимо ни е днес съединението и неговото значение в действие.
Нека помним и предаваме нашата история!
Нека бъдем истински родолюбци – обединени, сплотени и по-силни!
Нека пазим и надграждаме съединената вече 139 години България!
Нека учим децата ни и нека направим нужното, за да останат при своите родни корени – там, където извира силата на нашия народ!
Честит празник!
В началните етапи сме на формиране на нов световен ред. В момента е хаос, който предизвистява изключителни размествания в света. Твърдението е на дипломата и журналист Никалъс Кралев, който тази вечер ще представи в Бургас книгата си „Дипломатическите умения“. Той коментира ситуацията в САЩ. Променя се всичко договорено от съюзниците след края на..
В понеделник - 29 септември от 8,45 часа ще бъде затворен за движението на автомобили участъкът от ул. „Асен Златаров“, заключен между ул. „Средна гора“ и ул. „Рилска“, съобщават от община Бургас. Причината е изпълнение на строително-монтажни работи по реконструкция на ул. „Асен Златаров“ с подмяна на съществуващ водопровод и канализация...
Безработицата в Карнобат е сведена до минимум, а над 1200 са работещите, които идват от други общини. Това коментира кметът Георги Димитров, в деня, когато градът отбелязва своя празник. Общината се възстановява бързо и след пожарите, които засегнаха големи площи това лято. "Възстановяваме се, при нас щетите не бяха толкова големи...
Есенното издание на кампанията за пътна безопасност на БНР Бургас продължава днес. Поводът е 26 септември-Европейският ден без загинали на пътя. Акцията е насочена към пешеходците. Поводът-влезлите в сила от този месец промени в Закона за движение по пътищата, които ни задължават при пресичане на платното за движение да спрем, да се огледаме наляво..
За четвърта поредна година село Полски извор ще събере жители и гости на Фестивала на семейството. Събитието ще се проведе в събота- 27 септември в двора на местното читалище и ще предложи богата програма с музика, песни, театър и детски игри. Посетителите ще могат да се насладят на кулинарни изненади от майстор-шеф Махмуд Ал Байруми,..
В Бургас започнаха снимките на игралния филм „Парчета живот“, посветен на терористичния акт от 2012 г. на летището в града, когато при атентат срещу автобус с израелски туристи загинаха българският шофьор, петима израелски граждани и извършителят. Режисьор на филма е Севда Шишманова, а сценарият е написан съвместно с Милена Петрова. Участват..
Темите в предаването : В студиото на БНР Бургас ще гостува Никълъс Кралев. Дипломатът и журналист е в родния Бургас да представи книгата "Дипломатическите умения“. В Световния ден на фармацевтите говорим за предизвикателствата пред тях с Васил Ходжев - собственик на аптека в Бургас и член на УС на Българския фармацевтичен съюз. Интервю на Нина..
Дипломатът и журналист Никълъс Кралев ще се срещне с бургаската публика на 26 септември от 18:30 ч. в Центъра за съвременно изкуство и библиотека. Поводът..
До 12 октомври ще се извърши ремонт на опасен участък от международния път I-7 в района на пътен възел Зимница на автомагистрала Тракия, съобщиха от..
В Бургас започнаха снимките на игралния филм „Парчета живот“, посветен на терористичния акт от 2012 г. на летището в града, когато при атентат срещу..