Започна асфалтирането на първия участък от пътя Босна - Визица. Очаква се до края на есента да приключи полагането на първите асфалтови пластове в няколко участъка. Целта е да бъдат създадени подходящи условия за пътуващите по направлението преди настъпването на зимния сезон.
Основният ремонт на трасето стартира през февруари т. г., а срокът за приключването му е края на април 2025 г. Строителните дейности се извършват без спиране на движението, като водачите трябва да шофират внимателно и да спазват стриктно пътната сигнализация.
Дейностите по третокласния път са разделени на 4 участъка, като всеки е с приблизителна дължина от по 6 км. В момента се полага асфалт в отсечката между 6-и км и 12-и км. Строителни екипи работят едновременно по цялото трасе, а изпълнението на ремонтните работи е на различен етап в отделните отсечки. В някои се работи по отводняването, изграждането на конструкцията, разчистването на дървесна и храстова растителност, извършват се земни работи и подготовка за асфалтиране през 2025 г.
След приключване на основния ремонт близо 25-километровата отсечка ще бъде с нова конструкция, което ще подобри носимоспособността и експлоатационните й качества и ще се гарантира безопасността на пътуващите.
Над 30 години трасето, което е единствената пътна връзка за селата Бяла вода, Калово, Заберново и Визица, не е ремонтирано. Инвестицията е за близо 46 млн. лв. и е от бюджета на Агенция „Пътна инфраструктура“.
Доброволците от „Бъди човек“ – Айтос провеждат кампания в подкрепа на 9 – годишния Виктор, който се бори със синдром на Жубер и бъбречна недостатъчност. Кулминацията на инициативата бе благотворителен концерт под надслов „С любов за Виктор“, който се проведе през тази седмица в айтоското читалище „ Васил Левски 1869“. В проявата се..
Кукерски игри предстоят тази неделя, 16 февруари в квартал Меден рудник. Групата „Козият рог“ще обиколи къщите, за да прогони злото. Началото ще бъде поставено от ул. Босна 36, където е къщата на "Царя" за тази година, а финалът ще е в 18 часа на поляната срещу Хлебозавода. Ще бъдат пресъздадени ритуалите заораване и засяване. Иван Василев..
Над 16 400 мъже са ползвали 15-дневен отпуск при раждане на дете, сочат данните на Националния осигурителен институт за деветте месеца на 2024-а година. За същия период на 2023-а отпуските са били с 1300 повече. Когато майката и бащата са в брак или живеят в едно домакинство, бащата има право на 15-дневен отпуск при раждане на дете от датата на..
Ако съботният ден е ясен за хората, които живеят в град Априлци, защото днес там е празникът на сланината и греяната ракия, то през седмицата всички бяха с полярно настроение по отношение на протестите срещу поскъпващите непрекъснато хранителни продукти в търговски вериги и начина да отбележат 14 февруари. Някои дори се надяваха протестът да..
Традиционният общински Празник на виното ще се проведе днес, 15 февруари, в ямболското село Скалица. Десетки винопроизводители от цялата област ще се съревновават за титлата Цар на виното, местните фермери също ще представят своята продукция. Празникът се провежда за 20-та поредна година, а най-важната част от него са конкурсите, подчерта..
Сливенският владика Арсений благослови лозарите от село Глушник и община Сливен по случай празника Свети Трифон, след което лично той заряза една от лозите в масива край селото. Владиката заедно със свещеници от епархията отслужиха водосвет за благословение на лозята. След водосвета владиката поръси лозовите масиви със светена вода и вино и..
Бургаската улица „Иван Хаджипетров“ ще бъде затворена за почти месец. Ограничението ще важи от 17 февруари (понеделник) до 11 март (вторник) за отсечката между ул. „Инж. Никола Димков“ и входа на сградата на СБА-Бургас. Причината е започване на строително-монтажни работи на канализационни тръби . Там ще бъде въведена временна..
Традиционният общински Празник на виното ще се проведе днес, 15 февруари, в ямболското село Скалица. Десетки винопроизводители от цялата област ще се..
На тържествената церемония четири двойки, които тази година отбелязват сребърната си сватба, подновиха брачните си клетви, съобщават от община Несебър...
Бургаската улица „Иван Хаджипетров“ ще бъде затворена за почти месец. Ограничението ще важи от 17 февруари (понеделник) до 11 март (вторник) за..